Melodia świąteczna – Jedenasty dzień Świąt

maladict dnia 23 grudnia, 2012 o 16:43    2 

     Z dzisiejszą piosenką, przyznam, mam problem.

     Kolejny dzień zasiadam przed ekranem i kolejny dzień nie mam pojęcia co napisać. Pewnie, mógłbym opisać karierę Annie Lennox, poczynając od współpracy z zespołem Dragon's Playground, którą zakończyła tuż przed ich debiutem w telewizji, co wydaje się taką dość ogólnobrytyjską tendencją. Albo przynajmniej na jej ostatnim albumie The Christmas Cornucopia, zbiorze piosenek i pieśni świąteczno-bożonarodzeniowych, z którego pochodzi poniższy utwór (skądinąd bardzo dobrego, krytyk BBC stwierdził nawet, że jest album tak niezbędny i oczywisty przy świątecznym stole jak kłótnia rodzinna). Zastanowić się co popycha zdeklarowaną agnostyczkę to nagrywania takich rzeczy. Nowy kontrakt? Czy może święta już tak oddaliły się od strefy sacrum?

     A może jak już przy tym jesteśmy, coś o piosence? Choć tak na prawdę nie ma tego zbyt wiele – co najwyżej sprawa pojawiającego się i znikającego przecinka w tytule, więc mozna mieć wątpliwości czy merry ma być rest czy gentlemen.

     To może o klipie i klasycznych motywach jakie się w nim pojawiają – instrumenty (lira korbowa, flażolet, a ten bębenek pewnie też ma specjalną nazwę) czy Green Man?

     Albo po prostu, bez zbędnego pitolenia,  posłuchajcie i obejrzyjcie.

 

 

     A jakby ktoś miał jakiś pomysł, to niech wpisze w komentarzach, dobrze?

Dodaj komentarz2 myśli nt. „Melodia świąteczna – Jedenasty dzień Świąt

Powrót do artykułu