Wielkie Derby 2014

maladict dnia 15 stycznia, 2015 o 11:43    43 

Styczeń to tradycyjny czas podsumowań… nie, wróć. Zazwyczaj jest to grudzień, ale vox populi

Tak, dostaliście dwa tygodnie ekstra by zapoznać się z grami wydanymi w 2014. Własnoręcznie, lub przez imperatorskiego streama. Z recenzji w prasie branżowej lub z gejmpleja na jutubie. W każdym razie zakładam, że opinie sobie wyrobiliście. Czas teraz ją wyrazić.

Jak? Tutaj zmian nie będzie. Po wysłuchaniu opinii i propozycji postanowiłem pozostać przy starych i sprawdzonych kategoriach. A zatem ta najważniejsza czyli Gra Roku, dwie charakterystyczne czyli indie i AAA oraz Wałach Roku dla największej kupy/rozczarowania/niepotrzebneskreślić. Kolejny raz postanowiłem pozostawić odłogiem obszar między indie i AAA z poniższych powodów: jest on zbyt wielki i zbyt zróżnicowany oraz zbyt niedefiniowalny. I co za tym idzie zbyt mało charakterystyczny. O grach z tego zakresu trudno powiedzieć coś poza tym, że nie są ani indie, ani wysokobudżetowymi, przehajpowanymi pasztetami. Dajmy więc im spokój i pozwólmy się wykazać w tej najważniejszej kategorii – Grze Roku.

Głosowanie

Nie wiem kto to i za czym głosują, ale jakiś obrazek musi być.

Zmianom nie ulega również sposób głosowania. Załoga przedstawia swoje typy, czytelnicy swoje. Mieszamy je w grupy, następuje zwolnienie blokadygłosowanie, dwie najlepsze walczą w półfinałach, potem finał i przechodzimy do następnej kategorii a po drodze będzie pełno dogrywek. Jeden gik – jeden głos w każdej kategorii, a jak ktoś będzie kantował, to aihS to zobaczy i się rozzłości. A przecież nie chcecie irytować aihSa. Głosujemy na gry, których pełna wersja miała premierę w 2014 – Early Access to zło porównywalne tylko z graniem w strzelanki za pomocą pada i mówimy mu twarde i zdecydowanie NIE. Można proponować gry wydane na konsole, choć naprawdę wątpię czy cokolwiek ciekawego się w zeszłym (i poprzednich) roku pojawiło.

I to tyle na razie, jutro ruszamy z indykami. Pytania?

Dodaj komentarz43 myśli nt. „Wielkie Derby 2014

  1. maladict Autor tekstu

   @aihS

   OK, po usunięciu z tekstu fragmentu ‘lub czasopisma’ okazuje się że nie można. GTAV miało premierę w 2013, a że nie zwracamy uwagi na platformę to jest to data obowiązująca. Jeżeli ktoś chce powtórki głosowania za rok 2013 zapraszam do dyskusji.

     1. Nitek De Kuń

      @aihS

      Chodzi mi tu raczej o nazwę. Obie rzeczy wyszły wcześniej pod zmienioną nazwą, rok później od wydawnictwa oryginalnego, więc teoretycznie mogłyby się łapać. GTA V nie łapie się, bo się nie nazywa GTA V ssij mi stopy edition. Tylko dlatego jak mniemam? Nie ustalam zasad, jestem ciekaw.

       1. EveryEnd

        @aihS

        Chyba nie do końca taki nerf. Zacytuję znajomego, który mocno gra DH:

        “Pewnie zaraz będzie prawdziwy nerf DH. Elity na T6 żyją dłużej niż 5 sekund tylko dzięki murom i tarczy.”

        Choć przyznam, że ostatnio mam przerwę na serię AC, więc jeszcze nowego patcha nie widziałem w akcji.

 1. MusialemToPowiedziec

  Kategoria Indyk będzie pustawa, bo trzeba będzie odrzucać większość propozycji 😛

  Za to AAA chyba będzie kończyć finałem między Dragon Age Inkwizycja (za najmniej skopane AAA 2014) oraz Call of Duty (za najmniej skopaną wersję PC 2014). Choć może ktoś jeszcze o Dark Souls 2 pamięta.

  1. MusialemToPowiedziec

   @legwan.zielony

   To w moim przypadku L4D2 pewnie miałby największe szanse.
   Albo PayDay 2.

   Choć może mam więcej godzin idlowania skrzynek w CSGO? (ps.: jak ktoś ma CSGO ale specjalnie nie używa, niedawno wyszła nowa skrzynka, sprzedaje się za prawie 3 euro, więc warto nauczyć się idlować lub zmusić się do rozegrania kilku partyjek, a może akurat wpadnie… – that reminds me, miałem napisać kilka słówek o CSGO…).

Powrót do artykułu