Warhammer Quest – mobilny RPG nadchodzi

mokraTrawa dnia 12 maja, 2013 o 12:06    10 

Gry na sprzęt mobilny rozwijają się w niesamowitym tempie. Pokaże Wam jak wygląda adaptacja planszówki Warhammer Quest.

Akcja Warhammer Quest toczyć się będzie w mrocznej krainie znanej jako Stary Świat, która była tłem dla większości wcześniejszych adaptacji tej licencji. Obejmiemy dowództwo nad czterema bohaterami penetrującymi podziemia pełne potworów i pułapek. Zbieramy złoto (za coś trzeba żyć), przedmioty, rozwijamy nasze postacie.

Eksploracja odbywa się w czasie rzeczywistym, a gdy trafimy w wir walki, gra przełącza sie w system turowy. Wprowadzono "fog of war" i nigdy nie wiemy co nas czeka. Poza tym lepiej nie przebywać za długo w jednym miejscu. Dlaczego? Gdy będziemy za długo dumać nad życiem nie zmieniając pozycji istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że odnajdzie nas liczny oddział przeciwnika. 

Będziemy mogli udać się także do miasteczek na zakupy, zwerbować nowych sojuszników, błagać bóstwa o błogosławieństwo. 

Warhammer Quest powstaje obecnie z myślą o systemie iOS. Nie wiadomo póki co z Androidem. Premiera podobno w tym roku.

 

 

Dodaj komentarz10 myśli nt. „Warhammer Quest – mobilny RPG nadchodzi

 1. Matelan

  A ja jestem rozczarowany, liczyłem na to, że wreszcie powstanie jakiś fajny rpg w świecie WFRP, a tutaj taka kupa… aż przykro na to patrzec :/
  Ech nie wiem czemu ten system rpg nigdy nie doczekał się fajnych crpgów, przecież jest do tego idealny 🙁

  1. Goblin_Wizard

   @Matelan

   Podobno Warhammer Online jest/był niezły na początku. Znajomy, który jest weteranem różnych, zarówno papierowych jak i komputerowych rpg’ów, tak mówił. Podejrzewam, że GW za dużo sobie życzy za licencję i za bardzo chce kontrolować to jak gra ma ostatecznie wyglądać przez co studia się zniechęcają.

   1. Matelan

    @Goblin_Wizard

    WARa kupiłem przed premierą, po darmowym miesiacu nie przedłużyłem subskrypcji, po prostu nie miał nic co by go wyróżniało spośród innych rpgów, albo inaczej był nastawiony na pvp, które było niestety niedopracowane, a sama gra nie działała aż tak stabilnie jak powinna. Zawiodłem się srogo, ale co sie nahypowałem to moje 😉

 2. bogucek

  Jest swietny klimat i ciekawie prowadzona fabula. W dobie obecnych gier zginac bardzo ciezko, a tutaj mozna zostac bezczelnie sklepanym za popelnienie bledu przez jakiegos Uberszczura:D a gry na ios coraz lepiej sobie radza. Skygamblers’y, bastion, naprawde duzo tego jest:)

Powrót do artykułu