Achievementy Arkham Asylum na Steamie właśnie zaczęły działać – żegnaj, GfWL!

Mindestens dnia 17 października, 2013 o 19:52    21 

Jak donosi 100% Achievements Group, patch do Arkham Asylum właśnie wszedł na Steama – w związku z czym achievementy steamowskie zaczęły działać, a gra nierozerwalnie pożegnała się z Games for Windows Live oraz SecuRomem. W podobnej aktualizacji Arkham City również pozbyło się tych zabezpieczeń. Jednocześnie posiadacze podstawowych edycji obu gier zyskali upgrade do wersji GOTY free of charge. W górę serca!

I pady.

Dodaj komentarz21 myśli nt. „Achievementy Arkham Asylum na Steamie właśnie zaczęły działać – żegnaj, GfWL!

  1. Mindestens Autor tekstu

   @buggeer

   Czyli moi ulubieńcy z Cenegi najwyraźniej wciąż w formie. Chyba mi się ulało przy Sleeping Dogs, jak przeczytałem, że do tłoczni poszła rosyjska wersja językowa.

   Tutaj widzę, że możesz nie być sam z tym problemem (post od WidmoN7), bez kontaktu z ich pomocą techniczną pewnie się nie obędzie.

   Edyta: Poszukałem dalej – klucze retail mają działać, ale system jeszcze nie został zaimplementowany. Jeśli chodzi o klucz retail, a nie Steam, bo się nawet dokładnie nie orientuję, co oni tam teraz sprzedają – staram się omijać ich gry z daleka.

    1. Mindestens Autor tekstu

     @buggeer

     Rzeczywiście, jak pisałem – grupę założyłem pod wpływem impulsu, bo ta tłocznia to był chyba trzeci fuck up przy major release na przełomie półtora miesiąca z ich strony i wiele uwagi sobie już tym później nie zaprzątałem, po prostu wypisałem prędko z pamięci parę tytułów:). Gdybym chciał się za to zabrać na poważnie, to by mi nieco czasu zeszło, bo kto kupił coś kiedykolwiek od Cenegi, ten chyba wie, że w sytuacjach aspirujących do miana clusterfuck, to oni są wyborni. Sprzed 4-6 lat, to najlepiej ich pamiętam z wydawania gier, których polskie wersje gryzą się z international patchami, a których oni się nie kwapią polonizować. Apogeum to osiągnęło przy Falloucie 3 i chyba jedynej na świecie wersji GOTY (na ówczesne czasy, bo teraz Gearbox i Firaxis udowadniają, że się uczą od polskich kolegów, choć jeszcze nie osiągnęli ich poziomu), która nie miała całej dotychczas wydanej dodatkowej zawartości do gry.

     Ale poprawiłem już, dzięki ;).

  1. MusialemToPowiedziec

   @r4lph2

   Nie “dziwna”, tylko normalna. Właśnie tak Batman miał od początku – podstawka z własnymi achiwkami, a potem GOTY z osobnymi – można było tak 2 razy calaka sobie robić 😛

   Jak nie zniknie, to teoretycznie można spróbować spytać support, czy mogą niepotrzebną wersję usunąć. Tylko trzeba uważać, by dobrze to tym Hindusom wytłumaczyć, żeby i GOTYka nie usuneli.

 1. Lipton

  Straciłem pieprzone sejvy do AC… Niby tylko 10 godzin, ale na hardzie. Poza tym po takim czasie to już niejedną grę bym skończył. Kurde, mogliby w jakiś bardziej dosadny sposób poinformować czy spytać o pozwolenie na zainstalowanie łatki, która między innymi zniszczy zapisy.

  1. Lipton

   @Lipton

   Dobra, ktoś wrzucił na Steamie sposób na to, by zapisy stanu gry działały po paczu (jakby ktoś miał taki problem jak ja, u mnie zadziałało) – http://steamcommunity.com/app/200260/discussions/0/810938810549705289/

   Co do samego usuwania GfWL, to rychło w czas. Instalowałem chyba wszystkie gónwa, które twórcy i dystrybutorzy wpychają do swoich gier, jakieś upleje i tak dalej, ale to właśnie programik Microsoftu napsuł mi najwięcej krwi. Przez jakiś rok nie mogłem zagrać w kupioną przeze mnie grę, bo zwyczajnie coś tam programikowi nie pasowało. W ogóle nie pamiętam, bym w jakąkolwiek grę z GfWL mógł zagrać bez problemów…

Powrót do artykułu