Battlefield 5 – pierwszy trailer

aryman dnia 24 maja, 2018 o 17:15    17 

 “Ja grab 1, ja grab 1, odbiór! Wisła, Wisła – słyszycie mnie?”

Ech, błogie czasy kiedy na Gikzie premiera nowego BFa zrywała kapelusze i wyrywała z butów… Mam nadzieję, że ktoś to jednak czyta i czeka na nową grę DICE; w końcu przed wyruszeniem na pole bitwy trzeba zebrać drużynę 😉

Uwag kilka:

– przywództwo technologiczne DICE nadal jest niezagrożone. Jakość grafiki, dźwięku, animacji (na podstawie trailera) po prostu miażdży. Szwedzi grają w innej lidze niż cała reszta konkurencji FPS;

– trailer wygląda jak singiel, z nałożonym UI z multi = dziwny pomysł;

– myśliwiec zestrzelony 0,5 sekundową serią z LMG, żołnierze padają po 2 kulach (w brzuch) z pistoletu… Mam nadzieję, że to tylko statystyki na potrzebę trailera. Ilość HP zmierzająca w stronę CODowych standardów, to jeden z tych nielicznych problemów, które mogą wstrzymać mój zakup;

– roślinność (podłoże) wygląda niesamowicie; mam nadzieję, że do dźwignięcia tego nie będzie trzeba Titana;

– kamuflaż (gałązki) na broni świetnie budują immersję;

– Premium Passa nie będzie, płatne skórki – tak;

– po zdobyciu punktu można będzie budować fortyfikacje;

– nakręcił mnie ten trailer, może w końcu jakiś FPS odciągnie mnie od fanatastycznego R6: Siege…

Dodaj komentarz17 myśli nt. „Battlefield 5 – pierwszy trailer

 1. Revant

  Bawi mnie jak BF coraz bardziej przypominają tempem rozgrywki CoDa, a CoD zaś ucieka w battle royal 😉 co to się dzieje na tym świecie xD

  co do trailera – grafika miażdży, gameplay już mi się nie podoba. Za dużo Bay’a, za mało Spielberga 😀

  Ale bym się cieszył jakby na takim silniku zrobiony RO, a najbardziej to mod do niej Darkest Hour ^_^

  1. aryman222 Autor tekstu

   @Revant

   Dla mnie optymalnie byłoby mieć HP z BC2 (ostatecznie BF3) i prędkość ruchu z BF3. Potem już “CODowanie” było zbyt silne. W BC2 nieraz pod obstrzałem, z ekranem zalanym krwią, jeszcze dało się odpalić Gustava w atakujący czołg, rzucić granat na wyskakującą załogę i może nawet sp….. do jakiegoś budynku. Czułem się jak jebany Rambo 🙂 Za to np. w ostatnich BFach i Battlefroncie to już częściej (wciąż rzadziej niż wCODach…) – “jeb, pizd…O – nie żyję. Czekamy na respawn”…

   1. bosman_plama

    @aryman222

    Ja chcę BC3 zrobione jak BC2 (destrukcja), tylko bez hiperzabójczych medyków:). I żeby kolorystyka nie była jak z MLP (a tak to trochę wygląda w BV).
    Natomiast jeśli te postaci z trailera są wzorowane na singlu, to pewnie szykuje się w kampanii powtórka z BC i to by mi nawet odpowiadało.

 2. mr_geo

  I jeszcze koleś z kataną.
  I czymś co wygląda podejrzanie podobnie do wersji lkm Bren produkowanej na licencji w… Japonii (charakterystyczne okładziny rury gazowej i chwytu wymiany lufy).
  I słuchawkami na uszach, chociaż radia nijak nie ma.
  I Churchil z deską (?!) przybitą tak że całkowicie zasłania szczelinę obserwacyjną kierowcy. Nie wspominając już o tym, że rzeczony Churchil zapierdziela szybciej niż Halftrack.

  COD to się przy tym jawi jako przykład realizmu.

  Chyba sobie odpuszczę.

 3. BlahFFF

  “- roślinność (podłoże) wygląda niesamowicie; mam nadzieję, że do dźwignięcia tego nie będzie trzeba Titana;” – wymagania ma takie same co BF1 i znajac optymalizacje Frostbite to bedzie dzialac niewiele gorzej niz 1-ka.

  Trailer dupy nie urywa. Ilosc zmian ktore omawiano na zamknietym pokazie generalnie dobrze wrozy. Tylko cena kosmos bo Origin pokazuje 240-300zl, ale za to z jezykami EN(US)/PL a nie PL/RU jak wczesniej.

 4. larkson

  Te wszystkie głupoty w trailerze mi absolutnie nie przeszkadzają. Już dawno temu przyzwyczaiłem się do tego, że Battlefield to fantazja na temat wojny. Aż się dziwię, że są jeszcze ludzie, którzy próbują się doszukiwać w tej serii realizmu. Od realizmu to macie Red Orchestrę albo Day of Infamy, BF’owi pozwólcie być głupim.

  Zmian jest więcej niż Aryman napisał i to z gatunku raczej fundamentalnych. Paki ze zdrowiem i amunicją nie tworzą wokół siebie aury, tylko trzeba się będzie pofatygować i je podnieść. Reanimować będzie mógł każdy, z tą różnicą, że to będzie trwać kilka sekund. Będzie można leżeć na plecach, a armaty będzie można przewozić co zresztą na trailerze widać. Coś tam jeszcze było, ale już sobie z głowy nie przypomnę. Trzeba czekać na E3 a potem na betę by ocenić wpływ tych zmian, póki co mój status dla tej gry brzmi “I want to believe”.

Powrót do artykułu