Zaraz, ale co ten Paweł Majka właściwie napisał?

furry dnia 26 czerwca, 2014 o 10:44    7 

Grewolucja

Korzystając z pretekstu, jakim jest nominacja do Zajdla opowiadania „Grewolucja” Pawła Majki, vel Pawła Czerwca vel bosmana_plamy vel agrafka, a uprzedzając niewątpliwie nadchodzące zainteresowanie osobą autora, postanowiłem zebrać w jednym miejscu linki do jego twórczości. Okazuje się, że trochę tego jest, a sporo można przeczytać bez używania portfela, nadmiernie i tak uszczuplonego trwającą właśnie Steam Summer Sale.

Publicystyka:

 • Cykl Spode łba, regularnie ukazujący się na gikz.pl, w którym autor porusza tematy szeroko pojętej popkultury, także gry komputerowe. Zapraszam do lektury, lubimy jak patrzysz.
 • Eseje ukazujące się w kwartalniku Czas fantastyki. Wydawany przez Narodowe Centrum Kultury, pod redakcją Macieja Parowskiego dostępny jest za darmo, po rejestracji w sklepie nexto.pl. Polecam bardzo.

Opowiadania:

 • Kilka opowiadań dostępne jest na stronie fantastykapolska.pl, stronie tworzonej przez Roberta J. Szmidta, zawierającej, jak się łatwo domyślić, sporo polskiej fantastyki. Za darmo i legalnie, choć do pobierania wymagana jest rejestracja. Polecić mogę zwłaszcza nie dokończony, niestety, cykl fantasy o Kwoce i Buhaju – parze awanturników bijących na głowę leszczy pokroju Kajko i Kokosza czy Asteriksa i Obeliksa. Ich przygody można przeczytać także online, na na stronie magazynu Fahrenheit:
  1. Barbarzyńcy, 2. Rycerze, 3. Harnaś i 4. Czarnoksiężnicy.
Wizja artysty

Kwoka i Buhaj – nieudana wizja artysty

Poza tym są w sieci rzeczy, za które trzeba już zapłacić:

 • Nominowana „Grewolucja” – Nowa Fantastyka 05.2013. Tym razem klimaty S-F, z przeczytanych opowiadań to chyba najbardziej mi podeszło.
 • „Oko cyklonu” – antologia Nowe idzie – wyd. Powergraph, 2008 (recenzja). O ile pamiętam, sam autor twierdził, że opowiadanie zostało „brutalnie pocięte”. Czy jakoś tak.
 • „Pseudaki” – antologia Science Fiction – wyd. Powergraph, 2011 (recenzja).
 • „Koniec / początek wieku” – antologia Rok po końcu świata – wyd. Powergraph, 2013 – (recenzja). Książka ukazała się jedynie w formie elektronicznej, znajdziemy tu dwa opowiadania innych autorów nominowane do Zajdla.
 • “Poświat” – antologia Tempus Fugit, t.1 – wyd. Fabryka Słów, 2006
 • “Tęsknota mieczy” – antologia Kanon Barbarzyńców, t.1 – wyd. Fabryka Słów, 2008 – te dwie rzeczy nie są już dostępne w sprzedaży, ale od czego Allegro, biblioteki czy znajomi.

Powieści:

Okładka znowu do korekty?

Okładka znowu do korekty?

Jeśli jest coś jeszcze, a pewnie jest, bardzo proszę o uzupełnienie, także Głównego Zainteresowanego, któremu niniejszym gratuluję.

Dodaj komentarz7 myśli nt. „Zaraz, ale co ten Paweł Majka właściwie napisał?

Powrót do artykułu