Ciekawostka: Nordic Games przejmuje znak towarowy THQ

Mindestens dnia 13 czerwca, 2014 o 14:41    2 

Będzie publikować gry pod szyldem THQ.

Wygląda na to, że marka THQ nie dołączy do przebogatego katalogu nazw firm związanych z grami komputerowymi, które już nie funkcjonują. Przedstawiciel Nordic Games, Klemens Kruezer, poinformował, że nabyli właśnie prawa do posługiwania się znakiem towarowym THQ i zamierzają wykorzystywać go przy publikowaniu kolejnych gier (prawdopodobnie pierwszą z nich będzie MX vs. ATV 3, kolejna część serii, do której prawa Nordic przejął w zeszłym roku).

Dla weteranów branży oraz graczy pewnym zaskoczeniem było, że wygraliśmy aukcję na tytuły THQ, ponieważ wielu z nich wcześniej o nas w ogóle nie słyszało. Pojawiło się tak wiele tekstów z nagłówkami pytającymi “A kim są, kurwa, ci goście?”, iż uznaliśmy, że coś w tym musi być. Zwiększyliśmy rozpoznawalność marki Nordic Games, ale postanowiliśmy zrobić coś więcej, zawierając jeszcze jedną umowę z THQ, w następstwie której nabyliśmy prawa do znaku firmowego THQ.

Pewne informacje odnośnie przyszłości tytułów obecnie znajdujących się w posiadaniu Nordic Games mają się pojawić w sierpniu na Gamescomie, w rozmowie z Polygonem Kreuzer dodał również, że są małym studiem, stąd nie mają zasobów, aby zająć się wszystkim na raz, a nie mają ambicji “klepania gównianych sequeli”.

Dodaj komentarz2 myśli nt. „Ciekawostka: Nordic Games przejmuje znak towarowy THQ

Powrót do artykułu