Bastion na iPadach

s2892 dnia 4 września, 2012 o 7:49    8 

Nie ma to jak dobry port

Jakoś na PC, nigdy Bastion mnie nie ciągnął, chociaż wielokrotnie cztałem opinie o tej grze na gikz'ie i jeszcze częściej widziałem Bastion w promocji na steam'ie. Jednak pojawił się parę dni temu, port 1 do 1.ego na apple store. Zdecydowałem się i jak na grę na maszyny przenośne, jestem więcej niż zadowolony zadowolony z zakupu.

Dodaj komentarz8 myśli nt. „Bastion na iPadach

 1. powazny_sam

  Akurat Bastiona trochę sobie nie wyobrażam z ekranem dotykowym, nawet na myszce średnio mi się grało, w zasadzie po zakupie gierka szybko wylądowała na półce. Dopiero jak przeczytałem gdzieś na forach żeby podłączyć pada to odkryłem prawdziwą “zajebistość” tej gry. No i w późniejszych etapach jak masz już stosik różnych pukawek i skilli do wyboru to w ogóle robi się super fajnie.

 2. j_uk_dev

  Nie jest tak źle ze sterowaniem. To w znacznej mierze kwestia przyzwyczajenia i “obycia” z ekranem dotykowym. Jak ktoś gram w dziesiątki gier, które nie są Angry Birds, to myślę, że sterowanie w Bastion będzie w sam raz. Pierwsze co zrobiłem, to przełączyłem sterowanie na Classic. Nie podoba mi się wskazywanie palcem. Poza tym gra się bardzo przyjemnie 🙂

   1. j_uk_dev

    @Twoja_Stara

    Naprawdę to kwestia przyzwyczajenia. Ja np. bardzo lubię grać w FPP za pomocą touchscreenu o ile jest to zaimplementowane tak jak w Modern Combat czy NOVA ( właściwie przy celowaniu jest precyzja myszki ). Ograłem większość tytułów, które są w pewnym sensie “mniejszymi braćmi” dużych tytułów, więc i palce się przyzwyczaiły.

    Jako ciekawostkę za to powiem ci, że sprawdziłem jak się sprawuje TV Out w iPad2 z Modern Combat 3. No i okazało się, że gra obsługuje dodatkowy wyświetlacz, zostawia HUD na iPadzie, natomiast grę widać na TV. I pojawił się problem – po prostu nie umiem sterować patrząc na TV i jednocześnie smyrać po touchscreenie 😉 Po prostu nie da sie w ten sposób grać, bo palce starają się “zsynchronizować” z tym na czym skupiają się oczy czyli z TV. Może to też kwestia przyzwyczajenia, ale nie będę tego zmieniał, bo i tak gry działają dosyć wolno, kiedy renderują na dwa ekrany. Praktycznie są niegrywalne.

Powrót do artykułu