Anthem – nowa gra od BioWare

Revant dnia 12 czerwca, 2017 o 11:42    12 

Czyli dlaczego dostaliśmy Andromedę w takim, a nie innym stanie.

Gra graficznie wygląda naprawdę fest, ale dla mnie już rozgrywka przypomina mix destiny z horizon dawn, a więc gry, które mnie totalnie ziębią. Ciekawe jednak ile rpg pozostanie, bo raczej stawiam na podejście “piu piu piu”.

Dodaj komentarz12 myśli nt. „Anthem – nowa gra od BioWare

 1. aryman222

  Ja pdle… Pogłoski o śmierci Bioware nie były przesadzone. Mają znaną, wypromowaną i uwielbianą (mimo zakończenia 3ki) markę sci-fi, ale zamiast stworzyć coś ciekawego w jej ramach (Chcą jetpacków i exosuitów? Przesuwamy akcję 100 lat do przodu i niech sobie “Shepardy” latają w exosuitach- w czym problem?) kombinują z nową marką, zostawiając tę wcześniejszą w rękach słabszego oddziału. No i ME uśmiercili. Żeby jeszcze ten nowy pomysł był jakoś specjalnie inny (postapo?) czy oryginalny… Nie – to faktycznie wygląda jak zrzynka z Destiny czy innych siekaczy, gdzie biegasz po mapie i rozwalasz moby. NUDA!
  Obecne “mistrzostwo” narracyjne Bioware widać nawet na filmiku promocyjnym. Dwójka bohaterów rusza z bezpiecznej twierdzy w nieznaną dzicz, napotyka dzikie zwierzęta, przeciwników, sztorm, a mimo to emocjonalność ich komunikacji nie wykracza poza milutki czitczat i klepanie się po pleckach. Ech…

  1. Wyspa

   @aryman222

   Z ME to nie ma od 2jki czego zbierać. Ja mimo że nie lubię grindu to się dawno na Old Republic (MMO) przerzuciłem bo o niebo lepsze IMHO. ME to trzeba zaorać i zrobić KOTORa Singlowego nowego :D.

   To pól żartem pół serio, ale tak po prawdzie to:

   Nie dziwi mnie tez że biorą się za nowe projekty, nie można ciągle na jednej marce jechać i trzeba dywersyfikować bo inaczej ludzie się wypalają. Andromedę już robił ten “team B” nie wyszło i w sumie nie dziwota. Podejrzewam że zmiany wynikają z tego że jednak ludzie to nie roboty. Jak za długo jeden team siedzi nad jedną marka to ludzie mają w końcu dość i albo proszą o przeniesienie, albo się zwalniają i koniec końców trzeba liczyć się z utratą doświadczenia albo przerzucaniem osób na inne projekty. Wymiatacze mają zazwyczaj dużo ciekawych ofert i nie przymusisz ich do siedzenia nad projektem na siłę.Dla firmy więc korzystniej robić nowe inne projekty niż liczyć się z wypowiedziami co bardziej doświadczonych osób.

   A ten Anthem wygląda nawet ciekawie, tyle że to nie cRPG tylko coopowa strzelanka jak Bordersy czy Destiny własnie, jak dadzą radę z chęcią zagram :).

  2. IRIEID

   @aryman222

   Egzoszkielety z modyfikacjami, mechy, flora i fauna jak z Avatar. Duże spluwy, klasy trochę jak w Tribes: Vengeance. I to wszystko w Coop-ie na 4.
   Bym grał.

   Ale na razie to idea.. którą próbują sprzedać. Inna sprawa że ten GamePlay-a to prawie kalka 1:1 też GamePlay-a z “The Division”. Zanim okazało się że to nie strzelanka, tylko MMO ->lecą cyferki z gąbek(DMG per Shot). Że nie będzie multi po całości, ale wydzielone strefy PVP. Dron z tabeletu..itp.
   Co do grafiki akurat to Frostbite, na PC pewno tak będzie wyglądało na konsoli to nie wiem..;)

   Ale, bym z 2-3 Coop-erów grał. 😉

Powrót do artykułu