Czołgi od Obsidiainu z polskim akcentem

Nitek dnia 21 maja, 2015 o 15:39    15 

Wszystko za sprawą czołgu PL-01.

Choć na chwilę obecną sam czołg będzie dostępny w potyczkach przeciwko AI, na tierze ósmym i tak fakt cieszy, bo ma takowych czołgów ma być więcej.

AW_PL-01_Screenshot_01

AW_PL-01_Screenshot_02

AW_RiverPoint_Map_Screenshot_01

AW_RiverPoint_Map_Screenshot_02

AW_RiverPoint_Map_Screenshot_03

Dodaj komentarz15 myśli nt. „Czołgi od Obsidiainu z polskim akcentem

  1. thewhitestar

   @towarzysz

   Właśnie, ten czołg to w ogóle istnieje? Czy oprócz makiety cokolwiek się z nim ruszyło? Ja to mam wrażenie że twórcom tego… ekhm.. ‘czołgu’ przyświecała tylko jedna myśl – żeby bajerancko wyglądał. No i w rzeczy się udało, do gier jest w sam raz.

   PS. jak to czołgi od obsidianu? Nie spodziewałem się…

   1. Wyspa

    @thewhitestar

    To jest inaczej… concept to, no cóż tylko concept :). W opracowaniu jest tzw. wzb Gepard (wóz wsparcia bojowego) który ma być własnie pochodną concepta, ale póki co mówimy o bardzo wczesnych stadiach i myślę że prawdziwego prototypu to nie można się spodziewać wcześniej niż za kila lat.(o ile w ogóle), no i raczej nei spodziewałbym się że będzie w jakikolwiek sposób podobny do concepta. Drugi taki projekt to tzw “Borsuk” czyli nowy BWP, niby opracowuje go Obrum (goście od Andersa, który był demonstratorem technologii), ale tutaj wymóg postawiony przez sztab, że BWP ma pływać jest wielce problematyczny (ograniczenie masy, skomplikowanie konstrukcji, większe koszta itp).
    Tak czy inaczej z projektów dotyczących pojazdów opancerzonych chyba najbliżej realizacji jest nowa bezzałogowa wieża wyposażona w działko i pociski Spike, przeznaczona docelowo na Rosomaki i te nowe nieistniejące jeszcze BWP.

     1. Wyspa

      @LiberNull

      Akurat przetarg na śmigłowce mimo wszystko był dość rozsądny moim zdaniem. Rozumiem ze pewnie mieć kilka typów śmigłowców do różnych zadań stricte do nich dostosowanych już na poziomie konstrukcyjnym to lepsze rozwiązanie jakościowo. Patrząc jednak na ekonomię, czyli koszta zakupu (wiadomo im więcej się kupuje na raz tym lepsze warunki można wynegocjować), możliwości remontowania, obsługi i tworzenia baz szkoleniowych czy potencjalnej modernizacji to zakup jednego typu nie jest głupi. Szczególnie że nie kupujemy ich w setkach a dziesiątkach.
      Sam wybór Cracala też jest jak najbardziej uzasadniony bo po prostu on jako jedyny w pełni spełniał postawione mu wymagania i de facto najbliżej mu (udźwigiem, ładownością, gabarytami) do Mi8 które ma zastąpić, a które są sporymi śmigłowcami. Z mniejszych maszyn mamy Sokoły które jeszcze trochę posłużą a większych maszyn w Polsce raczej nie potrzeba.

      1. aihS Webmajster

       @Wyspa

       To jest znakomity komentarz w sprawie tego przetargu https://www.youtube.com/watch?v=j5rlrRVOBZI Poza tym przecież wyniku nie podważają specjaliści tylko populiści, którzy chcą coś na tym ugrać bo jak się człowiek zapozna z faktami to ciężko nie wybrać Caracala (z ofert zgłoszonych do przetargu).

       Generalnie zgadzam się z tezą z filmu, że dla nas najlepiej byłoby gdyby Sikorsky zaoferował nam Superhawki i Seahawki w ramach jednego przetargu, ale niestety takiej oferty nie było. Lub też ktoś Ministerstwie mógłby błysnąć i rozpisać oddzielne przetargi.

  1. emperorkaligula

   @lgyhx

   1. zarówę (6th sense) ma KAŻDY
   2. artyleria strzela często i słabo, zamiast raz na minutę i odparowując mausa jednym kliknięciem.
   3. artyleria po każdym strzale musi się ruszać bo przeciwnej artylerii mryga punkt na mapie który znaczy: “ktoś tam wali z spg” z coraz większą dokładnością po każdym strzale oddanym z tego samego miejsca.
   4. są rakiety czy zasłona dymna – czyli “specjalne skille” dla różnych czołgów.

   drzewka rozwoju też są ciut inne, a jak działają dowódcy czołgów (nie ma załogi jest tylko dowódca i jego lvlujesz) już nie pamiętam 😛

Powrót do artykułu