The Banner Saga za darmoszkę

Nitek dnia 26 lutego, 2013 o 10:44    17 

Na Steamie.

Wybaczcie, że nie powiem dokładnie, ale nie pamiętam i nie mogę się doszukać gdzie studio Stoic dłubało zanim wzięło się za bary z produkcją The Banner Saga. Czy był to Skyrim czy Dragon Age? Nie pamiętam. Królestwo oddam temu kto zrobi update. Dobra, znalazlem. Załoga tworząca Stoic Studios odpowiedzialne za The Banner Saga pracowała niemal dekadę nad Star Wars: The Old Republic. Najwidoczniej zmęczył ich temat i wtedy to powstała idea stworzenia TBS.

Do rzeczy. The Banner Saga najpierw było fundowane znanym sposobem czyli Kickstarterem. Widocznie gdzieś po drodze zmienił się pomysł na grę, bo od wczoraj Banner Saga jest dostępne na Steamie w modelu Free To Play. Nie dane było mi jeszcze sprawdzić co i jak, ale gra zachęca wyglądem i schematem rozgrywki.

 

Fanfary.

 

The Banner Saga jest turową strategią.

 

fotka1.jpg

Tur (Bos primigenius)

 

Z domieszką RPG. Do naszej dyspozycji oddany nam zostyanie klan wojowników, którymi będziemy kierować w bojach, a także będziemy dźwigać ich statystyki. Twórcy zapewaniają o zyjącym świecie i historii zamykającej się w trzech kampaniach. No i przede wszystkim – gra cieszy oko śliczną rysowaną grafiką.

Jak donosi jozi i teekay wersja na Steamie oferuje tylko tryb multi, a kampania dla pojedynczego gracza będzie dostępna później, za kasiorkę. No, ale darowanemu turowi nie zgląda się w zęby c'nie?

 

combat_02_950x534.jpg

 

Ktoś chętny powalczyć i posłać przeciwnika do Walhalli? Jak wspomniałem, gra jest do pobrania ze Steamia za zero polskich złotych, a także zero jakiejkolwiek innej waluty.

 

Dodaj komentarz17 myśli nt. „The Banner Saga za darmoszkę

 1. jozi meh™

  A czy nie miało być przypadkiem tak, że za darmo będzie okrojona wersja gry (kiedyś tzw. demo), a pełna ma być normalnie płatna? Bo zdaje się, że coś takiego na GIKZie czytałem 🙂

  Yeeep – dobrze pamiętałem. Za darmo jest tylko Banner Saga Factions

     1. Goblin_Wizard

      @bosman_plama

      No przecież zebrali kasy więcej nawet niż chcieli, tak? To w czym tu pomagać? Gra została sfinansowana zanim jeszcze zaczęli ją sprzedawać. Zostaje tylko czekać na pełną wersję. Rzadko gram w multi, a już w strategie nigdy. Dla mnie kampania single w strategiach to podstawa.

 2. thiefi

  W taką grę by się fajnie grało na tablecie w sraczu, kolejce (gdzieś tam) czy w nudnych chwilach w robocie itd.
  Jakoś przy samym PC jak już zapuszcza człowiek poważny pobór prądu to się odechciewa grać w gry pierdółki kiedy na dysku zalega kilkanaście innych porządnych gier.

    1. Goblin_Wizard

     @aihS

     Nic mi to nie wyjaśniło ale niech tam. Chyba zwykle jest tak żeby w grę zagrać trzeba zapłacić? A może chodziło Ci o to, że grę kupuję się w wielu częściach? No nieważne w sumie. Jak wyjdzie kampania singlowa to wtedy się zastanowię czy wydawać kasę.

 3. amonlb

  Gra spoko – fajna grafika i ciekawy pomysł na rozgrywkę. Niestety oczekiwanie na ruch przeciwnika trwa wieki mam wrażenie że niektórzy zapominają się ruszyć albo czekają do ostatniej chwili. Trochę trwa zanim poleje się pierwsza krew mam nadzieję że z czasem to się zmieni teraz każdy się czai. Łucznicy do poprawki mały zasięg i mobilność równie dobrze mogli by jako broni używać barowych rzutek albo wykałaczek.
  Marzy mi się dobra turówka online.

  Chętnie z kimś pogram dla treningu dawajcie znać na steam – amon_lb

Powrót do artykułu