Chcesz stworzyć własne kafle w Win8?

mokraTrawa dnia 22 listopada, 2012 o 11:31    11 

Dzięki OblyTile masz taką możliwość.

Edytor ten pozwala na dodawanie własnych kafli do ekranu Start w ModernUI. W odróżnieniu jednak do wbudowanej w system Windows funkcji, każdą pozycję możemy dodatkowo spersonalizować. Wszystko to w prosty sposób.

2012_11_21_114914_584x400.png

 

Brakuje w nim możliwości tworzenia prostokątnych kafli, ale autor pracuje i nad tym. Do pobrania jest z tej strony. Nie trzeba instalować, wystarczy kliknąć dwukrotnie na ikonkę aplikacji.

Więcej przeczytasz: {“examplelinkURL_item”

Dodaj komentarz11 myśli nt. „Chcesz stworzyć własne kafle w Win8?

 1. thiefi

  Jest coś takiego w Win8 co mnie od niego odpycha.
  Ponad 20 lat patrzenia się na pulpit z ikonami zrobiło swoje. To tak jakby w autach masowo zamienili kieronica na joystick analogowy.
  Niby da się wyłączyć, a menu start przywrócić modami , ale nie podoba mi się, że trzeba kombinować by uzyskać normalność.

  1. BlahFFF

   @thiefi

   Kwestia przyzwyczajenia. Nie ma w Modern UI czy nowym menu start nic specjalnie zlego. Ba, po kilku tygodniach doceniam nawet aplikacje dla Modern UI. Zawsze wieczorem mozna sobie odpalic wiadomosci i miec wszytkie kiepskie i przygnebiajace informacje w jednym miejscu zamiast latac po roznych stronach ;P

    1. EveryEnd

     @thiefi

     Tak (z tego co pamiętam to są 2 opcje, utwórz na pulpicie i przypnij do menu start). Nie zauważyłem jakiś specjalnych różnić jeśli chodzi o pracę na pulpicie. No może poza brakiem startu. Za to masz zamiast tego, dostęp do większości ustawień systemu w tym miejscu pod win+x.
     Tak właściwie to modern UI zastępuje start. Plus daje Ci możliwość instalacji aplikacji. Na razie średnio jest z nimi, ale kilka jest ok (choćby tuba.fm). Tak ogólnie 8 to w sumie 7 plus kilka rozwiązań. Przynajmniej ja tak ją odbieram, bo tak jak pisałem wyżej 95% czasu spędzam i tak na desktopie i w oknach.

Powrót do artykułu