Korzystając z pretekstu, jakim jest nominacja do Zajdla opowiadania „Grewolucja” Pawła Majki, vel Pawła Czerwca vel bosmana_plamy vel agrafka, a uprzedzając niewątpliwie nadchodzące zainteresowanie osobą autora, postanowiłem zebrać w jednym miejscu linki do jego twórczości. Okazuje się, że trochę tego jest, a sporo można przeczytać bez używania portfela, nadmiernie i tak uszczuplonego trwającą właśnie Steam Summer Sale.
Publicystyka:
- Cykl Spode łba, regularnie ukazujący się na gikz.pl, w którym autor porusza tematy szeroko pojętej popkultury, także gry komputerowe. Zapraszam do lektury, lubimy jak patrzysz.
- Eseje ukazujące się w kwartalniku Czas fantastyki. Wydawany przez Narodowe Centrum Kultury, pod redakcją Macieja Parowskiego dostępny jest za darmo, po rejestracji w sklepie nexto.pl. Polecam bardzo.
Opowiadania:
- Kilka opowiadań dostępne jest na stronie fantastykapolska.pl, stronie tworzonej przez Roberta J. Szmidta, zawierającej, jak się łatwo domyślić, sporo polskiej fantastyki. Za darmo i legalnie, choć do pobierania wymagana jest rejestracja. Polecić mogę zwłaszcza nie dokończony, niestety, cykl fantasy o Kwoce i Buhaju – parze awanturników bijących na głowę leszczy pokroju Kajko i Kokosza czy Asteriksa i Obeliksa. Ich przygody można przeczytać także online, na na stronie magazynu Fahrenheit:
1. Barbarzyńcy, 2. Rycerze, 3. Harnaś i 4. Czarnoksiężnicy.
Poza tym są w sieci rzeczy, za które trzeba już zapłacić:
- Nominowana „Grewolucja” – Nowa Fantastyka 05.2013. Tym razem klimaty S-F, z przeczytanych opowiadań to chyba najbardziej mi podeszło.
- „Oko cyklonu” – antologia Nowe idzie – wyd. Powergraph, 2008 (recenzja). O ile pamiętam, sam autor twierdził, że opowiadanie zostało „brutalnie pocięte”. Czy jakoś tak.
- „Pseudaki” – antologia Science Fiction – wyd. Powergraph, 2011 (recenzja).
- „Koniec / początek wieku” – antologia Rok po końcu świata – wyd. Powergraph, 2013 – (recenzja). Książka ukazała się jedynie w formie elektronicznej, znajdziemy tu dwa opowiadania innych autorów nominowane do Zajdla.
- “Poświat” – antologia Tempus Fugit, t.1 – wyd. Fabryka Słów, 2006
- “Tęsknota mieczy” – antologia Kanon Barbarzyńców, t.1 – wyd. Fabryka Słów, 2008 – te dwie rzeczy nie są już dostępne w sprzedaży, ale od czego Allegro, biblioteki czy znajomi.
Powieści:
- Pokój światów – wyd. Genius Creations, 2014 (recenzja).
- Nadchodząca powieść osadzona w uniwersum Metro 2033 Dmitrija Głuchowskiego, o której możecie przeczytać na gikz.pl.
Jeśli jest coś jeszcze, a pewnie jest, bardzo proszę o uzupełnienie, także Głównego Zainteresowanego, któremu niniejszym gratuluję.
Okładka wypas 🙂
Łau. Jestem pod wrażeniem.
A KiB zostaną przepisani i dokończeni, a może nawet i wydani. W każdym razie taki jest PLAN.
@bosman_plama
Czas na oficjalny kośc… fanklub?
@aihS
No Bosman w końcu zapracował na bandy grupies w każdej odwiedzanej przez niego osadzie i przysiółku. Czyż nie po to człek się staje celebrytą? 😉
@buczysyn
Wpis ma na celu właśnie ściągnięcie
młodych groupiesnowych czytelników zainteresowanych Zajdlem i uniwersum Metro.Wpis w wiki trzeba zmajstrować 🙂
Czy Kwoka i Buhaj to owoc inspiracji serią Cow & Chicken? 🙂