Przyszło nowe

Nitek dnia 2 sierpnia, 2013 o 0:59    124 

Stało się, przeprowadzka zakończona sukcesem.

Jeśli to czytacie oznacza to, że wszystko gra. Teleportacja zakończona sukcesem. Co prawda, zgodnie z zapowiedzią, pogubiliśmy parę wpisów, ale wszyscy wiedzieli, że tak będzie zatem płaczu nie ma. Tymczasem wyjaśnienia.

Tak, Kangur nie mógł się już zajmować gikzem. Przebywa w szpitalu od ho ho (zdaje się, że druga połowa kwietnia) i obecnie ma problemy z korzystaniem z jakiejkolwiek elektroniki. W związku z tym umożliwił przeniesienie zasobów gikza na nowe śmiecie, a domena trafiła w moje ręce.

Tyle historii. Ze spraw tych uber pilnych wiedzcie, że po całej operacji logujecie się za pomocą starego nicka, ale musicie skorzystać z opcji przywrócenia hasła i ustawić sobie nowe. Potem już hulaj dusza. Wspomnieć trzeba, że działają także konta, które wcześniej uniemożliwiały logowanie. W zamyśle wersja strony 2.69 miała być najbardziej zbliżona do wersji beta 2.0 i myślę, że odwzorowanie tego co było wyszło aihSowi zajebiście. Należą się gromkie brawa, cztery flaszki i piąta za dni urlopu, które wykorzystał, by doprowadzić to do ładu i składu.

Posypały nam się stare komentarze, prawdopodobnie przez różnicę w dostępnym poziomie odpowiedzi, także komentowanie gdzie nie gdzie może być zablokowane z tego właśnie względu.

Stoimy teraz na WordPressie czyli po staremu, bo jest tak jak było w wersji strony 1.0, tej najbardziej true, także stare śmieci tak naprawdę. Słuchając Waszych próśb aihS namotał się okrutnie żeby news 2.0 działały w takiej formie jak wcześniej i dopiął swego. Forum i chat także powinny być niebawem dostępne, także stare śmieci w nowym papierku. YAY! Wszelkie Fest Atrakcyjne Pytania odnośnie spraw technicznych znajdziecie w FAPie  – tam szukajcie technicznego objawienia. W przypadku pojawieniu się nowych pytań aihS jest właściwą osobą do ich zadawania, gdyż wszystko to jego dzieło. W innych przypadkach możecie pukać do drzwi Załogi.

Jak już dziękuję to poza oczywistym podziękowaniem Kangurowi za wszystko i cały ten czas i drogę jaką przeszliśmy, brawa należą się mej zacnej koleżance – Elce, za tak płynne przejście na ciemną stronę mocy. To pić będziemy, ale to już indywidualnie.

A poza tym po staremu. Dalej będziemy babrać się z grami wszelkimi, dalej będziemy Wam psuć dni dostarczając wszelkie klikadła fleszowe, masę codziennego spamu, bo to jest gikz, Wasze codzienne miejsce odpoczynku od pracy.

To było dobre zakończenie tego orędzia, jednakże prośba o wchodzenie wszędzie gdzie wejść możecie, psucie rzeczy których zdawać by się mogło, zepsuć się nie da i przesyłanie feedbacku czy to w komentarzach czy to mailowo na adres aihs@gazeta.pl Inne kwestie, prywaty, flaszki i kwiaty możecie kierować na adres info@gikz.pl

No, to siup. Piwko, bo jest pierwsza w nocy i wygląda na to, że jest tip top, a gdybyście chcieli podarować kwiaty Elce lub byli w potrzebie pstryknijcie, o tu.

Rejestracja nowych użytkowników jest tymczasowo zablokowana. W przypadku chęci rejestracji proszę o kontakt z aihSem – aihs@gazeta.pl
suchar

Dodaj komentarz124 myśli nt. „Przyszło nowe

  1. slowman

   @Nitek

   Szczerze powiedziawszy bobu na oczy nigdy nie widziałem, wszystko, co wiem o nim, to, że to roślina strączkowa i, że jakiś Piagorejczyk (może sam Pitagoras nawet) napisał: “Nieszczęśni, ręce precz od bobu”. W związku z tym chyba Ci się upiekło tym gotowaniem wody.

 1. r4lph2

  No to i ja składam gratulacje! Ale by nie było różowo to już widziałem pierwszy bug – nie można zmienić hasła z poziomu mobile – musiałem link otworzyć z desktopa bo mobilna strona zmiany hasła nie istnieje (tak mi się wyświetliło).

  1. aihS Webmajster

   @r4lph2

   Martw się lepiej o to IE8 bo tam jest hardkor 🙂 Mobilna wersja wymaga wielu szlifów jeszcze, z tego co zdążyłem przetestować to androidowy Firefox działa super, Chrome jak się okazało ma różne wersje na komórki i tablety i ta pierwsza niedomaga itd itd itd długo by wymieniać.

       1. r4lph2

        @aihS

        Ile jest poziomów odpowiedzi ? Co do wersji portable to oczywiście, że mamy zablokowane USB 🙂 nie może być tak łatwo, wersje FF port. mam, ale że ostatnio IT nam procesy potrafi przeskanować to za często jej nie mogę używać. Chyba pozostaje mi znalezienie business need dla nowej IE.

   1. brokilon

    @aihS

    Jakiś podejrzany ten automat, większość tych awatarów w jakiś sposób nawiązuje do penisa 😛

    BTW
    W News 2.0 jest ten słynny artykuł joziego, o którym czasem słychać w komentarzach, a który jeszcze się nie ukazał. Jest zahasłowany.

    BTW 2
    Z takich dupereli to trochę duże odstępy po enterze w komentarzach.

 2. brum75 Czytelnik pierwszej klasy

  A tak ogólnie: sprawcom rewolucji, migracji, upgradu etc. gratuluję dobrze zrobionej roboty. Doceniam jak bardzo się staracie żebyśmy mogli Was potem obrazić i niedoceniać Waszej roboty!
  Może kiedyś uda się spotkać oko w oko i Wam to w twarz powiedzieć. Na razie musi wystarczyć ten komcio, o!
  A Kangurowi ślemy na drugą półkulę podziękowania za dotychczasową robotę i życzenia zdrowia!
  I jeszcze: żeby Koniowi poprawić humor po utracie garnka i bobu (gdzie odchodzą garnki po śmierci? do krainy wiecznych chłodów czy wprost przeciwnie?) powiem że inni też cierpią, i to bardziej: ja dziś w pracy siedzę w garniturze.

 3. CaldurSeer

  Ładnie 🙂
  Chmurki są i bold w tytułach jest, a to najważniejsze przecież 😉
  Jeżeli chodzi o stronę wizualną pomyślałbym może o podniesieniu menu trochę do góry żeby nie było takie przylepione do slidera oraz przysunięciu ikonek sociali w pobliże wyszukiwarki.
  Nie wstydźcie się też loga i zróbcie je większe 🙂

  Na iPadzie pod chromem strona wygląda ok, z wyjątkiem dolnej, szarej części – kolumna “o gikz.pl” przeskakuje pod menu i wpisy.

  Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w metamorfozę 🙂

 4. Goblin_Wizard

  No, no… całkiem, całkiem. Dla mnie najważniejsze, że już tak nie muli. Gratulacje!! A propos mulenia, trzeba będzie upichcić jakiś NS i wypowiedzieć się na 300+ komci co by przetestować to nowe cudo. Ale to już jak wszystko będzie działało, żebym wiedział kto i dlaczego tak bardzo mnie lubi :P.

  Jeszcze jedno – czy nasz QooŃ ma jakieś kompleksy na punkcie polygamiiiiii? Nieumieszczanie linków do nich rozumiem, ale taki tekst obok nicka jest.. taki lekko.. hmm.. brak mi tu odpowiednio nieinwazyjnego słowa. A kij z tym – czy ja też mogę taki mieć? 🙂

  1. aihS Webmajster

   @Goblin_Wizard

   Nie chcę ci tu dawać głupich rad, ale
   1. zobacz jak chodzi na innej przeglądarce – przy okazji dostarczysz mi cennych informacji a i różne przeglądarki różnie sobie radzą z taką sytuacją
   2. trochę już obcuję z tą wersją strony i powiem ci tak, jeżeli wykonujesz jakąś akcję i przez 4-5 sekund nic się nie dzieje, przeglądarka mieli, naciśnij jeszcze raz, widać twoje żądanie nie zostało zakolejkowane prawidłowo i skończy się timeoutem, o którym napisałeś

   Niezbyt to profesjonalne rady, ale jestem realistą, wiem na czym gikz stał do tej pory i wiem na czym stoi teraz. Takie timeouty mają prawo się zdarzać.

    1. aihS Webmajster

     @projan

     Wiem, że to przydatna rzecz, ale uprawianie komentarzowo-forumowej nekrofilii nie specjalnie mnie pociąga. Obserwowałem na poprzedniej stronie co się dzieje po skomentowaniu starego tekstu – nic. Rzadko kiedy zdarzała się odpowiedź na taki komentarz, a nawet jeżeli to jedna, czasem dwie. Czas życia artykułu jest krótki i spamowanie powiadomieniami mailowymi go nie wydłuży. Spowoduje jedynie, że wszyscy, którzy mają zdanie odmienne od twojego zaczną pytać “gdzie to kurwa wyłączyć” 🙂 To oczywiście tylko opinia.

Powrót do artykułu