Co jest grane – sto lat!

Nitek dnia 21 maja, 2015 o 9:25    212 

Gikz to rodzina. Świadczy o tym fakt, że pomyliło mi się całkowicie, że to nie 23 maja jest dniem szczególnym, a właśnie dziś. Traktuję go zatem na równi z rodzicami, żoną, teściową, rodziną ogólnie, bo żadnych dat nie pamiętam. WOO HOO. Trzy lata, kurczaczki. Tradycją w tym czasie powinno się powiedzieć co tam i jak tam. Wszystko dobrze, choć jak niektórzy zdążyli zauważyć, trochę spokojniej. Zgadza się. Gikz to nie tylko blogaskowanie muskane palcami szanownego Bosmana_Plamy znanego przez mamę i nie nie tylko jako Paweł Majka, autor jednej z części Metro 2033, zdobywca lukratywnych nagród, dzięki którym pewnie śpi na dolarach w skarbcu Sknerusa McKwacza za swój Pokój Światów, tekstami maladicta odnośnie gier, których wszyscy się boją (ja się lękam fest!) i jego nutami. Od dłuższego czasu to także streamy i nadal psychodeliczne jutuby. Nie można zapomnieć też o wszystkich, którym kiedykolwiek coś się chciało podnieść rękawicę wyzwania i wystąpić przed wszystkimi, że nadmienię Toc85 czy gościnne występy Iago. Wybaczcie, ale choć jestem Koń, nie pamiętam wszystkiego, ale za wszystkie dropnięcie newsa czy czegokolwiek jestem Wam niezmiennie wdzięczny. Za Wasz poświęcony czas i chęci.

Dziwnym nie jest, że nie da się łachotać wszystkich srok pod ogonem, bo żeby coś się pojawiło gdziekolwiek, trzeba mieć na ten temat więcej w głowie, niż zostało w niej z matury. Z tej pamiętam zaś, że uparłem się, że wytworem skóry u krowy są wymiona i powtarzałem to jak mantrę. Dzięki Krowo i Kurczaku, tyle mnie nauczyliście! Tu należy się szacuneczek dla Was Czytelnicy/Widzowie/Czatownicy za wyrozumiałość, kiedy zastój jest ewidentny. Podobnie z newsami, choć tych dla odmiany nie chce mi się robić i być częścią tego samego mechanizmu polskich witryn tematycznych, których newsy kopiowane są zewsząd. Dlatego staram się inaczej, a w dodatku w niezmienionej formie krótkich prawie, że Tweetów, choć jak w ostatni poniedziałek się dowiedzieliśmy, 90% internetu nie korzysta z Twittera. Pewnie dlatego, że czytają gikza, huehue.

Jeśli chodzi o inne kwestie, tu nic się nie zmieniło, kiedyś o tym pisałem, nadal aktualne. Gikz nadal jest projektem w wolnym czasie, którego można dowolnie wspierać, do czego odpowiednie narzędzia i dane znajdziecie w stałym miejscu. Dziękuję wszystkim za wszystkie dotychczasowe dotki, mocno. Był na to za nawet wór siana.I co dalej panie gikzie? Do przodu w znanej formie. Ze streamami, Luźnymi Gadkami, tekstami, nagimi zdjęciami i całym rynsztunkiem. Powolna dominacja nad internetem trwa (Polygamia, check), na relaksie. Powoli i stabilnie.

Trzy lata, ahoj! Dziękuję Wam wszystkim.

W ogóle wpisy urodzinowe takie mocno z dupy. Jak komuś po głowie w głowie jakieś pytanie się kołacze, dajecie, a co tam.

Serio myślałem, że to 23 maja. Wiwat maj, dwudziesty trzeci maj! Co ja… Aha, CDP Red o downgradzie.

Dodaj komentarz212 myśli nt. „Co jest grane – sto lat!

 1. Revant

  A ja tu piszę w komciu, że cisza na gikzie 😀 sto lat nam! sto lat imperatorze! sto lat kuniu! sto lat wszystkim duszyczkom tutaj zebranym! sto lat nam jeszcze raz!
  Dzięki Koniu za ciężką pracę twoją na naszym polu. Podziękowanie Aihsowi za wsparcie techniczne. Dzięki ekipie piszących i komentujących! Dzięki wspaniałej ekipie od wspólnego piątkowego grania!
  Teraz życzenia. Więcej gikza dla gikzów, więcej dobrej zabawy i pięciu zdań bosmana 😉
  Trzy lata…damn, czas leci zdecydowanie za szybko 🙁

   1. Private_dzban

    @Nitek

    Aż człowiek chce być jedynakiem. Ale w sumie anegdota jest, bo przyswoiła sobie powiedzonka: “człeniu”, kończenie czasowników liczby mnogiej na “jo” itp. Fajnie się tego słucha w nieoryginalnym wykonaniu, ale masz za duży wpływ. Niedługo nam kopyta wyrosno.

       1. slowman

        @Private_dzban

        Jesteś analny, bo się ociągałeś. Freud tak mówi. Nic na to nie poradzimy. Chyba, że Cię uleczę. Nie jestem co prawda psychologiem, ale zawód psychoterapeuty nie jest uregulowany, więc możesz mnie tak nazywać.

        E: Spojrzałem w linki, nie pomyślałeś, ze jestem nie wiem, filozofem? Nie nadaję się na filozofa?! Sam się nie nadajesz!

       2. Private_dzban

        @slowman

        1. Znalazłem azyl w powolnym wi-fi autobusu, żeby mnie ajs nie ścigał.
        2. Freud jako osoba, która utożsamia przepołowione jabłko z kobiecą waginą nie jest dla mnie autorytetem.
        3. True filozof siedzi na ławce z mamrotem w ręku (względnie z Leśnym), a Ty siedzisz pod skorupą. Sorry.

       3. slowman

        @Private_dzban

        1. Ty za to jesteś Dzbanem Leśnym Schrodingera, więc nawet nie wiem, czy chcę z Tobą pisać.
        2. Był zajęty ucieczką przed nazistami i fristajlem.
        3. Damn it. Miałem na myśli samego Ramsay’a. Boltona. Ajs się nie zna, bo w jaskini mogą być ludzie i tylko na jej ścianie-ekranie mogą być tylko cienie. Na innych ścianach bez problemu można powiesić beczkę. Byłem, sprawdzałem.

       4. Private_dzban

        @slowman

        1. Zawsze chciałem robić za bęben Rolling Stonesów
        2. Nie powiedziałem, że jestem dobrym botanikiem, poza tym widziałeś go jak wiał asfaltową drogą? Jak z brzucha jego dziecka wyrasta jabłoń to znaczy, że mu się to śni, ciekawe jak to opisze. Fani japońskich hentai szykujcie się!
        3. Jesteś gratką dla botaników: byt – niebyt bez podświadomości a jak szybko odpisuje! Te chemikalia to pewnie z Niemiec?

  1. aihS Webmajster

   @Fantus

   “musielim” bo za grę zapłaci 10 milionów brudnych konsolowych kmieci, a nie 2 miliony panów rasy komputera osobistego (i ze 20 milionów leecherów). Wy testujecie dla nas w early accessie, a my płacimy za wasze PC jest platformą wiodącą-ekskluziwy. Deal with it 😉

 2. projan

  Wszystkiego najlepszego! Zdrowia i szczęścia Gikzie! 🙂 I Nitku. I Beo. 😉 I wszystkim komentującym, bardzo istotnej części całości.

  Po roku nadal tu jestem, więc w podzięce dorzucę do pieca na następny rok. Zachęcam.

  Ciekawe ile osób doszło przez ten rok. Jakieś statystyki?

  1. aryman222

   @Fantus

   Geralt o smutnym spojrzeniu 🙂

   BTW mniej więcej tak się czułem (jak dziwoląg z fotki) przy pierwszym spotkaniu z Yennefer. Ona wymuskana i piękna (wiadomo czym pachnąca), a ja zarośnięty, ujebany krwią i odziany w jakiś śmieszny, workowaty kubrak dający +5% ochrony przed ranami kłutymi. Nie, to za wysokie progi dla Wieśka, mezalians panie 🙁 Cały czas zastanawiam się, czy ten onieśmielający charakter spotkania był zamierzony przez CDP RED… Jeżeli tak – szacun.
   Chodź Triss, ukoisz mój ból niefizyczny…

 3. emperorkaligula

  Before I get into the nitty-gritty, know that a big patch with 600 changes – including improvements to graphics and graphical settings – was sent to certification today (Wednesday 20th May), and will take between five and seven days to clear. There will be patch notes covering it all.

  dobrze rozumiem, że paczuja równolegle na wszystko i przez konsole i ich debilny system czekają wszyscy ?

  EDYTKA: 100 lat koniu! niech się święto konia!

 4. powazny_sam

  No pięknie, już 3 lata, zleciało jak z bicza strzelił 😈

  Brakuje mi wprawdzie trochę rowerowych anegdot makbetona, subtelnej uszczypliwości mokrejtrawy i… futra…(?) owcy ale poza tym gikz jest the best i niech tak zostanie!!! Sto lat i więcej!

 5. true_mayonez

  sto lat Gikzie! dziękuję Nitkowi za wytrwałość, Bei za wielkoduszność, Hani za pomoc i załodze za to, że mam na czym zawiesić oko w internetach. bo nie czytuję niczego poza Gikzem – więc kształtujcie moje opinie rozważnie 😀
  pozdrawiam wszystkich komentujących, czytających w ukryciu i znajomych z parówki
  – niech co nasz kochany Kuń?
  – niech żyje!

 6. Zwirbaum

  Wszystkiego najlepszego dla gikza! 🙂 Jak co roku, urodziny gikza zaskakują mnie, trochę tak samo jak moje własne (wątek prywaty – dzień wcześniej wypadają moje ;)). Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla Le Kunia, Bei, oraz całości gikza – czyli społeczności go tworzącej.

  🙂

 7. brum75 Czytelnik pierwszej klasy

  Oj.
  3 lata? Lubimy trójki! My lubimy i Boh trojcu lubit! Boć przecież omne trinum est perfectum! Więc cieszmy się i radujmy.
  Jako oldschoolowy nerd i nolajf nie mający prawdziwych znajomych w realu usocjalniam się w necie. Poprzednie miejsce socjalizacji jakoś tak się zepsuło (i pozostało w szczątkowej formie na facebooku, ale to już nie to samo gdy wielki brat słucha, patrzy, analizuje i zapamiętuje) to gikz przejął tę rolę. Patrz Mamo! mam kolegów i nawet koleżanki, o! No, nie, na oczy ich nie widziałem. Ale dużo gadamy i się razem bawimy. We wrzucanie do loszku na przykład.
  Fajnie że jesteście. Serio serio. Więc urodzinowe podziękowania dla Was wszystkich że jesteście i tworzycie gikza no i oczywiście specjalne podziękowania dla Nitka że ciągnie ten wózek inwestując i pieniądze i czas. A o ile pieniądze można znowu zarobić to czasu już się nie odzyska. Więc szacun i respekt znad morza! I dla Bei że te brewerie wytrzymuje a niekiedy i w nich uczestniczy!

 8. Tasioros

  Gikz ma już trzy lata. TRZY:
  Trzy ma być liczbą, do której liczyć masz i
  liczbą tą ma być trzy. Do czterech nie wolno ci liczyć, ani do dwóch. Masz
  tylko policzyć do trzech. Pięć jest wykluczone.

  A skoro Gikz ma już 3 lata, skupmy się rozwoju społecznym i emocjonalnym trzylatka. Taki jest teraz gikz:
  – Bawi się z innymi portalami (You tube, polygamia, kocham konie, pornhub)
  – Dzieli się z innymi (gry za darmo dajo!)
  – Jest nastawiony na współpracę (wspólne granie)
  – Zawiera przyjaźnie (wspólne picie)
  – Słucha i wykonuje polecenia (Cytat: “Tak panie dyrektorze”)
  – Lubi słuchać historii na swój temat (“kiedyś na gikzie”, “wczoraj na streamie”, “ktoś wspominał, że”, taboret)
  – Upewnia się, czy jest kochany przez rodziców (“Daj piniondz”)
  – Lubi zabawy w dom, rodzinę (https://www.gikz.pl/artykuly/spode-lba-wszystko-wiemy-i-widzimy/#comment-144577)
  – Rozróżnia płcie (Dzban, Dzbanka itp.)
  – Potrafi opowiedzieć o problemie (“gra mi wywala w ekwipunku”, “zimne się skończyły”)
  – Okazuje miłość bliskim (“lubię jak patrzysz”)
  – Boi się ciemności, samotności (któż się nie boi)
  – Czasami adoruje jednego z rodziców (aihS jest gupi, a Nitek nawet spoko)
  – Chętnie pomaga w domowych prostych czynnościach (“dołóż dwie stówy i kup tytana”)
  – Chętnie się wygłupia, chce rozśmieszać innych (pierwsze słyszę 😉 )
  – Ma okresy płaczliwości i braku poczucia bezpieczeństwa, pojawiają się pytania typu „ kochasz mnie jeszcze?” (Czy kocham? Inaczej bym się ku**a tak nie produkował pod koniec pracy!)
  Sto lat nam wszystkim!

 9. Zebulah

  Sto lat Gikz! Najlepszego dla Nitka, Bei, wszystkich współtworzących i komentujących!
  Wypadłem z obiegu na ostatnie kilka dni. Teraz poczytałem, pooglądałem, nadrobiłem i… nic nie wybuchło z okazji trzecich urodzin? Może wyślijmy Nitkowi nasze wszystkie niedziałające, niechciane, aktywowane na Steamie itp., gry pudełkowe i wiadro petard?
  Zajrzałem też na bloga Bei i przypomniałem sobie, że chciałem zapytać o wrażenia z Pyrkonu. Będzie jakaś relacja okiem kobiety? Z tego co widziałem w notkach i na zdjęciach to Bea pojawiła się tylko jako kierowca wiozący Nitka na Pyrkon, a potem zniknęła z reszty relacji.

Powrót do artykułu