Inspiracja dnia – Grounded

k0d dnia 29 września, 2012 o 21:17    8 

Wolność internetu ma swoje plusy i minusy. Jedną z wielu jego zalet jest możliwość zaprezentowania swojej twórczości szerokiej publiczności, z nadzieją, że umiejętności danego twórcy zostaną dostrzeżone i docenione.

Dzięki temu choćby, mamy możliwość zobaczyć za darmo wiele ciekawych produkcji krótkometrażowych. Prezentują one różny poziom, od całkowicie amatorskich po w pełni profesjonalne.

Grounded to dzieło niejakiego Kevina Margo. Fachowca od efektów specjalnych z Blur Studio. W jego CV możemy znaleźć między innymi udział w filmowej ekranizacji Spidermana (ostatnia część). Prezentowany dzisiaj obraz łączy w sobie ciekawy pomysł z bogatą, wysmakowaną formą. Warto zobaczyć bo wizja autora podana jest w ujmujący sposób.

Więcej przeczytasz: {“examplelinkURL_item”

Dodaj komentarz8 myśli nt. „Inspiracja dnia – Grounded

  1. teekay

   @nicolai0

   A to nie jest po prostu przedstawienie koncepcji reinkarnacji? Za każdym razem kosmonauta “rodzi się” na nowo poprzez wybuch, a jego celem jest osiągnięcie czegoś. W tym przypadku dojście do tego dziadka, który pewnie jest uosobieniem wejścia na wyższy level. Ma on bowiem moc sprawczą w postaci zasiewania ziarna, które umożliwia tworzenie nowego życia (ziarno to symbol życia). W dalszej części widać, że starania kosmonauty zostają odtrącone (uderzenie w rękę), pewnie przez złą karmę (wcześniejsze zdjęcie kasku poprzedniemu kosmonaucie?), co zapoczątkowuje nowy cykl.

 1. PvtLisek

  Film jest o dostaniu drugiej szansy.
  Stary dziadek uosobieniem Boga?
  “One astronaut’s journey through space and life ends on a hostile exosolar planet. Grounded is a metaphorical account of the experience, inviting unique interpretation and reflection by the viewer. Themes of aging, inheritance, paternal approval, cyclic trajectories, and behaviors passed on through generations are explored against an ethereal backdrop.”

Powrót do artykułu