9 minutowy gameplay z Trine 3

Rattie Rat dnia 10 kwietnia, 2015 o 11:15    10 

Trine 3D

W najnowszym gameplayu udostępnionym przez serwis IGN możemy zobaczyć w akcji każdą z trzech postaci znanych nam z poprzednich części gry.

Jak oceniacie pomysł twórców by przenieść grę w 3D?

Dodaj komentarz10 myśli nt. „9 minutowy gameplay z Trine 3

 1. Fantus

  Nie mam pytań…

  Mówiłem to sto razy, powtórzę sto pierwszy – stylistyka tych gier jest na szóstkę. Szkoda, że player IGN trochę masakruje to kompresją.
  Świat w Trine odpowiada mojemu wyobrażeniu Forgotten Realms – baśniowa feeria kolorów.

  1. Iago

   @Fantus

   I ta muzyka…

   Nie wiem czy potrzebny był dodatkowy poziom komplikacji, związany z przeniesieniem gry w pełny trójwymiar, ale wygląda to ślicznie. Po prawdzie to tego trójwymiaru też za dużo nie ma, a to co jest wygląda jakby było na szynach. Czyli może nawet taka pierdoła z drewnianymi łapami jak niżej podpisany ukończy.

   1. Wyspa

    @Fantus

    Nie jest to nowe rozwiązanie ale często problematyczne. Kamera i perspektywa nie jest przyklejona do postaci (standardowy 3rd person zza pleców) tylko przyklejona do otoczenia (zależna od “areny”). Tu powstaje wtedy pytanie, czy sterowanie jest względem postaci (wg mnie niewygodne przy niektórych “ujęciach”) czy względem kamery, jeżeli względem kamery to co przy nagłej zmianie perspektywy?
    Zobaczymy czy podołają bo są gry które robią to dobrze, ale w większości przypadków niestety wyskakują jakieś problemy (choćby przy zmianie perspektywy).
    No i w takim wypadku sterowanie raczej będzie robione pod pada bo takie zabawy na klawie praktycznie zawsze słabo wypadają (ograniczenie do 8 kierunków ruchu zamiast analoga).

Powrót do artykułu