Windows Blue

mokraTrawa dnia 25 marca, 2013 o 19:58    21 

Co będzie zawierać aktualizacja Windows 8 o nazwie Blue.

Na pierwszy rzut oka zobaczymy zmiany w rozmiarach kafli. Aktualnie można wybierać między prostokątem a kwadratem, Blue natomiast przyniesie różne rozmiary, a także możliwość zmiany koloru, akcentu czy grafiki Ekranu Start. Możliwe będzie także przenoszenie grupy zaznaczonych kafli.

wind.png

Poza edycją wyglądu dostaniemy także kilka innych zabawek. Pojawi się np. funkcja pozwalająca na uruchomienie dwóch aplikacji Wndows 8 jednocześnie na podzielonym ekranie.

Microsoft postanowił poszerzyć ilość opcji dostępnych bez otwierania panelu sterowania – pojawiły się wśród nich takie jak zmiana domyślnych aplikacji, podgląd rozmiaru zainstalowanych programów oraz rozszerzone opcje aplikacji SkyDrive, która zintegrowana będzie z systemem i umożliwi decydowanie o automatycznym wysyłaniu zdjęć, kopii zapasowych oraz zajętej przestrzeni wirtualnego dysku. Wraz z Blue pojawi się nowa odsłona Internet Explorer 11 z synchronizacją otwartych kart.

Aktualizacja oczekiwana jest jeszcze w tym roku, a w międzyczasie Microsoft udostępni nam wersję Preview.

Więcej przeczytasz: {“examplelinkURL_item”

Dodaj komentarz21 myśli nt. „Windows Blue

 1. Goblin_Wizard

  [quote]Pojawi się np. funkcja pozwalająca na uruchomienie dwóch aplikacji Wndows 8 jednocześnie na podzielonym ekranie.[/quote]
  1-sza myśl – hot-seat z każdej gry posiadającej tryb grania po LAN’ie. Ale to raczej nie o to tu chodzi 🙁

 2. amonlb

  Ej hejterzy zacięliście się na tej samej płycie?

  Sprawdźcie tego W8 kafelki to nie koniec świata a jeśli nie chcecie się przekonać to hejtujcie dalej tylko zmieńcie repertuar bo ten już nudny jest. Wszędzie gdzie jest wzmianka o w8 ten sam bełkot widzę. Chociaż to z układaniem kafelek, glazury i terakoty dobre jest. Miła odmiana.

  Jak można się przywiązać do przycisku start tak bardzo że niczego innego już nie chcecie oglądać. W przypadku Ubuntu wszyscy tak samo wyli że Unity jest złe, a wcale nie jest. Za starzy na zmiany?

  1. mokraTrawa Autor tekstu

   @amonlb

   A jeżeli testowałem i wersja preview spowodowała przyśpieszenie kompa, później uradowany dostałem darmowego windows 8, ale gryzł się jak cholera z moim sprzętem i powodował same problemy to mogę krytykować? 🙂 Jak wyjdzie Blue to dam mu jeszcze szansę, ale pewnie pełna przesiadka przy 9.

Powrót do artykułu