Melodia Dnia – Rammstein (2)

maladict dnia 11 grudnia, 2012 o 0:38    13 

     Łamiące nowości!!! Nowy klip Rammstein!!!!

     No dobra, może nie takie nowości, bo video miało swoją premierę w piątek. Kto jest fanem to pewnie widział, kto nie, ma okazję nadrobić. Teledysk został nakręcony do piosenki 'Mein Herz Brennt' z albumu Mutter wydanego w 2001, która to piosenka jako jedyna z umieszczonych na składance 'the best of…' – 'Made in Germany 1995-2011' nie została wydana na singlu ani nie doczekała się klipu. Rychło w czas. Ale może na początek oryginał. Tutaj znajdziecie wersję studyjną, tutaj wersję koncertową. A teraz pora na klip właściwy:

 

 

     I jak wam się podoba nowa aranżacja? Moim skromnym zdaniem jest świetna. Charakteryzacja Lindemanna znakomicie komponuje się z tematyką piosenki. Piosenki opartej na popularnym w Niemczech (po obu stronach Kurtyny) programie dla dzieci Das Sandmännchen, znanym w Polsce jako Piaskowy Dziadek. Z tego programu pochodzą otwierające piosenkę słowa 'Nun, liebe Kinder, gebt fein Acht. Ich habe euch etwas mitgebracht'. Potem jednak piosenka (co w przypadku R+ nie zaskakuje) staje się mroczniejsza i rzeczony Piaskun nie jest już poczciwym Sandmännchenem, ale zamienia się w niepokojącego Sandmana prosto z komiksów Gaimana, a spokojny sen dziecka w koszmary pełne 'demonów, duchów i mrocznych faerie'.

     Przypuszczam jednak, że konotacji jest znacznie więcej, np. od piątku próbuję sobie przypomnieć gdzie widziałem podobny strój. Duże pole do interpretacji dają też widoczne na ciele wokalisty rany. Czy znaczą one, że tak naprawdę nie jest on tym koszmarem sączącym się z poduszki, ale broni przed nim dziecka? Czy owo płonące serce ma za zadanie rozświetlać mroki mrocznych snów? Jak sądzicie?

     W bonusie przypomnienie, że Sandman już gościł na gikzowych łamach.
 

Dodaj komentarz13 myśli nt. „Melodia Dnia – Rammstein (2)

  1. Wasser

    Ogólnie wersja piano jest bardzo dobra, a teledysk w swej kameralności jest niezły (gra Tilla jak dla mnie genialna). Jak niesie wieść gminna (czyli przecieki :P) ten klip to taki “wstępniak” do klipu, który ukaże się już w piątek. Niektórzy widzieli teledysk do tego starego MHB i podobno jest nieźle, a do tego czuć klimat, ale nie będę spoilerował. Mam nadzieje, że będzie melodia dnia z MHB z teledyskiem, który pojawi się w piątek 😛

Powrót do artykułu