Wielkie Derby – Gra Roku. Nominacje (już są!)

maladict dnia 14 stycznia, 2014 o 10:00    77 

Mamy już wydane dwie Złote Podkowy oraz Złoty Brakujący Fragment Wałacha. Czas na clou Wielkich Derbów, crème de la crème, na zabawę z dawna oczekiwaną jak Żydzi Mesyjasza. Złota Podkowa dla Gry Roku!!!!!1111oneoneoneelevenFTW!

Ale jeszcze nie dzisiaj. Okazuje się bowiem, że w roku 2013 wyszło tyle gier zasługujących na GOTY, że Załoga ma pewne trudności w podjęciu decyzji i ogłoszeniu nominacji. Dlatego też do czasu aż przywołam resztę Załogantów do porządku, zarządzam przerwę.

Wrócimy gdy tylko emocje trochę opadną a Wy ogracie wszystkie wydane w 2013 gry. Stay tuned.

EDIT: Cytując klasyka: witam ponownie, jak na drugiej części meczu. ZAłoga osiągnęła consensus a zatem… nie jeszcze nie. Najpierw o drobnej zmianie. Postanowiłem uhonorować zwycięzców poprzednich kategorii dając im z automatu miejsca (rozstawiane) w grupach. Zatem Don’t Starve i Tomb Raider na pewno wezmą udział w walce. To zostawia tylko sześć miejsc na nominacje. Trzy dla Załogi i trzy dla userów. Załoga wybrała:

 • Payday 2
 • Brothers
 • Europa Universalis IV

Wybór pozostałych trzech tytułów należy do Was. Proszę się zastanowić, wpisać jeden tytuł, który nie został jeszcze nominowany, w komentarzach pierwszego poziomu jeśli łaska, jednoznacznie i wyraźnie. nominacje zamykam jutro o 22.00 mojego czasu chyba, że będzie potrzebny tie-breaker. Do dzieła.

Dodaj komentarz77 myśli nt. „Wielkie Derby – Gra Roku. Nominacje (już są!)

   1. IRIEID

    @bosman_plama

    http://www.youtube.com/watch?v=VgSMxY6asoE
    A tak z innej paki od fantastyki.
    Czy wiadomo coś Bosmanowi plamie o tym czy pan Tomasz Kołodziejczak myślał kiedyś o powrocie cyklu “Domimium Solarne”…? Wiem że oprócz “Kolory Sztandarów” i “Schwytany w światła” wyszedł niby zbiór opowiadań z tego uniwersum “Głowobójcy”. Ale czy na przykład planował kiedyś zakończyć historię Glaudiusa, korgard-ów i samego Daniela Bondaree…?
    Z góry THX 😉

      1. IRIEID

       @Kirq

       Ja tak myślę i fantazjuję że może jakby Kołodziejczak wrócił do tematu Dominium Solarnego. A CD Projekt RED wyda już Wiedzmac-a 3 i Cyberpunk 2077. To powinni się za to zabrać taki Hard SF setting z PEGI 18!
       A kanwę konceptów graficznych mogliby by oprzeć o ilustracje Andrzeja Grzechnika. Swojego czasu ilustrował w nowej Fantastyce opowiadania, a także w Magi i Miecz-u RPG-a “Strefę śmierci”.
       Ale to tylko takie moje… 😉

 1. ixtern

  Mam nadzieję, że ta zabawa wypadnie lepiej, niż ostatnie oczekiwanie Żydów na Mesjasza, które sfailowało wraz ze śmiercią Szarona (hint: jakiś wielki współczesny żydowski prorok przepowiedział, że Mesjasz przyjdzie, gdy Szaron wybudzi się ze śpiączki).

 2. powazny_sam

  Będę monotematyczny, Saints Row 4.
  EDIT: Albo nie, pojojczę jeszcze trochę. Skoro TR i DS wygrały odpowiednio plebiscyty na najlepsze gry AAA oraz indie to logicznym jest że te dwie pozycje zmierzą się w finale o najlepszą grę w ogóle… Bez sęsu.

 3. Mindestens

  Oddaję głos na Papers, Please – przypomniałem sobie, że przecież grałem w alfę gdzieś na początku roku i gdzieś tak dwie godziny później przypomniałem sobie, że właściwie to miałem odpisać coś facetowi, który mi podesłał link =).

 4. urt_sth

  Jak by alf nie liczyć, to chyba w nic nie grałem z 2013 roku. Nawet ETS2 jest z października 2012.
  Jedyne co mi przychodzi to taka strzelanka z prawie otwartym światem co Nitek ją męczył na początku roku, zdaje się że polskie studio z bogatym doświadczeniem ją robiło.

      1. Nitek De Kuń

       @urt_sth

       tego nie pamiętam, ale wzrok strażników, który sięgał gdzie gra nie sięgała już tak.
       i słabe sekcje strzelane.

       Poprawiając te dwa elementy Snajper jeden mógłby być jako taki.

       A tak skończył na śmieciach po pierwszej misji, która nie była skradankowa, że tak ujmę.

     1. Tasioros

      @powazny_sam

      Wkrótce ogram. Bo tak na serio to przeszkodą jest fakt, że aby zainstalować kolejną grę, muszę przejść tę, która już jest trochę ograna. I nie chodzi tu o brak miejsca na dysku, tylko o to, żeby nie mieć rozpoczętych 10 gier, a tak naprawdę grać w dwie (choć chyba tak właśnie teraz jest). Reasumując, na przeszkodzie stoi Bioshock 2, który jest dłuższy niż myślałem i średnio wciągający.

       1. Tasioros

        @projan

        No właśnie ja mam tak, że gry przechodzę do końca. Ale czas chyba trochę zmienić przyzwyczajenia, bo czasu na granie coraz mniej. Punktem zwrotnym był dla mnie Gothic 3, w którego i tak władowałem za wiele czasu.
        Bioshocka 2 chciałem sobie dla relaksu na easy przejść. Pamiętając klimat jedynki, chciałem ponownie pobiegać po Rapture. Ale nawet na easy trzeba momentami sporo kombinować, a sama gra trochę się ciągnie.

      1. powazny_sam

       @Tasioros

       Ha właśnie ogrywam Bioshocka 2 🙂 Mimo początkowych oporów, podobnie jak w jedynce, wessało mnie niesamowicie – wczoraj ukończyłem przedostatni etap. Wywalili największe bzdury z jedynki, tzn. “hydraulika” i zbieranie sznurków do craftingu amunicji, no i w końcu jestem Big Daddy, oł jea. Fakt, w jedynce był też etap jako tatusiek, ale krótki.
       I nie ważne co mówicie o Nieskończonym, teraz już wiem że muszę też ograć.

Powrót do artykułu