Wielkie Derby – AAA. Nominacje

maladict dnia 26 stycznia, 2015 o 10:30    49 

[UPDATE!] Nominacje zostały zakończone pomyślnie. Prawie. Potrzebna będzie dogrywka.

Pierwsza Podkowa wydana, czas udać się na przeciwległy biegun branży gier komputerowych.

Czas przyznać Złotą Podkowę w kategorii AAA. I, o ile wielu czytelników miało problemy z określeniem jakie gry podpadają pod kategorię ‘indie’, z przynależnością do kategorii AAA nie powinno być problemu. Gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości wystarczy że zastosuje prosty wzór na grę AAA:

(HxPxBmxCS)/(Bb+S+TN)

gdzie H – Hype, P – cena wyjściowa, Bm – budżet na marketing, CS – średnia ocen, Bb – budżet na beta testy, S – ilość serwerów multi działających w dniu premiery, TN – Czas jaki ma Nitek by ograć grę, zrobić z niej streama i luźne gadki i następnie sprzedać na Alegro żeby zbyt wiele nie stracić. Proste.

Sodomie i Gomorze nie udało się znaleźć dziesięcu sprawiedliwych, którzy ocalili by te miasta i panią Lotową. Czy gikzowi uda się wybrać osiem gier AAA, które są warte stanięcia w szranki o Złotą Podkowę i w ten sposób uchronić branżę? Załoga zrobiła swoją część pracy, nominując do konkursu w tym roku:

 • Alien: Isolation
 • Borderlands: The Pre-Sequel
 • Divinity: Original Sin
 • Middle-earth: Shadow of Mordor

Kolej na czytelników. Zasady się nie zmieniają. Jedna kandydatura, w komentarzu pierwszego stopnia, nienominowana przez Załogę, do wtorku wieczorem. Kto nie doczyta ten rurkowiec.

Do dzieła!

Dodaj komentarz49 myśli nt. „Wielkie Derby – AAA. Nominacje

  1. Probabilistyk

   @Wyspa

   Też o tym myślałem, ale przez całą grę miałem takie dziwne uczucie, że coś jest w niej skopane ale nie wiem co… może to system rozwoju postaci, a może niektórzy przeciwnicy byli źle wyważeni ? Design leveli też nie był idealny… Ogólnie gra zacna, tylko jakby zabrakło ostatniego szlifu na diamencie i dlatego super gra na jedno przejście.

 1. Epipodiusz

  wolfenstein the new order – jednak jak dla mnie nr 1. Pomimo tego , że gra do przejścia na 2 razy . Ale prawdę mówiąc kto tak naprawdę tłucze w grę więcej niż 3 razy ? No może Nitek w Batmana i co niektórzy w Fallouta ( ale tu jest co robić nawet za 10 razem )

 2. lemon

  Ja w nic nowego nie grałem, to nie nominuję, ale przypomnę, że nominować coś, co ktoś wyżej za nas już nominował, nie ma sensu. Nikomu prawa do nominowania po swojemu nie odmawiam, ale może macie jakąś grę na drugim, trzecim miejscu prywatnego rankingu, która jeszcze się tu nie pojawiła?

  1. MusialemToPowiedziec

   @lemon

   Tylko gry nominowane w tekście głównym są “bezpieczne” (czyli nie ma sensu nominować Aliena, Bordera, Divinity i Mordoru), a reszta to wolna amerykanka głosów – im więcej komentarzy “podstawowych” (czyli nie odpowiedzi na czyjś inny komentarz), tym większa szansa na pojawienie się w następnej rundzie.

   1. civil

    @Kiler

    🙂 Dobre.

    Tak na poważnie, jestem fanem prawdziwych karcianek (może poza magiciem). Natomiast jezeli chodzi o HS to jako szybka komputerowa sprawdza się świetnie (z najlepszym draftem imho, jeżeli chodzi o onlinowe karcianki).

    fakt ze jest od blizzarda tylko pomaga w pozyskaniu dużej bazy graczy:)

 3. mr_geo

  Nominacja dla South Park: Kijek Prawdy

  Tak jak zwykle nie przepadam szczególnie za typem humoru prezentowanym w South Parku to – ku memu własnemu zaskoczeniu – bawiłem się przy tej grze bardziej niż dobrze.
  Z reszty propozycji miałem do czynienia z Cieniem Mordoru i był to nie cień tylko cienias. Pełne, jędrne i wieloaspektowe MEH po całości.

  PS. Aaaki, sraki a na gogu jest promocja na Spacecom za jedyne 4 jewro!

Powrót do artykułu