Konkurs – Europa Universalis III: Chronicles

maladict dnia 23 stycznia, 2013 o 9:52    37 

Jak się niedawno chwaliłem mam na wydaniu klucz do Europy Universalis III. I oto konkurs.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że EUIII jest grą nienową i na dodatek nie dla każdego. Dlatego konkurs będzie trudny. Ze znajomości Maladicta.

 

Oto wymagania:

Trzeba być zarejestrowanym uczestnikiem i posiadać awatara.

Trzeba chcieć posiadać tę grę.

Należy odpowiedzieć na pytanie konkursowe, które brzmi:

Każda rozgrywka jest unikatowa. Wiem, bo kilka razy próbowałem Wielkiej Kampanii (1399-1819) różnymi państwami. Dokładniej ujmując – pięcioma. I żadnym jeszcze nie skończyłem gry. Jakimi państwami grałem?

Osoba, która jako pierwsza odgadnie prawidłowo wszystkie pięć, lub do piątku do godziny 12:00 (kiedy to konkurs oficjalnie się kończy) wymieni ich jak najwięcej, wygrywa.

Podpowiedzi można znaleźc w moich poprzednich tekstach… żartowałem, nie można, zresztą przejrzenie moich tekstów zapewne naraziłoby Was na utratę Poczytalności (1K4 za każdy tekst powyżej drugiego). Podpowiedzi (niejasne i oparte na luźnych skojarzeniach) będę dorzucał w miarę trwania konkursu.

Raz udzieloną odpowiedź można oczywiście dowolnie edytować, aż do uzyskania wymaganego efektu końcowego.

 

To co? Ktokolwiek chętny? Tylko proszę się nie pchać.

Dla zachęty pierwsza podpowiedź: grając często kieruję się sentymentem. Np. sentymentem do miejsca pochodzenia i jego tradycji.

Druga: (wyjaśniająca): Oczywicie są to państwa istniejące w 1399.

Pozostałe podpowiedzi znajdziecie w komentarzach poniżej.

 

Powodzenia. GL&HF.

Edycja: dzięki uprzejmości i szczodrości mokrejTrawy mamy kolejny kod do rozdania. Wasze zadanie stało się więc dwa razy łatwiejsze.

 

Dodaj komentarz37 myśli nt. „Konkurs – Europa Universalis III: Chronicles

 1. Lipton

  Kambodża, Somalia, Mongolia, Katar i Burkina Faso. Tymi nacjami na pewno nie skończyłeś [b]Europy Universalis III[/b]. Gdzie moja nagroda?

  No dobra, niech będzie, “poważna” odpowiedź – [b]Koroną Królestwa Polskiego, Królestwem Szkocji, Kastylią, Moskwą i Imperium mongolskim(Złotą Ordą).[/b]

   1. Lipton

    @maladict

    A wiesz, nawet trochę więcej pograłem. Do tego rodzi mi się wizja napisania recenzji Diablo 3, w całości w stylu, jaki zaprezentowałem w tamtym komentarzu na jego temat. Potem wrzucić to na gikz.pl. Takie coś mogłoby wyjść nieźle. Tylko nie wiem, czy w takiej dłuższej formie tego typu “żarty” nie skutkowałyby znudzeniem/wkurzeniem. Zobaczymy.

  1. maladict Autor tekstu

   @sygitius

   Albo uważnie czytasz moje teksty, albo masz niezłą intuicję. Tak czy inaczej podziwiam. Jeżeli tylko przestaniesz się sugerować moimi grami w CKII (bo to zupełnie ina bajka)to możesz wyciągnąć więcej niż 40%.
   Zmiana awatara też znacznie zwiększy Twe szanse na wygraną.

  1. Lipton

   @brum75

   Pamiętam jaki szał był przy konkursie, gdzie do wygrania był nowy xcom bodaj. Chyba z połowa internetu się zleciała. Ciekawi mnie, ilu takich nowych użytkowników zostaje po wzięciu udziału w konkursie… Ale żeby nie wyjść na hipokrytę, to się przyznam, że sam też się chyba z powodu jakiegoś konkursu zarejestrowałem. Wcześniej mi się nie chciało, ograniczałem się do czytania i przytakiwania autorom kolejnych, czytanych przeze mnie tekstów na gikz.pl 😛

   1. Goblin_Wizard

    @maladict

    [quote]Trzeba chcieć posiadać tę grę.[/quote]
    Tego warunku nie spełniam. Kiedyś próbowałem w to grać ale jakoś mnie nie wzięło. To samo HoI czy CK. Jest to o tyle dziwne, że większość innych strategii łykam jak młody pelikan. Nie da się jednak zaprzeczyć, że wolę te, w których akcja bardziej skupia się na wątku militarnym na który mamy większy wpływ (pacz Total War’y).

  1. Lipton

   @Kawira

   Np. ja – miałem problemy z aktywacją konta, gdy z rok temu próbowałem się tam zarejestrować. To znaczy – udało się, ale nie mogłem aktywować konta (to takie podobne do Paradoxu…). Poza tym z założenia nie subskrybuję nowości, szczególnie forumowych, więc tak czy siak bym gry nie dostał. A właśnie tak się nieszczęśliwie złożyło, że ostatnio bardziej się EUIII zainteresowałem.

 2. maladict Autor tekstu

  Wybaczcie mi moi drodzy, zapomniałem wspomnieć o dość istotnej rzeczy – grywam zazwyczaj w ‘Wielkiej Kampanii’ czyli zaczynam grę w 1399. Poprawię to w tekście, a mniej zorientowanym w historii podpowiadam, że państwa takie jak Niemcy jeszcze nie istniały.
  Natomiast nie zamierzam się czepiać i uznaję bezpośrednich protoplastów – następców (Anglia – Wielka Brytania, Moskwa – Rosja, Kastylia – Hiszpania, itp.). Co bynajmniej nie znaczy, że są to dobre odpowiedzi. Ale mogą być. Choć nie muszą.

Powrót do artykułu