Co jest grane – to już pięć lat

Nitek dnia 22 maja, 2017 o 11:27    47 

Hyc! Spóźnione o jeden dzień harde wixy, spowodowane niebagatelnym tematem, bo —gikz.pl skończył pięć lat, hop. To fest kawał czasu.

W tym czasie na gikzie powstało 11 632 notek, które opatrzono 179 809 komentarzami z czego najwięcej chyba padło przy 1/10 dla GTA V i dyskusji ocenie tej towarzyszącej. I kilkudziesięciu innych. Przewinęły sie niezliczone ilości tematów gieraczanych i zapewne na tym nie koniec.

Wiele się w tym czasie wydarzyło, co przekłada się na gikza, bo jak niejeden bywalec zauważył jest dziwnie spokojnie i jakoś tak wolniej. Owszem. Obecnie mocno skupiam się na streamowaniu na www.twitch.tv/nitek69, gdzie zostałem partnerem platformy. Stamtąd rzeczy lecą nierzadko na YouTube’a, by opatrzone tekstem trafiły też na blogaska. Pojawiam się z filmikami także na łamach Polygamii, tworzę serię Enter the Gungeon dla telewizji E-Sport (www.esptv.pl), a ostatnio zostałem też partnerem www.gog.com

No i ostro rzezam w Playerunknown’s Battlegrounds, jak w żadną inną gierę (obecnie 188h), co przekłada się na mniej czasu na pozostałe rzeczy, których zalegają ilości niestworzone.
A tak poza tym? Kompresja czasu trochę siadła, latorośl podrosła, do pracy, wierzcie lub nie, nadal uczęszczam, więc gikz pracuje na niższych obrotach. Bilety do Narnii w ilości ograniczonej. Ale hej, widzieliście ile książek pisze Bosman? No właśnie.

Pozornie, bo życie gikzowiczów, ale też osób śledzących poczynania na twitchu oraz youtube mocno obniża PKB na discordzie, na który serdecznie zapraszam, oczywiście.

Przede wszystkim jednak to już pięć lat i trochę się zmieniło. Doge wowowałby.

Dzięki, że jesteście.

Ej, pięć lat, kurde bele.

Z tego miejsca pragnę podziękować Żonie. Bez niej nie byłoby tematu. Tematów. Dziękuję.

Dodaj komentarz47 myśli nt. „Co jest grane – to już pięć lat

 1. bogucek

  5 lat, kurcze. Pamietam pierwsze kroczki Gikza, po upadku Gamecornera. Jak to wszystko sie zmienialo.
  Najlepsze jest to, ze mimo, iz nie mialem niestety okazji byc na zadnym spotkaniu Gikzowym itp, to Gikz stanowi taka mila przystan w internecie, gdzie wiem, ze sama lektura komentarzy moze byc swietna rozrywka. Sila tego projektu sa ludzie. Gromada swietnych gosci z bardzo pozytywna energia. Nie czytam zadnych innych portali o grach i w sumie nie ma chyba strony z tak “kultowymi” uzytkownikami, jak Bosman, Brum, Aihs,Probabilistyk itd,itd.
  Ale mnie wzielo na sentymenty xD
  O tej stronie mozna by napisac prace magisterska z psychologii/socjologii.

  5 lat temu, kiedy to sie zaczynalo, czekalem na wyniki matur, teraz hmm koncowka studiow i upackany krwia fartuch, ktory musze wyprac 😛 Mam nadzieje, ze jeszcze wiele okraglych rocznic czeka Gikza, a Nitek stanie sie tak slawny, ze bedziemy go ogladac w KSW w walce z Najmanem 😛

  Sto lat Nitek, Sto lat GIKZ !!!

  ps. wybaczcie styl, ale pisze z metra, walczac o przestrzen zyciowa 😀

 2. furry

  Jeśli ktoś ma ochotę na tanie eboki ze świata Gwiezdnych Wojen (po polsku), to robimy tak:
  1) wykupujemy http://premium.nexto.pl/ – daje nam to 40% rabatu na wszystkie ebooki, podobno ma się dodawać do innych rabatów. Jeśli nie robimy dużych zakupów w tym sklepie, to wystarczy zapłacić 12,90 zł za premium na pół roku.
  2) Gdy zalogujemy się na nasze nowe, wspaniałe konto premium, wchodzimy na stronę promocji SW i okazuje się, że większość ebooków kosztuje 10,07 zł, najdroższy jest Łotr Jeden za 13,79 zł. promocja trwa do jutra.
  3) Przez ostatni tydzień maja korzystamy z szerokiego bukietu smaków chińskich zupek typu Vifon.

  PS. Nitku, już prawie napisałem :mrgreen:

 3. Revant

  Czy to dziwne, że akurat pod nr 5 na klawiaturze czai się symbol procentów? Przypadek? Nie sądzę 😉

  Anyway, wszystkiego co dobre Imperatorowi i nam ^_^ Wincyj, wincyj, wincyj!

  No i piątka to taka w miarę okrągła liczba. Trzeba jakieś spotkanie zorganizować 😛

  All hail the Indie King!

  PS. My się radujemy, ale jednocześnie wiadomość o Wodeckim…damn, to smutne, że odszedł w taki niespokojny sposób 🙁

 4. Daniel14223

  Niesamowite! Pamiętam jak płakałem po gamecornerze pod koniec gimnazjum, pamiętam jak powstawał gikz w początkach mojego liceum i wysupłałem z kieszonkowego cegiełkę na nowego Gikza. A teraz minęło 5 lat, a ja dalej tu zaglądam. Dzięki Wam! 🙂

 5. Daimonion

  Najlepszego i oby dalej, wiśta wio, do przodu!
  Ze swej strony dziękuję za miłą atmosferę, która tu panuje. Dla osoby ze zdiagnozowaną fobią społeczną to świetny wynalazek, bo można sobie porozmawiać z prawdziwymi (i – podkreślmy – nietuzinkowymi) ludźmi, których się nie widzi i nie słyszy, a jedynie czyta:)

 6. true_mayonez

  Gratuluję! Piątka – hatsz!
  Wszystkiego dobrego Gikzowi, czytaczom, lurkerom i innym 🙂 Przyłączam się do podziękowań dla Bei i Hani, bez ich wyrozumiałości nic by nie wyszło. Ale jednak:
  Chwała Imperakoniowi!
  3Vsię Nitku 🙂
  Powodzenia wszystkim.

 7. shani

  Ehhh, 5 lat… tak sobie przypomniałem co w moim życiu było 5 lat temu i w sumei cieszę się, że wszystko się zmieniło… poza moją obecnością na gikzie i wśród tej społeczności, bo jesteście naprawdę zajefajni! W mniejszym gronie niż zaczynaliśmy, szkoda… ale najważniejsze, że jesteśmy! 🙂 Czyta się Was naprawdę super, każdy artykuł, każdy komentarz, wszystko coś wnosi tu nowego 😉
  Zdrówko, dziś będzie łyszka 😉
  ———–EDYTA——-
  Zapomniałem jeszcze o swojej robocie, którą mam tą samą, znaczy się to mało ważny temat, ale nie wszystko się zmieniło, robotę trzeba zmienić! Dziękuję Wam gikz’y, że dzięki Wam w tej robocie nie zwariowałem.
  STO LAT GIKZ! 😉

Powrót do artykułu