Co jest grane – poszukiwany, poszukiwana

Nitek dnia 26 czerwca, 2014 o 9:15    57 

Czwartek czuć już piątkiem. Dropnąć chciałem niewiele, bo aż serwer Team Speaka z którego kamraci pozwolili nam tam przesiadywać. Z kanałem naszym i w ogóle szałowo. Paweł Majka z gikz.pl, gdzie lubią jak patrzysz, bosman_plama.

178.217.189.40

Nie ma hasła, nie rozwalajcie tam organizacji, a w razie gdyby coś było potrzebne, zaczepiajcie szanownych właścicieli na kanale pomoc. Na hasło klucz lubię mlekiem czyścić szafki nastąpi rozpoznanie, akceptacja i natychmiastowa pomoc. Sam kanał gikzowy jest na samym dole i hasło otwierające jego podwoje iście skomplikowane, defaultowe, ale zabawne – czlowiekkarton. A gdyby coś to piszcie to coś tam nachachmęcę.

Wzium, tyle. Mam grę, grałem w grę, zrobiła się trzecia i trochę jest kaszelek i tryb autoplita, więc z zadżumki ciężko coś rzec, a spoilerować niespodzianek nie chcę. bosman_plama, Paweł Majka, lubią patrzeć, gikz.pl. Jednakowoż zapomniałem wspomnieć, że się szarpnąłem niedawno i obejrzałem film rzekomo z górnej półki z Oscarowym kombo. Mafju Mafjnanunu (Matt Mcconaughey) i Jared Leto w Dallar’s Buyers Club śmigali całkiem fajnie, ale sam film w połowie zalicza takie spowolnienie całości, że na samym końcu szukałem składników X, które hajpowały wszystkich wokół. Może dlatego, że spodziewałem się czegoś na miarę Blow z Deppem, filmu idealnego od początku do końca, a Blow to nie było i trochę jak w Wieśku drugim, w drugiej połowie zamykali wątki szybciej niż drzwi przy przeciągu. Takie w pół do zimnej ryby. Będąc przy filmach chciałbym wspomnieć, że Shane Black, odpowiedzialny za if it can bleeds it can be killed pierwszego Predatora bierze się za bary z kolejną odsłoną, która ma być kolejnym odcinkiem, a nie żadnym rebootem, remake’m. Buzi dla Predzia i czekam na więcej wieści, choć patrząc na kisiel jakiego ostatnie predatory nie robiły wyczekuję fiaska. Mam nadzieję się zdziwić.

Czas grać w grę.

Kończąc, dobry short edukacyjny widziałem. Mam nadzieję, że sprawa nie wydarzy się zanim pobije swój high score w Guitar Hero.

Jakie są Twoje plany na najbliższy armageddon?

Paweł Majka, bosman_plama, lubimy jak patrzysz, gikz.pl

1

Peszek.

Dodaj komentarz57 myśli nt. „Co jest grane – poszukiwany, poszukiwana

 1. Makbeton

  od kiedy rzuciłem fajki udało mi się dostrzec ( bo przecież nie wezmę ) dwie prawie pełne paczki fajek leżące w trawie oraz ostatnio znalazłem w koszyku na długopisy jednego papierosa który leży tam od stu lat w dodatku nie znalazłem go podczas “wielkiego pocisku” ze trzy miesiące temu kiedy chciało mi sie jarać jak jasny gwint i przekopałem pół firmy w poszukiwaniu papierosów. Dlatego porażony sukcesami w znajdywaniu sporej ilości fajek od dzisiaj rzucam pieniądze hehehehe

 2. MusialemToPowiedziec

  Nie wiem czy da się zrobić mocny film o Predatorach (Obcych też).

  Chyba za dobrze ich znamy, żeby było strasznie. Chyba że jakaś historia złych i gorszych ludzi z kosmitami w tle – coś jak Aliens: Labirynt.
  Choć próbowali to w Obcy 4…

   1. MusialemToPowiedziec

    @Nitek

    IMO to dalej świetny reprezentant “kina akcji z Arnoldem, Sylwkiem i resztą sław lat 80.”.

    Firanka na wypadek jakby ktoś wciąż nie miał okazji obejrzeć filmu Pokaż
 3. Tasioros

  Ja natomiast, czekając na północny mecz tydzień temu, znalazłem na którymś kanale koreańskiego Oldboya – świetny film. Obejrzałem początek, dobre wspomnienia wróciły i wpadłem na szalony pomysł, żeby zobaczyć remake made in US&A. Obejrzałem go więc. I tu się pojawia najważniejsze pytanie: po co ten remake w ogóle powstał, skoro oryginał był i jest zajebisty? Sam “nowy” film w sumie najgorszy nie jest. Ba, byłby może i całkiem niezły, gdyby nie oryginał właśnie (stworzony na bazie mangi-komiksu). Ale w porównaniu wypada strasznie blado i bez polotu. Niby zawiera najważniejsze składowe, ale wymieszane są jakoś tak nieumiejętnie. Chyba tu chodzi o amerykańską widownię, która woli oglądać produkcje tylko swoje, te największe i najlepsze. Przez to wszystko, muszę obejrzeć oryginał raz jeszcze w całości.

  Co do “Dallas buyers club” to odczucia mam podobne. Aktorstwo bardzo dobre, historia ciekawa, ale ogólnie szału nie ma – film dobry.

  1. furry

   @Tasioros

   Może sytuacja podobna do “Infernal Affairs”? Film bardzo dobry, ale miałem problem, żeby odróżnić głównych bohaterów, akcja skakała, a główne role grało dwóch Azjatów w garniturach i musiałem obejrzeć drugi raz. W amerikańskim remake, czyli “Infiltracji” dałem już radę odróżnić Leonardo od Matta Damona.

   PS. Kiedy to się skończy? Chodzi mi o to całe Paweł Majka, bosman_plama, gikz.pl. Naprawdę mechanizm SEO się na to łapie? Choć faktycznie, lubimy jak patrzysz.

       1. furry

        @mokraTrawa

        Bez Steama nawet działa, ale jak myśliwiec zestrzeli ufoka i chce wracać do bazy, wszystko “zamarza”.

        Steam na razie pokazuje mi faka. Myślisz że jak coś kupię u Gejba, to mi odblokuje?

        EDIT: dobra, doczytałem FAQ:

        Currently you will need to purchase the game on the Humble Store or Desura to have access to Mac / Linux builds as they are not presently available on Steam.

        Czuję się oszukany. Najlepsze, że gra jest na liście SteamOS/Linux

  2. projan

   @Tasioros

   Mam taką teorię, że filmy które dostają Oscary za główne role rzadko są same aż tak rewelacyjne, jak faktycznie rewelacyjne są te role.
   Nigdy jej nie weryfikowałem, więc zerknę 5 lat wstecz.

   2014
   Cate Blanchett, Blue Jasmine
   Potwierdzam teorię.
   Matthew McConaughey, Witaj w klubie
   Potwierdzam.

   2013
   Jennifer Lawrence, Poradnik pozytywnego myślenia
   Nie widziałem
   Daniel Day-Lewis, Lincoln
   Nie widziałem ale słyszałem, że aż taki super nie jest.
   2012
   Meryl Streep,, Żelazna Dama
   Słyszałem że słaby
   Jean Dujardin, Artysta
   Tylko ok. Niedługo później obejrzałem Brzdąca i uważam że jak na hołd to nawet nie zbliżył się do tego poziomu.

   2011
   Natalie Portman, Czarny łabędź
   Może być.
   Colin Firth, Jak zostać królem
   Może być.

   2010
   Sandra Bullock, Wielki Mike. The Blind Side
   Nie widział
   Jeff Bridges, Szalone serce
   Nie widział

   Teorię potwierdzam. 🙂

    1. projan

     @MusialemToPowiedziec

     Jakość filmu to (oczywiście) wypadkowa wielu elementów. Jeśli dany film jest podporządkowany roli, to faktycznie traci. Nawet jeśli scenariusz nie jest pisany pod rolę to może się zdarzyć że aktor swoją osobą zdominuje wydarzenia i film też straci. Najlepiej dobierać równorzędną obsadę.
     Ciekawie to rozwiązano w True Romance gdzie główna para to aktorscy przeciętniacy (Christian Slater i Patricia Arquette) natomiast wokół nich cud miód i orzeszki – Dennis Hopper, Gary Oldman, Christopher Walken, Samuel L. Jackson, James Gandolfini i jeszcze Bratt Pitt, Chris Penn, Michael Rapaport, Saul Rubinek, Tom Sizemore, Bronson Pinchot i każdy z nich w swojej roli wy mia ta.

 4. powazny_sam

  Nienawidzę Guacamelee. Pierwszy raz zrobiłem rage uninstall.

  Po 1568 spadnięciach z tego niby-drzewa skok-zmieńświat-skok w powierzu-skok-zmień świat-skok w powietrzu-…. czuję się jakby ktoś kogo pokochałem napluł mi w twarz i jeszcze bezczelnie przy tym rechotał.

Powrót do artykułu