Trochę nowości o grach CD Projekt

mokraTrawa dnia 13 marca, 2013 o 12:05    22 

Coś dla fanów Wiedźmina (więcej) i Cyberpunka (mniej).

Cyberpunk na początek. Twórcy ujawnili, że pojawią się elementy multiplayer. Chybabym wolał, żeby skupili się tylko na singlu i nie wciskali tego multi, ale ufam im i wierzę, że nic nie spartolą. Nie wiadomo jak to będzie wyglądać i w jakiej formie, ale mają być. Wiadomo, że głównym teatrem działań ma być miasto, ale twórcy mówią, że można spodziewać sie także innych widoków (domek na wsi?).

Teraz czas na bohatera dnia. W CD Action ukazał się ekskluzywny materiał o Geralcie (widzieli już grę, no przynajmniej jej fragment). Na siedmiu stronach jest sporo informacji, które postaram się Wam przekazać (niektóre już były znane wcześniej, ale nie mam pamięci fotograficznej niestety, wiec za powtórzenia przepraszam).

 • Wątek główny to około 50 godzin zabawy, ale dodając zadania poboczne uzyskamy piękny okrągły wynik 100 godzin. To dużo godzin (jakby ktoś nie umiał sobie wyobrazić). Dodatkowo Geralt się rozwija: będzie umiał skakać i pływać, nauczy się nowych ruchów (96 animacji), co zmniejszy znaczenie przewrotów. Nie nauczy się na szczęście QTE (kocham ich za to, że nie poddają się ogólnej błazenadzie "wciśnij guzik"). Wątek nie będzie podzielony na rozdziały jak do tej pory. Będą 3 skrajnie różne epilogi (trwające do 2 godzin). 
 • Chłopaki z CD Projektu chcieliby umożliwić przeniesienia sejwów z poprzedniej części, ale nie wiadomo czy będzie to możliwe. 
 • Wygląd bohatera będzie się zmieniał, w materiale miał tygodniowy zarost, ale ponoć nie będzie tak cały czas.
 • Zapiski w dzienniku będą miały uproszczoną formę.
 • Bardziej skomplikowane za to będzie tworzenie broni i nie będziemy jej co chwilę ulepszać. Podział broni ma się zwiększyć (będą dostępne bronie zwykłe, ludzkie i wiedźmińskie). Poza bronią będziemy kolekcjonować trofea (podobało mi się to w części 1), które posłużą, poza podniesieniem statystyk, także do alchemii. Przy handlowaniu trzeba będzie zwracać uwagę na ceny, gdyż będą się różnić w zależności od regionu. Geralt otrzyma 60 poziomów do nabicia i wiele ścieżek rozwoju postaci.
 • Wierzchowców będzie kilka rodzajów o różnej charakterystyce ("Każdy mój koń nazywa się Płotka. Dobrze o tym wiesz i nie zagaduj mnie"). 
 • Rozmowy mają przebiegać w filmowy sposób, nie będzie stojących naprzeciw siebie dwóch kołków (będą tańczyć?! czyżby bollywood?). Te filmowe rozmowy będą ważne, gdyż podczas konwersacji z tubylcami poznamy sposoby na wyeliminowanie kreatur (dziwne, Wiedźmini znali przecież te sposoby). Mamy dzięki temu odblokować system celowania i trafiać przeciwnika w najczulszy punkt. Ewolucji poddano znaki np. Igni miota ogień póki starczy nam staminy. Istnieje możliwość, że poza Geraltem będą inne grywalne postacie (w pewnych momentach gry), a także przebąkują coś o trybie multiplayer, ale też nic nie jest pewne.
 • Eurogamer ogłosił wszem i wobec, że CD Projekt ma devkity PS4 od pół roku i było jednym z pierwszych studiów (w Europie), które je dostało. Istnieje także możliwość, że Wiedźmin 3 ukaże się na PS3.

Dużo gdybań, ale jednak kilka informacji możemy uzyskać z powyższego materiału. Ja czekam i wiem, że kupię w dniu premiery (obie gry).

 

źródła CD Action, Eurogamer

Dodaj komentarz22 myśli nt. „Trochę nowości o grach CD Projekt

 1. Goblin_Wizard

  [quote]i [b]nie[/b] wciskali tego multi[/quote]

  [quote]Wątek główny to około 50 godzin zabawy, ale dodając zadania poboczne uzyskamy piękny okrągły wynik 100 godzin. To dużo godzin (jakby ktoś nie umiał sobie wyobrazić).[/quote]

  You do it wrong. Pisze się “100 godzin (to tyle i ile zajmuje obiegnięcie boiska do football’u 1500 razy)” lub coś w tym stylu;).

  Chwilowo więcej błędów nie zauważyłem.:p

 2. brokilon

  Bronie zwykłe, ludzkie i wiedźmińskie. No ciekawy podział, widać że CDPred ma masę nowych pomysłów na mocno zużyte składniki crpgów. Zwykłą można pewnie przywalić normalnie, ludzką po ludzku, a wiedźmińską po wiedźmińsku! 😉
  Niezły fail to będzie jeśli zabraknie importu zapisów z 2. Pewnie i tak niewiele zmienią w rozgrywce, ale to jest jednak fajny bajer i swoje wnosi dla klimatu.

 3. MusialemToPowiedziec

  Jedyne o czym trzeba pamiętać to NIEZWYKLE ciepłe słowa, jakimi ostatnio CDRed obdarował PS4.
  Ktoś lubiący teorie spiskowe zauważyłby, że są to typowe słowa dla ludzi, którzy właśnie podpisali lukratywną umowę i w nosie mają tych, dzięki którym osiągnęli sukces i które już nie raz słyszeliśmy, gdy PCowa firma przechodziła na model “może jakiś badziewny port się rzuci na PCy”…

 4. teekay

  Nie wiem co im w tym całym CDA zajęło aż 7 stron, ale jeżeli informacje zawarte w powyższej notce to najciekawsze rzeczy odnośnie Wiedźmina jakie udało im się przemycić do artykułu, to chyba tylko szkoda było papieru, skoro to wszystko można już było przeczytać w sieci z miesiąc temu. Chociaż jak czytam kolejny raz o “bardziej filmowych dialogach” to zaczynam się bać…

Powrót do artykułu