Konkurs – Europa Universalis III: Chronicles – rozwiązanie

maladict dnia 25 stycznia, 2013 o 0:10    24 

Jak powiedział baron de Coubertin, liczy się udział, nie wygrana. Wszystkim uczestnikom zatem gratuluję udziału w konkursie.

A teraz czas rozdać klucze. Przyznaję pytanie było niełatwe i sam miałem z nim trudności. Gdyby nie podpowiedzi to nie wiem czy bym zgadł wszystkie państwa prawidłowo.

Prawidłowa odpowiedź to: Polska, Kastylia (Hiszpania), Austria, Ming (Chiny) i Złota Orda .

I niestety nikt jej nie udzielił, większośc oscylowała w granicach 40-45% poprawnych odpowiedzi. Przyznajcie, Złota Orda was zaskoczyła.

Najbliżej i najszybciej byli Matelan i Sygitius. I oni otrzymują nagrody. Proszę o kontakt na PM, mail gikzowy lub gazetowy.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za udział i jak tylko Paradox znowu uzyska pięćset tysięcy użytkowników forum, to będę o Was pamiętał.

Miłego grania.

Dodaj komentarz24 myśli nt. „Konkurs – Europa Universalis III: Chronicles – rozwiązanie

 1. Lipton

  Damm, ostatecznie moja odpowiedź była “bardzo zła”, ale w pewnych momentach miałem każde państwo jakim grałeś. Choć nigdy nie wszystkie “poprawne” razem. A nic to, kupię sobie jakąś złotą edycją EUIII, strasznie droga chyba nie jest.
  Gratuluję zwycięzcom, a maladictowi życzę, by w końcu skończył granie którymś państwem 😛

  1. maladict Autor tekstu

   @Lipton

   Nie chciałem tego głośno mówić, ale skoro zacząłeś… Tak, jesteś pała. Prowadziłeś i miałeś zwycięstwo w kieszeni.
   Nie wiem czy skończę. Darzę EUIII wielkim sentymentem i uważam za jedną z najlepszych gier ever, ale im dłużej czytam o EUIV tym bardziej trójka wydaje się miałka i toporna.

   1. Lipton

    @maladict

    Lubię ten serwis właśnie za to, że panuje tu taka atmosfera, iż np. redaktor nazywa mnie pałą. Czegoś takiego nigdzie indziej nie można znaleźć 😛 A co do mojego faila, to trudno – jak Paradox przekroczy kolejną granicę użytkowników, dadzą CK2 z dodatkami i wtedy może poradzę sobie lepiej 😉

    1. maladict Autor tekstu

     @gregor40

     Jako całość? Policzyłem: ponad 50tys znaków. Z obrazkami to 33 strony tekstu. Czuwaj
     Tekst jest o tyle aktualny, że pisany z gry Kronikami, po wszystkich dodatkach. No ale ma już rok, nie wiem czy ktoś jeszcze grywa w EUIII. Nic to, dowiem się od naczalstwa o możliwości techniczne, jakoś podredaguję, odcisnę nadmiar wody i może w dwóch – trzech częściach pójdzie. Stay tuned and watch this space.

       1. Gileq

        @maladict

        Nowy jak nowy, już chyba sporo ponad pół roku jako beta. Przede wszystkim, manpower i jego regeneracja. Na 5.2 naprawdę można stracić rezerwy. Te Chiny mające szybciutko po starcie 100k manpowera, cały czas są na granicy wyczerpania 🙂
        Skończyły się czasy ciągłego dochodzenia nowych pełnych armii.

 2. Matelan

  Winie was za to, nie jestem zły, ale winię was. Ta gra to naprawdę zło wcielone. Burgundzka armia korzystając z tego, że Francja właśnie przypadkiem popadła w niełaskę cesarza i musi się bronić przed jego wojskami, stara się odzyskać Szampanię (godzina 23) i już po chwili kończy wojnę zajmując 4 Francuskie prowincje. Przynajmniej myślałem, że po chwili… Chwila trwała do teraz 😉 Nie wiem gdzie ten czas się podział 😉
  BTW. polecam Burgundię, kapitalna rozgrywka, dużo ekspansji, malo zabawy flotą, a potencjał ogromny.

   1. Matelan

    @maladict

    Niespodzianka była taka, że rano chcę kontynuować grę, a tutaj niespodzianka, steam zapomniał zsynchronizować zapisów i wszystko zniknęło…(BTW w ogóle ciekawe, bo nie grałem w trybie offline a nawet czasu gry mi nie zliczyło)
    Będę więc zaczynał wszystko od nowa, ech cholera teraz z Francją już pewnie tak łatwo nie pójdzie.

Powrót do artykułu