Wielkie Derby 2016. Wałach Roku. Grupy

maladict dnia 17 lutego, 2017 o 10:00    32 

Udało się. Cztery i tylo cztery tytuły otrzymały więcej niż jeden głos (jak więc widzicie, tutaj naprawdę każdy głos się liczy) i awansują do rozgrywek grupowych.

A są to:

 • Deus Ex: Mankind Divided
 • Mafia III
 • Master of Orion: Conquer the Stars
 • XCOM 2

Zatem grupy po rozlosowaniu przez dyżurną sirotę prezentują się następująco:

Grupa A

 • Master of Orion: Conquer the Stars
 • No Man’s Sky
 • Tom Clancy’s The Division
 • XCOM 2

Grupa B

 • Civilization VI
 • Deus Ex: Mankind Divided
 • Mafia III
 • Mirror Edge Catalyst

Zasady głosowania w grupach są jeszcze prostsze – jeden głos w każdej grupie, do jutra do wieczora. Zwycięzca grupy A walczy w półfinale z grą, która zajęła drugie miejsce w grupie B i analogicznie. Przypomnę, że próby dosypywania głosów są wykrywane i uniemożliwiane. Miłej zabawy.

This poll is closed! Poll activity:
start_date 17-02-2017 10:00:00
end_date 18-02-2017 21:00:00
Poll Results:
Najgorsza gra w grupie A to?
This poll is closed! Poll activity:
start_date 17-02-2017 10:00:00
end_date 18-02-2017 21:00:00
Poll Results:
Najgorsza gra w grupie B to?

Dodaj komentarz32 myśli nt. „Wielkie Derby 2016. Wałach Roku. Grupy

 1. The_Mister_A

  Głupio się czując w sytuacji w której głosuje na gry ograne co najwyżej na youtube. O ile rozczarowanie Mafią jest łatwe do określenia przeze mnie i wiem, że to zła gra i nie muszę w nią grać lololol, to pierwsza grupa jest już dla mnie trudna. Zaznaczyłem Division, bo miałem oczekiwania wobec tego tytułu, a wyszło jak zwykle :(.

  No man’s sky jest ofiarą partnerstwa z Sony i wywindowania gry do cen gier AAA. Z 2 strony gorsze crapy pod nazwą alphy wychodzą na steamie i to za ciężki pieniądz. Gdyby sprzedawali to jako alpho/betę lub gametę to nikt by sie nie wkurzał. CO ciekawe podejrzewam, że sprzedaż bylaby podobno. Nie od dzisiaj wiadomo, że naród grający to zidiociały jest jakby oglądał Trudne Sprawy codziennie.

 2. bosman_plama

  Głos na NMS i CVI. W pierwszym, bo skopali taki piękny sen, w drugim, bo, kurde bele, trzeba piętnować to szycie kasy ze mnie (i z innych graczy też). Taka kupa szmalu, a gra wydana w całości będzie tak naprawdę może za dwa lata:(.
  No i w dodatku imo to krok wstecz w stosunku do V. A że III też mi się niezbyt podobała, to zaczynam ukuwać spiskową teorię dziejów, że co trzecia Civka to dla mnie wtopa.

    1. bosman_plama

     @lemon

     No nie. Nie zacna. Podjąłem rozpaczliwą próbę po patchach i modach, w tym tym największym, co to miał wszystko uratować.
     I nie. Nie uratował. Tzn. walki nie są już ciągnącymi się bez końca udrękami, przy których turowy pojedynek karawany z raidersami z Fallout2 to wzór dynamicznego pojedynku.
     Ale D3 uratować się chyba nie dało. Za bardzo naknocili.

 3. mr_geo

  W grupie A produkt gropodobny pt. NMS wygra w cuglach, bo to jest katastrofa tak straszliwie katastroficzno katastrofalna że aż budzi pewien rodzaj lekko wypaczonej fascynacji – że też można było to AŻ TAK spieprzyć… 😀

  Co do grupy B to głos oddany na CVI która jest kulminacją kompletnego uwiądu koncepcyjnego PT Autorów, którego objawy pojawiły się już w CV i potęgowały się w C:BE by w końcu zaowocować daniem o wartości odżywczej i walorach smakowych styropianu, a próbującym swoją miałkość i niedorobienie przykryć żerowaniem na wcześniejszej renomie marki i tonami błyskotek i wodotrysków.

  Zaskoczeniem jest natomiast dla mnie M3 – naprawdę to taka kaszana jest? Nie moje to klimaty, więc bezpośrednia znajomość z serią zakończyła się u mnie na wczesnym etapie cyklu życia M2 ale gameplaje obejrzane gdzieś tam przypadkiem na YT i urywki informacji wpadające od osób które w nią grały wyrobiły we mnie wrażenie że jest to coś w rodzaju produkcyjnego średniaka który co prawda nie zachwyca i z kapci nie wyrywa ale nie jest też jakąś szczególną porażką i abominacją.

  1. emperorkaligula

   @mr_geo

   do średniaka tej grze bardzo dużo brakuje. nic nie jest średnie jak się dobrze zastanowić. fabuła i postacie (najmocniejsze elementy M1 i M2) to jakiś żart napisany na kolanie w jeden wieczór. spory plus tej gry to cutscenki – stylizowane tak, że z samą grą się luźno łączą – tylko, ze dojście do cutscenek (granie w grę) boli. do tego gunplay, ai, misje – wszystko jest cholernie słabe. a, no i jeszcze miasto ślicznie im wyszło ale by się nim cieszyć trzeba lubić ładne widoczki dla samych ładnych widoczków.

 4. thewhitestar

  Mafia 3. Bo jedynka jest jedną z moich ulubionych gier a i dwójkę oceniam bardzo wysoko. Były to specyficzne gry ze swoim indywidualnym podejściem do różnych aspektów.

  Trójka z tym zerwała, jedyne co ma wspólnego z dwoma poprzednimi grami to nazwa. Dlatego za zepsucie takiej świetnej serii karny dildos.

  I tutaj mam pytanie do głosujących za NMS, bo ja jestem hejterem M3 ponieważ jest to marka co do której mam pewne oczekiwania jako fan serii, gdyby Mafia była Mafią to byłbym szczęśliwy. Ale nie jest, więc jestem nieszczęśliwy. Natomiast NMS mi zwisa kompletnie, nawet jakby to była udana pozycja to bym wzruszył tylko ramionami. A jako że każdy sądzi po sobie to moje pytanie jest następujące: serio byliście napaleni że będziecie w to młócić 24/7?

  1. lemon

   @thewhitestar

   Nie. Jeszcze w trakcie zapowiedzi większość z tutejszych gików nie spodziewała się niczego dobrego i okazało się, że słusznie. Sądzę, że po prostu ludzie w głosowaniu piętnują pewne praktyki devów i wydawców, bo chyba żadna z nominowanych gier nie jest, obiektywnie rzecz biorąc, zła do ostatniej linijki kodu. Co za różnica, czy Wałach należy się za zawiedzione nadzieje, czy jawne wciskanie kitu?

  2. emperorkaligula

   @thewhitestar

   +1, jak tylko zobaczyłem kosmicznego sandobxa o zwiedzniu kosmosu z losową generacją wszystkiego to już wiedziałem ze mnie to nie obchodzi. wyszedł fail? meh. byłby sukces? meh. zdecydowanie bardziej boli mnie urwany w połowie deus, gwał na mafii czy niedopracowane division.

 5. emperorkaligula

  A. Division

  Mimo 600 godzin w grze i ciągłym graniu z tą samą ekipą od poczatku kilka razy w tygodniu leci nominacja. Nominacja głownie za to że dewsi: z czitami sobie nie radzą, na expoloity wolno reagują, balansu za cholere nie ogarniają. Ale do postrzelania/pofarmienia z kumplami solidna gra. Zawsze gdzieś tam za rogiem może być godroll.

  B. Mafia

  abominacja. wyprany z klimatu gangsterskiego sandobox. jeden z najgorszych sandboxów bo zawsze w kółko to samo, a zróżnicowanie misji zerowe.

Powrót do artykułu