McAvoyowy trans

Beti dnia 18 lutego, 2014 o 12:32    16 

Znowu oglądałam dziwny film. Bardzo dobry dziwny film i szczerze mówiąc jestem mega zadowolona, że mam fazę na produkcje z tym młodym i utalentowanym aktorem, bo dzięki temu obejrzałam kilka rewelacyjnych pozycji, które nie miały ani spotów, ani kampanii reklamowych.

Pokrótce o fabule:
Pracownik domu aukcyjnego zapomina gdzie dał ukradziony obraz.
Więcej nie powiem 😉

trance_cliprelax_hd

Trance przesiąka mindfuckami. Do takiego stopnia, że jak wyłączyłam go i poszłam spać, to miałam wrażenie, że sama jestem w transie. Niesamowite i strasznie dziwne uczucie! Śpisz ale nie śpisz, po czym wydaje ci się, że się budzisz, jak się budzisz zastanawiasz się czy naprawdę obudziłeś się i czy czasem nie trzeba szykować się do pracy. Spoglądasz na zegarek i kiedy myślisz, że już rano – tak naprawdę minęło 15 minut od położenia się… @_@ Ekhm…

Muzyka jest kolejnym czynnikiem tworzącym ten klimat. Polecam soundtrack, bo jest naprawdę dobry. Pasuje do akcji, postaci a nawet do wyglądu mieszkań i budynków.

To mój fav.

Oglądając film człowiek w pewnym momencie gubi się z ogarnianiem akcji – czy jest to trans czy może już rzeczywistość. Jeden wielki twist. Najpierw poznajemy bohaterów, wydaje się nam, że dużo o nich wiemy, a tak naprawdę okazuje się, że nic nie wiemy i nie wiadomo komu kibicować. Boyle rewelacyjnie to pokazał.

Dla osób, które chcą obejrzeć trailer (ja bym nie oglądała ;))

Spoiler! Pokaż

Co do Jamesa McAvoya. Czekacie na nowych X-Menów? 🙂

tumblr_mzge9yBEuy1s7gq7fo1_500

tumblr_n14sikDLeS1ro4cnfo1_1280

Dodaj komentarz16 myśli nt. „McAvoyowy trans

   1. Fantus

    @jaGrab

    Fassbender przewinął się przez większość odcinków choć rola nie była zapadająca w pamięć.
    McAvoy był tylko w jednym odcinku – grał gościa, który dołączył do Easy zaraz w pierwszej fali uzupełnień po D-Day. Zginął kilkadziesiąt minut po debiucie 🙂

    Fun Fact 2: w Kompanii Braci grali również:
    – Simon Pegg (Hot Fuzz)
    – Tom Hardy (Bane, Incepcja itp.)
    – Jimmy Fallon (komik)
    I jeszcze paru innych 😉

     1. Fantus

      @Twoja_Stara

      Akurat Rossa mogli sobie darować. Zbyt się kojarzył z Friendsami. Ja przynajmniej miałem problem, aby mu mentalnie “odlepić” etykietkę paleontologa.

      Fun Fact 3: Sobel, którego odtwarzał Schwimmer, zginąłby gdyby nie “bunt” podoficerów. Samolot, którym miał lecieć został zestrzelony nad Normandią. Porucznik Meehan, który go zastąpił zginął wraz z całą załogą. Sobel zgorzkniał i wpadł w depresję i palnął sobie w łeb kilkanaście lat po wojnie. Niestety zrobił to nieudolnie i żył jeszcze do lat 80-tych.
      Słowem – Schwimmerowi przyszło sportretować postać wybitnie tragiczną, a wyszło niewiarygodnie…

    1. serafin

     @Fantus

     ostatnio właśnie robiłem sobie powtórkę z Kompanii i byłem w szoku ile znajomych twarzy z późniejszych filmów/seriali tam zobaczyłem. btw jeśli wspominasz Toma Hardy to wypadałoby wymienić Warriora albo chociaż Lawless, gdzie miał okazję pokazać jak gra, w przeciwieństwie do filmów, o których wspomniałeś 🙂

Powrót do artykułu