Premiery 15 – 21 września

mokraTrawa dnia 14 września, 2014 o 17:02    25 

Zaczyna się! Niech Bóg ma nas w swojej opiece! 

Pytacie co się zaczyna? Jesienny nawał gier. Uciekajcie wszyscy, zakopcie swoje karty i wymażcie piny z głów. Strategie, gry logiczne, strzelanki, dodatki, raczej każdy znajdzie coś dla siebie, nie ma w sprzedaży tylko jednego – czasu żeby to wszystko ograć, ale to temat na inną opowieść.

Great Permutator – 15 września 2014

Rozwiązujemy trudne i podstępne zagadki. Nie wiem dokładnie na czym to polega, ale jak chcecie sprawdzić to rzućcie kasą w monitor.

Hero of Many – 15 września 2014

Epicka opowieść o podróży, wycieczce można by rzec, bohatera (tak ta kulka z trailera) przez niebezpieczną krainę. Przebijamy się przez 26 leveli. Jest to port z urządzeń mobilnych.

Reprisal Universe – 15 września 2014

God game mocno inspirowane Populousem (gimby nie znają). Jako potężny niegdyś wódz Thallos, padamy ofiarą zazdrosnego rodzeństwa i teraz musimy odzyskać dawną wielkość. Dużo pikselartu, więc liczę na sporo hejtów.

The Waste Land – 16 września 2014

Gra inspirowana wiereszem “The Waste Land” T.S. Eliota. Jako upadły władca musimy znaleźć drogę, żeby odkupić nasze niecne czyny.  Także pikseloza.

ArcheAge – 16 września 2014

Koreańskie MMORPG porobione na CryEngine 3.  Cztery rasy, jakiś fantastyczny świat stworzony przez pisarza Jeon Min-Hee.

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution – 16 września 2014

Bijatyka na podstawie mangi autorstwa Masashiego Kishimoto.

Pro Rugby Manager 2015 – 16 września 2014

Menadżer rugby. Wcielamy się w menadżera jednej z 54 drużyn z lig Aviva Premiership, PRO12 i Ligue Nationale de Rugby. Walczymy o sławę, pieniądze, koks i łatwe dziewczyny.

Spacecom – 17 września 2014

Kosmiczna strategia 4x od studia Flow Combine, zatrudniającego byłych deweloperów serii Wiedźmin. Nacisk położony jest głównie na tryb multi. Pisaliśmy o grze tutaj.

Doorways: The Underworld – 17 września 2014

Doorways: The Underworld to horror z perspektywy pierwszej osoby. Jest to trzeci rozdział, ale podobno nie trzeba grać w kolejności. Jako agent Foster musimy wytropić psychopatę.

Shadowrun: Dragonfall – Director’s Cut – 18 września 2014

DLC dostanie wersję reżyserską i będzie standalone na Steamie. Jeżeli macie dodatek kupiony, dostaniecie to za darmo. Poza tym 5 nowych misji, nowa muza, alternatywne zakończenie itp. Fajnie, zagram sobie jeszcze raz.

Age of Wonders III: Golden Realms – 18 września 2014

Dodatek do Age of Wonders III. Wymagana jest podstawka inaczej nie zagracie. Nowa frakcja, mini kampania, nowe przedmioty i jednostki.

Roundabout – 18 września 2014

Roundabout to gra o szoferze limuzyny, która kręci się wokół własnej osi. Zwariowany pomysł, ale może być ciekawie. Osadzone to wszystko w klimacie lat 70.

Flockers – 19 września 2014

Dawno, dawno temu, kiedy klikało się blaszkami od dyskietek, DMA Designs i Psygnosis raczyło nas Lemmingami. Sympatyczna gra logiczna, której nigdy nie skończyłem, ale tyle co wysadziłem lemingów za pomocą przycisku nuke them all to moje. Założenia zabawy były proste. Lemy z jednej dziury wypadały, a my mieliśmy wprowadzić ich do kolejnej. Wszytko to unikając wszelkich niebezpieczeństw na drodze. Flockers to cicha pobudka zapomnianego fasonu rozgrywki, którą przez jakiś czas drążyły leminigi zanim rozmieniły się na drobne i zniknęły zupełnie. I zapowiada się całkiem przednio, kurza twarz. Cały tekst tutaj.

The Brave Furries – 19 września 2014

Gra logiczna stworzona przez polskie studio Crazy Goat Games. Pomagamy stworkom uratować porwanych ziomków przez Złego Czarodzieja. Robimy to rozwiązując zagadki. Sportowane z urządzeń mobilnych.

Verdun – 19 września 2014

Sieciowa strzelanka w realiach I wojny światowej. Tworzymy czteroosobowy oddział po wybranej stronie i biegamy po okolicach Verdun.

Endless Legend – 19 września 2014

Pierwsze dziesięć godzin jakie spędziłem przy Endless Legend wspominam jako ciąg wzlotów i upadków. bardziej upadków, przez wzgląd na chwilowy brak samouczka, który pokazałby mi co i jak, żeby wszystkim innym tyłki złoić. Temat leżał i dojrzewał, od kwietnia. W tak zwanym międzyczasie gra przeszła z alfy w fazę bety, włączyłem, coś chciałem sprawdzić, coś kliknąłem, pierwszy tryb mechaniki zaimplementowanej w Endless Legend zaskoczył, wessało mnie jak nos kokę. Cały tekst tutaj.

Wasteland 2 – 19 września 2014

Nie widziałem za wiele Wasteland 2, ale było tego tyle by poczuć miętę do tworu pana Fargo. W sumie sam początek rozgrywałem od nowa cztery razy. Nawet nie dlatego, że coś się wykrzaczyło. O dziwo, to akurat stało się podczas nagrania, o zgrozo. Co jednak warte odnotowania to to, że mimo tych samych postaci i tych samych mapek rozegrałem ten kawałek rozgrywki na cztery różne sposoby wliczając w to obecność dodatkowej postaci w ekipie, jej brak, wykpienie się z walki dialogiem, ale też sprowokowanie potyczki przy kolejnym podejściu. Tekst tutaj.

Wczesny dostęp:

  • The Masterplan – 15 września 2014
  • Cosmonautica – 17 września 2014
  • Life is Feudal: Your Own – 19 września 2014

Dodaj komentarz25 myśli nt. „Premiery 15 – 21 września

  1. Stah-o

    Najlepszego Projanie i Marcinie O, a jako, że Slowman napoczął temat Porshe to napiszę, że wczoraj w Gdańsku widziałem taki mini zlot 911 (tak około 10 samochodów). Tak bardzo się cieszyli i machali rękami, że niewiele brakowało do niezłego karambolu na światłach, bo o spoglądaniu na nie trochę się zapomniało tym co jechali z przodu. Chyba nic pobliskich zazdrośników by tak nie ucieszyło 🙂

Powrót do artykułu