Zabryluj wiedzą na salonach, wyhacz nagrody – Matura z Gier

Nitek dnia 14 listopada, 2015 o 17:00    34 

Uwikłany w konszachty i kolesiostwo, uprzejmie donoszę, że szykuje się nie lada gratka dla gamingowych omnibusów, zjadająca wszelkie testy z Gazety. Być może dlatego, że są nagrody.

No, no, dawać pany 😉 Hasło: krawat (41/50 😉 )

Posted by Nitek on 14 listopada 2015

Hasło: krawat

Matura z gier to inicjatywa z która wychodzą do Was Kycu i Łosiu, człenie organizujący streamy, czasem z szanownym Waszmościem Koniem, więc i braci streamowej są poniekąd znani. Sam konkurs to w rzeczywistości test jakiego trzeba się podjąć w określonym czasie i dniu, więc prawie jak na maturze, choć gajer nie jest wymagany. Podobno jednak jeśli zasiądziecie do testu w pełnym rynsztunku dostaniecie +20 do inteligencji, więc może warto próbować. Z misiem to już +25, bo ktoś z tyłu pyta.

Co i jak

Wszelkie zasady przystąpienia do zabawy znajdziecie pod tym adresem, acz te najważniejsze to fakt, że na wskazanych stronach

w dniu 14 listopada o 16:50 wyskoczy link z odnośnikiem do samego formularza, a już o 17:00 podane zostanie hasło. Co jest ważne, na rozwiązanie całości macie 20 minut. Po tym czasie formularz przestaje być aktywny, a wszelkie nagrody zgarniam ja. Możecie się spóźnić, to nie jest tak, że Was pani dyrektor nie wpuści, bo ogarnialiście fajka (been there done that), tak, ale to da Wam tylko mniej czasu na rozwiązanie formularza. Definitywny koniec zabawy z zaznaczaniem fikuśnych kwadracików szacuje się na godzinę 17;20 i koniec. Jeśli ktoś się właśnie dwa razy spocił, bo zostawił vademecum z biologii w toalecie i ktoś je znalazł, a było podpisane (been there done that), możecie pobawić się formularzem zeszłorocznym. Z Matury z gier, nie z biologii oczywiście.

Nie wiem jakie będą pytania, więc nie ślijcie kopert, sorry. Zobaczycie 14 listopada i ja wtedy też zobaczę. Możemy siedzieć w jednej ławce jak coś.

Na koniec lista nagród, choć być może to nie są wszystkie, ale fest warte zachodu. Także szykujcie gajery, wiążcie muchy i ćwiczcie wiązanie krawatów na jutubie. Matura za rogiem!

 1

Jak jest nieczytelnie to weźcie spójrzcie tutaj.

Dodaj komentarz34 myśli nt. „Zabryluj wiedzą na salonach, wyhacz nagrody – Matura z Gier

    1. Nitek Autor tekstu De Kuń

     @michgre82

     Choć wiem, że lubisz się mnie czepiać, bo jesteś dziwny, tak przekazałem twoje uwagi do osób organizujących, co równie dobrze zawsze można zrobić samemu wszelkimi kanałami komunikacji, niż publicznie się spinać.
     I nie, nie organizuję tego.

     ale cudzy ból dupy poczytać lubię zawsze

     1. michgre82

      @Nitek

      Y, ale Ty nie serio? Bo przecież nie czepiam się Ciebie ad personam (tym razem 🙂 ) tylko tak ogólnie zauważam, że w konkursie dobrze jest ogłosić zasady.

      Jeżeli jakiś koń został skrzywdzony moim postem – niech przyjmie moje przeprosiny. Za karę będę woził drewno w Spintires.

    2. Losiu

     @michgre82

     Witam!

     Jestem jednym z organizatorów Matury z Gier. Oczywiście, brak regulaminu w jakimkolwiek konkursie to jak najbardziej fail. Nie rozumiem jednak co jest jednak niezrozumiałego w komunikacie “Regulamin wkrótce zostanie udostępniony.” 😉 Matura z Gier jako konkurs miała miejsce 14 listopada i do tego czasu regulamin został udostępniony (Matura była w Sobotę, a regulamin był dostępny bodajże od wtorku). Trzeba odróżnić akcję informacyjną do rzeczywistego trwania konkursu 🙂 W naszym wypadku sądzę, że “failu” udało się uniknąć 😉

     Pozdrawiam,
     Łosiu

 1. emperorkaligula

  Udało Ci się zdobyć 34 / 50 punktów

  zrobione w 2 minuty bez żadnych podpowiedzi bo i tak się w konkursa nie bawię

  pytania o ligi w lola, daty z dupy (voodoo, steam PL) i jakiś gimnazjalny Virtus.pro…

  jak na mój gust za mało o samych grach

  1. Revant

   @emperorkaligula

   Mam podobne odczucia. Zamiast dawać gimbusowe pytania o nazwę ligi z lola, wolałbym ujrzeć np. pytanie o jakiegoś aktora podkładającego głos znanej postaci (np. jakiego aktora się pozbyło Ubi w ostatniej części przygód Sama Fishera, czy pytanie o najlepszy głos Jokera ;)), czy o aferce związanej z grami (np. akcja z World War Z). Trochę też nie podobało mi się, że kilka pytań dotyczyło jednej np. gry. Tyle się dzieje, a tu kilka pytań o Fallout 4, czy LoLu.

   1. Sekal

    @Revant

    Yep, poległem na pewno na wszystkich pytaniach o LOL, chociaż w CS-a jeszcze grywam to i o virtusach wiem.
    I poległem na nazwiskach niektórych, nigdy nie przykładałem wagi.
    I ten Fallout, dobrze, że świeży to jeszcze się coś wie. Za to gimnazjaliści pewnie nie potrafili odpowiedzieć o pytania o starych grach, pytanie ile ich było w porównaniu do najnowszych.

   2. PeteScorpio

    @Revant

    Przestań się spinać o tego LoLa. Ja gram w Ligę Legend, a nawet nie wiem jak gimnazjum wygląda. Ile było tych pytań?! Raptem dwa (o ligę i o bohatera) na 50, straszna historia. Równie dobrze mogę utyskiwać na pytania o Heartstone czy Starcraft, gdyż produkcje Blizzarda również są bardzo popularne a jednak sam nie mam z nimi nic wspólnego.
    Zgodzę się z tym, że za dużo było pytań o daty, trudno wyłonić z nich perełkę wśród maturzystów bo google, a zabrały miejsce bardziej treściwym pytaniom.

    PS: 44/50

    1. emperorkaligula

     @PeteScorpio

     a ja nie gram w lola i wiem jak wygląda gimbospołeczność lola i csa 🙂

     pytania o starcrafta czy HSa dotyczył czegoś co było nagłaśniane medialnie (nazwa dodatku, typ gry), albo dotyczyły kluczowej mechaniki – na pytanie o jakieś podstawowe rzeczy z lola też bym pewnie odpowiedział bo w końcu grałem w to parę godzin. a wymyślili sobie pytanie o jakieś ligi dla e-siusiakowców…

       1. Nitek Autor tekstu De Kuń

        @emperorkaligula

        No tak!
        Nie wiem w czym do końca sam się wyłożyłem, ale mam swoje typy, w tym LOL właśnie. Może to pytanie o fury z test Drive’a też mnie ubodło. Poziom jest okej, mocno przekrojowe, więc wszystko się zgadza.

        O, pewnie nie trafiłem z pytaniem o pierwszego złotego dżoja. i 3Dfx. Z dat to ogólnie jestem słaby. Dobrze, że na obrączkach mam ściągę.

      1. Losiu

       @Nitek

       Dopiero teraz mogę skomentować temat, ale myślę Nitku, że wyczerpałeś cały temat jeśli chodzi o dyskusję nt. pytań. Matura z Gier co było mówione od początku będzie przekrojowa i miała także zahaczać o tematy okołogamingowe.

       Argument w stylu “pytanie dla gimb” jeśli chodzi o LOLa i CSa nie skomentuje. Osobiście nie gram w LOLa czy CSa, bo nie przepadam za tymi grami, ale ciężko się nie zgodzić, że obie pozycje to teraz duże “tematy” jeśli chodzi o światowy gaming i trzeba się z tym pogodzić.
       Natomiast w kwestii Virtusów – jest to chyba jedyna składająca się w pełni z Polaków zawodników, która odnosi na arenie międzynarodowej takie sukcesy. W kontekście e-sportu jako tematu okołogamingowego wydaje mi się, że pytanie o skład (mimo, że nie łatwe) było naturalnym kandydatem.
       Jeśli chodzi o pytania z datami, to… Czekam na propozycje jak inaczej pytać o momenty ważnych premier czy rozwiązań technologicznych (jak 3dfx) 😉

       Podsumowując, Matura była zapowiadana jako przekrojowa. Przekrojowość wymusza posiadanie elementarnej wiedzy o różnych dziedzinach. Zresztą pytania o LOLa (2) i CSa (premiera i skład), to łącznie 4 pytania na 50 😉 Pomijam, że z pytaniem o bohatera nie występującego w LOLu można było sobie poradzić mając wiedze o produktach Blizzarda (Malfurion właśnie stamtąd pochodzi) :). Jeśli ktoś miał 46 na 50 i nie potrafił odpowiedzieć na pytania “dla gimbów” to i tak powinien uzyskać 46 punktów, co jest niesamowicie srogim wynikiem 🙂

       Bardzo dziękuję za feedback. I mam nadzieję, że mimo wszystko się podobało 🙂 Ankieta oceniająca Maturę się pichci, mam nadzieję, że jak będzie gotowa poświęcicie jeszcze chwilę czasu, żeby tam ocenić co było fajne/niefajne w maturze.

       Pozdrawiam,
       Łosiu

Powrót do artykułu