Wielka fiesta urodzinowa – zasady zabawy

Nitek dnia 21 maja, 2014 o 12:00    50 

Im dalej w las, tym impreza bardziej się rozkręca. Mam nadzieję, że nie posnęliście od dobra nieskalanego jakim los obdarzył nas tego dnia. Świętujemy urodziny! Należycie.

Ale najpierw, słowo od Dyrektora korporacji —gikz.pl

Splendor! Bogactwo! Rozdawnictwo! Jedziemy!

Tym razem zasady są inne. Będzie hardkorowo w stopniu znacznym, tak więc trzymajcie się, bo musicie wszystko spamiętać. Od tego zależy czy wzbogacicie swoje konto Steam czy może w uszach zagra Wam muzyka.

Jak się bawimy?

Kiedyś czczono +1 do wieku przez tydzień. Przeżyłem coś takiego, srogi czas. Gikz to wyjątkowa strona, im dalej od normalności tym lepiej i poza schematem, tym lepiej. Nie inaczej będzie tym razem. Proponuję Wam grę.

Jedno wyzwanie na jeden dzień, przez najbliższy tydzień

Ale jak, że co, wat?

Codziennie począwszy od dzisiaj na gikz.pl znajdziecie quest dzienny na którego wykonanie mieć będziecie 24 godziny od publikacji. Każdy quest będzie oznaczony godziną o której wystartował oraz autorem, który wymyślił dane zadanie, co automatycznie wyklucza go z brania udziału w tym konkretnym wyzwaniu. Przykładowo

Wypij zdrowie – dzień 2 – godzina 20:00 – Nitek

Oznacza, że questem jest wypicie zdrowia Dyrektora do 20ej dnia następnego, czego nie mogę zrobić ja. Wziąć udziału, zdrowie i tak pyknę, też się nie krępujcie. Wszystkie questy będą pokazywały się w południe (przynajmniej taki jest plan!), notka będzie windowana na górę w strumieniu notek, a także przypięta na pasku górnym, ku łatwiejszej nawigacji. Pokazanie się nowego questa automatycznie kończy poprzedni. Codziennie inna nagroda.

Jak udzielać odpowiedzi?

Tym razem reguły gry ulegają zmianie. Nie bawimy się w komentarzach. Nope. Konieczne będzie wysłanie maila na maila do zadań specjalnych.

urodziny@gikz.pl

Bardzo dobrze by było, gdyby Wasz mail pokrywał się z tym użytym przy rejestracji na gikzie. Kiepsko świętować z randomami z ulicy, wiecie. Chociaż… Nie, nie. Warunek to konieczny. W temacie należy zaznaczyć dzień i nazwę wyzwania na które to mail zawiera odpowiedź, na przykład

[DZIEŃ 2] WYPIJ KIELONA

Wszystko po to, by każdy miał jednakowe szanse, byście nie podpatrywali od siebie i żeby atmosfera była dobra do samego końca. Poza tym, tydzień wyzwań. Wiecie co inna droga oznaczałaby dla komentarzy? Inne rzeczy w komentarzach oczywiście dozwolone. Jak zawsze.

Podkręcam ogień, czyli dlaczego nie wiemy o co gramy

Poniżej widzicie rozmazaną słit focie kartki. Nie, nie jest czysta. To właśnie na niej znajduje się rozpiska nagród za poszczególne dni. Zgadza się, nic na niej nie widzicie. Magia polega na tym, że dopiero następnego dnia dowiecie się o co walczyliście dnia poprzedniego. Wraz ze startem kolejnego wyzwania pojawiać się będzie tam fotka na której będzie odsłonięte coraz więcej, czyli dzień poprzedni. I tak, dnia drugiego dowiecie się o co walczyliście dnia pierwszego, dnia trzeciego o co drugiego itd. Nagrody upychałem według nieznanego sobie schematu. Nie martwcie się, wszystkie mają swój dzień.

Kto wie kiedy co będzie? Tylko ja, sorry no bonus.

konkurs1

TERMINY

Jako uczestnicy macie zawsze jeden termin. Wyrobić się z wyzwaniem i wysłać maila z rozwiązaniem w ciągu 24h na mail urodziny@gikz.pl Jeśli chodzi o dostarczenie nagród i rozwiązanie poszczególnych dni, biorę pod uwagę dwa warianty. Albo damy radę robić to na bieżąco, albo nie. To się okaże. Tak to zostawmy, będziecie wiedzieć o czasie tym samym co my. Ważną kwestią jest jednak fakt, że nie będziemy wysyłać nagród rzeczowych poza granice Polski. Można też odebrać je osobiście 21.06 w Krakowie, gdzie będziemy się raczyć.

TL;DR

 1. Jedno wyzwanie ma czas ważności 24h. W tym czasie należy je wykonać i przesłać rozwiązanie na maila.
 2. Pokazanie się nowego zadania automatycznie kończy poprzednie
 3. Nowe zadania będą pojawiały się na stronie gikz.pl, trzeba śledzić, ha
 4. Odpowiedzi przesyłamy na urodziny@gikz.pl
 5. Mail musi być taki sam jak podany przy rejestracji na gikz.pl
 6. Temat maila musi być pisany zgodnie ze wzorem [DZIEŃ 2] nazwa wyzwania
 7. Mail spóźni się o minutę – sorry
 8. Nagrody za konkretny dzień będą ujawniane dnia następnego, przy publikacji nowego zadania
 9. Nie wysyłamy nagród poza granice Polski
 10. Age of Wonders 3 posiada blokadę regionalną i może nie działać użytkownikom zza granicy
 11. Gifty można odebrać osobiście 21.06 w Krakowie
 12. Terminy wyników podamy, kiedy okiełznamy ilość zgłoszeń
 13. Jakiekolwiek prezentowane obrazy graficzne nie mogą być wulgarne czy też pornograficzne.
 14. Autor wyzwania nie może brać udziału danego dnia w zmaganiach
 15. Wasze prace będzie oceniać Nitek oraz aihS. W przypadku nieścisłości pomoże nam Bea.

Lista nagród:

Inxile Entertaiment

Wasteland 2

Coffee Stain Studios

Goat Simulator

Techland

Age of Wonders 3 Edycja Premium – pudełko

Dead Island – pudełko

Paweł Majka

“Pokój Światów” Pawła Majki – wydanie w twardej oprawie

Natec Genesis

Słuchawki Natec Genesis H11

Mysz Natec Genesis G33

Deadfall Adventures w wersji na X360 – pudełko

Ode mnie

Terrorist Takedown 3

Niektóre nagrody są w liczbie mnogiej, ale które i ile – hajp trzeba utrzymać, c’nie? Poza tym niczego nie można się spodziewać

gikzpl2urodzinySplash-(1)

Dodaj komentarz50 myśli nt. „Wielka fiesta urodzinowa – zasady zabawy

    1. bosman_plama

     @buczysyn

     Największejsza Ksienga Gikza przewiduje i to. Sponsor może zostać użytkownikiem ale na czas poczynianego przezeń sponsorowania jego użytkownictwo wchodzi w fazę meta, zwaną też Fazą Wczytywania się Lokacji.

     W sumie bosman mógłby wygrać powieść Majki, gdyby nad wszystkim nie czuwał Gospodarz Domu, który, jak wiemy, nie da krzywdy zrobić nikomu i zapobiegnie takiej abominacji.

 1. Waldek-Mat

  Poważny offtopic z mojej strony ale nie wiem gdzie zamieścić. PC mam połączony z telewizorem za pomocą HDMI, ostatnio w kilku grach (Tomb Rider, War of Thunder) zacząłem miewać zmiany kolorów, zwiechy itp. Podłączyłem monitor wszystko gra. Czy ktoś używający TV jako monitora rozpoznaje objawy?

 2. AUTUMN WIND

  Nie ma preorderu EVOLVE na tej liście, czy to jakaś pomyłka? O_o

  Pewnikiem wezmę udział “for fun”, ale jeśli coś wygram/wylosuję, to proszę moją wygraną przekazać do dalszego losowania!
  Nie gram w takie gry :p

  Edit:

  Właśnie zobaczyłem filmik, przesadziłeś z tym tortem! 😀

Powrót do artykułu