Capcom prawdopodobnie też już szykuje się na zejście GfWL

Mindestens dnia 17 października, 2013 o 15:36    14 

Wobec nadchodzącego zejścia Games for Windows Live, które w żadnym wypadku nie wydaje się przedwczesne, za to dla niektórych może rodzić żal w związku z niepewnością co do przyszłości korzystających z niego gier, spieszę ukoić Wasze nerwy, że Capcom najprawdopodobniej też wychodzi już z okresu żałoby i bierze się do roboty – w końcu ma co robić:

Dead Rising 2,
Dead Rising 2 Off the Record,
Lost Planet,
Lost Planet 2,
Resident Evil 5,
Resident Evil: Operation Raccoon City,
Super Street Fighter IV Arcade Edition,
Street Fighter X Tekken.

Komuś z działu pomocy technicznej “wymsknęła się” informacja, że wspomniane gry Capcomu pozbędą się wcielenia zła GfWL, choć szczegółów co do tego jak oraz kiedy, nie może ujawnić, gdyż wciąż pozostają nieznane. Uważam to za o tyle prawdopodobne, że choć nikt dotąd się bardzo z takimi planami nie ujawniał (łącznie z 2K, którego dotąd eksluzywne DLC dla GfWL Minerva’s Den dopiero co ukazało się na Steamie), to mowa jest o zbyt wielu tytułach, by Capcom przeszedł do porządku dziennego nad tym, że już niebawem pies z kulawą nogą tego wszystkiego nie kupi (jeśli już się tak nie dzieje, bo ludzie nie mają pewności, jak długo będą mogli w to grać).

Jednocześnie na swoje i Wasze ręce pragnę złożyć wyrazy współczucia, że trzeba było tyle czekać, aż to @%$%#^%$ pogrzebią. Wciąż mam obawy co do losu Dawn of War II po bankructwie THQ, ale pozostaję dobrej myśli, że ktoś się może opamięta i zamiast licencyjnych cyrków i/lub “nie da się”, Reliq wyda jakiegoś patcha. W końcu to nie Cenega.

Dodaj komentarz14 myśli nt. „Capcom prawdopodobnie też już szykuje się na zejście GfWL

  1. Mindestens Autor tekstu

   @Nitek

   Masz edycję zwykłą czy GOTY? Bo tam jest jeszcze taki myk, że wydawcą zwykłej był Square, a GOTY już Warner Bros :D. Wydanie non-GfWL cały czas jest w becie, ale nie wiem, czy ludzie ze zwykłą edycją nie znajdą się w przysłowiowej d. Rzekomo pomoc techniczna Steama jest dość wyrozumiała w takich sytuacjach, żeby wersję “podbić” po zwróceniu się do nich, ale sam nie miałem z tym do czynienia, ostatnio mi tylko zmieniali RO2 z low-violence na normalną edycję.

   Słyszałem zresztą, że Arkham Asylum już w ogóle nie pokazuje klucza GfWL na Steamie, jeśli ktoś go jeszcze nie aktywował. Mądrym pomysłem może być pospisywanie na zapas kluczy GfWL też z innych gier.

      1. Mindestens Autor tekstu

       @Nitek

       Z Batmanami jest sprawa prosta, skoro od pół roku wiadomo, że ktoś od WB robi wersje non-GfWL obu, jedyne pytanie odnośnie nich brzmi więc, czy zwykłe Arkham Asylum też dostanie patcha, bo to był inny wydawca.

       Klucze GfWL zniknęły ze Steama na tydzień przed premierą Origins, więc nieśmiało przypuszczam, że wypuszczą te wersje wraz z nią – wszak ludzie, którzy dopiero co kupili którąś z tych gier, w ogóle nie mieli szansy jej aktywować i są już posty na forum, w których z tego powodu klną (tych, co kupili dawno i w ogóle nie instalowali, pewnie znajdzie się o wiele więcej). Nie sądzę, by zamierzali wkurzać klientów w ten sposób przez dłuższy czas.

       Ale skoro klucze GfWL na Steamie przestały się tak cichaczem pojawiać w tym przypadku i najwidoczniej będzie pewien czas przejścia od GfWL do wersji bez, lepiej się ubezpieczyć, póki można – poinstalować czy aktywować inne gry, jeśli się tego jeszcze nie zrobiło oraz ewentualnie pospisywać klucze GfWL, bo a nuż do czegoś będą jeszcze potrzebne, nie wiadomo, czy gry bez patchy bliżej końca usługi też je stracą, czy nie. Section 8 oraz Prejudice raczej na pewno nie będą miały nowych wersji, skoro TimeShift wniosło o bankructwo, Dawn of War II też jest mocno dyskusyjne.

       1. Nitek De Kuń

        @Mindestens

        wyjaśniło się.
        Wyszedł patch dzisiaj do Arkham Asylum. Ni ema już GFW. Nie ma także wcześniejszych sejwów. Jednak gra działa w wersji 1.1 Rano było 1.0

        Teraz najgorsza ma obawa. Czyżbym w Arkham City miał czwarty raz zgubić sejwa i stracić poraz kolejny moje 100%? ja pierdolę 🙁

       2. Mindestens Autor tekstu

        @Nitek

        Jak coś, to ja się sejwy zawsze staram zachowywać w oddzielnym folderze z przechodzonych gier, na wypadek jakby się coś spierdzieliło. Z Arkham City powinienem mieć sejwy z calaka, bo po przejściu wrzucam ich ostateczną wersję. Ktoś na NeoGaf pisał, że być może trzeba tylko zmienić ich nazwy, ale się nie zagłębiałem. Gdyby coś, to mogę podesłać.

  1. Mathiuss

   @Goblin_Wizard

   Moralnie usprawiedliwione juz bylo dawno temu, wystarczy spojrzec jakie dziala wytoczyli wydawcy wobec uczciwych graczy- typu brak mozliwosci odprzedazy produktu ktory legalnie nabyles, wymagane dmry przeszkadzajace w normalnej grze, wyciete procesie produkcji mapki/postacie sprzedawane osobno jako dlc itd. itp.

Powrót do artykułu