Melodia Dnia – Elektryczne Gitary

Rattie Rat dnia 29 czerwca, 2012 o 9:27    0 

Chyba nikt nie spodziewał się innej Melodii dnia 29 czerwca, co?

 

Co prawda może nie wszyscy się orientują, ale dziś mamy 29 czerwiec 2012 roku. Zakończenie roku szkolnego. Długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów dzień. Koniec siedzenia po nocach nad książkami, koniec wczesnego wstawania z łóżka, koniec wyczekiwania na weekend, bo ten będzie trwać non-stop przez 2 miesiące! Dwa miesiące pełne lenistwa, jeżdżenia na rowerze, plenerowych imprez, koncertów, słońca, no i, w przypadku graczy, – grania. Ale komu by się chciało grać, gdy promienie słoneczne pieką kark i wściekle atakują monitor, powodując przy tym gniew i frustrację użytkownika tegoż monitora (no chyba, że ktoś ma zasłony )? Więc wyjdźcie ludzie na świeże powietrze i nie spędźcie tego czasu nadrabiając growe zaległości. Rozruszajcie kości, zacznijcie uprawiać jakiś sport, a gdy nadejdzie jesień i pogoda nie będzie sprzyjała aktywności ruchowej – wtedy wrócicie do swoich komputerów i będzie się Wam o wiele lepiej grało.

Ale czy tylko uczniowie szkół mogą się cieszyć zakończeniem? Oczywiście, że nie. Mamy przecież jeszcze studentów, którym już lada moment skończy się sesja (lub już się skończyła), wszystkie egzaminy zostaną zaliczone i… można powrócić do starego, dobrego nic nie robienia. Albo pójść do pracy i dorobić troszkę grosza, na niezbędne wydatki.

Najgorzej mają osoby "w wieku produkcyjnym", których jakieś tam "wakacje", nic nie obchodzą. Do roboty trzeba chodzić, żarcie kupować, dzieciakami się zajmować. A idź pan z takimi wakacjami… No ale, zawsze można wziąć urlop, wybyć gdzieś poza miasto, rozpalić grilla i odpocząć od codzienności. A pogoda jak najbardziej sprzyja relaksacji! Wracając jednak do melodii. Wybór był oczywisty. Piosenka, która przewija się praktycznie przy okazji wszelkich możliwych "zakończeń". Aż dziw, że w żadnej polskiej grze, przy napisach końcowych, nie słychać tego motywu.

Panie i Panowie, to już jest koniec tej notki.

Dodaj komentarz