Spelunky wraca do domu

mokraTrawa dnia 5 czerwca, 2013 o 20:25    13 

Spelunky HD trafi latem na Steam i GOG.

W sumie mogliście nawet tu nie wchodzić, bo przekazane zostało wszystko co najważniejsze. Poza wersją na PC (z Xboxa) pójdze transfer na PS3 i Vitę.

Miłego dnia w pracy życzy Spelunky! Pierwowzór do przepstrykania w przeglądarce -> http://tinysubversions.com/game/spelunky/

 

Więcej przeczytasz: {“examplelinkURL_item”

Dodaj komentarz13 myśli nt. „Spelunky wraca do domu

 1. Tasioros

  Fajne to to? Serio pytam, bo niezbyt kojarzę, jedynie nazwa była gdzieś zasłyszana. I co ważne: czy jest to gra relaksująca, którą można sobie w miarę na luzie przechodzić? Bo ostatnio szukałem czegoś takiego “lajtowego” i sobie Botaniculę sprawiłem.

   1. Tasioros

    @Nitek

    Już tłumaczę: wiem, że każda może być relaksująca i po pokonaniu ostatniego bossa po zaciętym boju, do tego w szóstym podejściu też można się czuć zrelaksowanym. Tutaj chodzi mi przede wszystkim o coś nie frustrującego. Włączasz gierkę i bez rozgryzania kilkunastu niuansów gameplayowych sobie spokojnie “pykasz” i większość momentów możesz przejść popijając herbatkę (możesz sie na chwilę zatrzymać i po nią sięgnąć). A jak zginiesz, to nie musisz pół levelu na nowo przechodzisz i zazwyczaj wiesz co źle zrobiłeś. Reasumując, gra nie za bardzo wymagająca a dająca sporo frajdy. Taki nie “Super Meat Boy”. Assassin’s Creed 2 też mnie relaksował. Botanicula relaksuje bardzo.

    Kurcze, ciężko mi to zdefiniować jednak.

    1. Nitek De Kuń

     @Tasioros

     czymś takim jest ten cały Gunpoint.
     Frustracji nie wywoła, bossa nie ma, ale to tylko 3h relaksu za 9 dolców.
     Paczyłeś może FEZa? Tam nie ma latjstwa i jest głównie samo skakanie + zagadki.
     Monaco być może też ładnie Cię przymuli 😉 https://www.gikz.pl/artykuly/gry/wpisy/luzne-gadki-monaco choć tam z czasem robi się niezłe zamieszanie i ponoć robi dobrze ze znajomymi, ale nie miałem z kim sprawdzić ;__;
     Sugeruje także The Cave https://www.gikz.pl/artykuly/gry/recenzje/wrazenia-z-wycieczki-the-cave i tak sobie myślę, że to będzie jak w mordę strzelił.

Powrót do artykułu