Proszę Państwa oto Miś

aihS dnia 19 sierpnia, 2012 o 9:55    68 

 

Proszę Państwa oto Miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Chętnie Państwu łapkę poda.
Nie chce podać? A to szkoda…

— Jan Brzechwa

Tytułem wstępu

Otóż to, wielka szkoda, ale ja nie chciałem wam misia wciskać — nawet takiego na miarę naszych możliwości — tylko forum. Tak forum! Tym oto krótkim acz błyskotliwym wstępem załatwiliśmy pierwszą sprawę. Forum stoi, forum chodzi, forum jest puste, forum nie jest w wersji prealpha więc nie należy do niego podchodzić jak do yerza. W powszechnych wyborach demokratycznych wybraliście mnie na swojego ukochanego administratora [APPLAUSE] i cieszę się razem z wami gdyż jest to wielkie zwycięstwo [APPLAUSE]. Razem zwyciężymy! Zielona wyspa już była, przyszedł czas na wyspę Tęczową! [ENDLESS APPLAUSE]

Ok żarty na bok. Dwie sprawy. Najpierw szybko opiszę specyficzny dział forum jakim jest Bugzilla a potem z racji przykrego obowiązku przedstawię moją skromną osobę.

Forum

W planach było wprowadzenie systemu do zarządzania błędami ale po konsultacjach z naczelnym naprawiaczem s2892 postanowiliśmy nie mnożyć z systemów wewnątrz projektu i dlatego też obsługa błędów zgłaszanych przez was będzie odbywała się poprzez moderowane forum. Więcej informacji o zasadach działania tegoż forum znajdziecie w wątku informacyjnym Bugzilla.

Ogólne zasady forum nie są nigdzie spisane. Obowiązuje to samo co na GCNerds (przy okazji gorące podziękowania należą się k0d'owi za hostowanie poprzedniego forum i udzieloną pomoc). Należy kierować się zdrowym rozsądkiem i ogólnie przyjętymi zasadami netykiety. Nie zamierzam się czepiać, szczególnie jak ktoś na forum wrzuci cycki 😉 ale w sytuacjach nadzwyczajnych Banhammer może pójść w ruch (hint: cycki dzielą się na ładne i brzydkie, za brzydkie można oberwać).

Link do forum znajduje się w głównym menu (to te fajne migające prostokąciki na górze). Wersja dla leniwych i użytkowników myszek bez kółka, klawiatur bez klawisza Home, PageUp i strzałek kierunkowych: Forum.

Avatary na forum działają ale trzeba je niestety ręcznie dodać — ten sam problem z migracją co w komentarzach niestety.

Ja, aihS

Z obowiązku muszę zdradzić parę szczegółów na temat swojej osoby. Polecę po całości i powiem bez ogródek, że mam na imię Marcin, lat 27, zamieszkały i urodzony w Warszawie, hetero ale walczę o prawa mniejszości głównie tutaj z k0d'em bo normalnie kieruje się międzynarodową zasadą tumiwisizmu czyli idontgiveashitizmem. Na codzień zajmuję się DTP (składem do druku), grafiką 2D, od święta pisaniem aplikacji webowych oraz opieprzaniem się w godzinach 8:00-16:00. No i rzecz jasna gram w gry! W sylwestra też!

Nie będę dla was pisał tekstów ale jeżeli jednak coś napiszę to będzie to na pewno tekst premium. To też miał być tekst premium ale biorąc pod uwagę jego informacyjną naturę dałem się odwieść od tego pomysłu. W ogóle jak ktoś ma ochotę dać mi kasę z jakiegoś bliżej nieokreślonego powodu to zapraszam na aihs(at)gazeta.pl po numer konta. Wszyscy tu mówią, że pieniędzy za swoją robotę nie chcą (jasne) a ja nie mam nic przeciwko i będę nawet bardziej bezczelny bo powiem, że nie widzę w tym nic zdrożnego.

Optymistycznie na koniec

Nie mam pomysłu na porywający finał tej notki więc pożegnam się tekstem piosenki, którą winien znać każdy absolwent szkoły podstawowej. Jak ktoś nie zna to cóż wnioski nasuwają się same.

Już za parę dni, za dni parę 
Weźmiesz plecak swój i gitarę.
Pożegnania kilka słów, Pitagoras, bądźcie zdrów, 
Do widzenia wam, canto, cantare.

Dodaj komentarz68 myśli nt. „Proszę Państwa oto Miś

  1. teekay

   @mokraTrawa

   Jak można nie znać piosenki “Lato czeka”? [odpowiedni mem]
   Nawet mnie tego kawałka uczyli na muzyce. ;]
   a jeśli chodzi o lekcję muzyki, małe wtrącenie z gatunku gikz bawi i uczy: jedną z pierwszych (jeśli nie pierwszą) staropolskich piosnek jest ta zatytułowana “Oj chmielu, chmielu”.

   Edyta dodaje, że forum również bardzo się podoba. : )

       1. aihS Autor tekstu Webmajster

        @Nitek

        Przesadzasz, to tak jakby makbeton nie mógł dojechać do pracy bo mu po drodze płyty chodnikowe na kostkę wymienili. Sorry ale zdolności adaptacji do nowych warunków nie traci się z wiekiem, to zazwyczaj lenistwo bierze górę 😛 Niektórzy stwierdzają “nie bo nie” co można nazwać zacietrzewieniem. Spójrz na to tak Nitek, mi ani poprzedni ani obecny wygląd i rozkład nie odpowiada i co ja mam zrobić? Prowadzić niemy protest? Like anybody cares 😉

       2. Nitek De Kuń

        @aihS

        kurde, mówię, że trudno się odnaleźć, bo mi jest trudno, ale pewnie kwestia czasu.
        w dodatklu komentarze na które ktoś odpowiada (jak ten np.) na komórce są nieczytelne (rozjeżdżają się tak, że rozbija słowa per litera i przerzuca te litery lub wyrazy co linijke) – HTC Desire. Przez to odpadło jedno miejsce komunikacji z Tobą 😛

        w dodatku już po urlopie stwierdzam, że www chodzi mi o wiele gorzej niż dotychczas. co jest in minus.
        odświeżanie komentarzy – strasznie nieporęczne – nie odsyła do twoich odp np i musze ich szukać – in minus.
        nie wskakuje mój avatar – in minus
        jest aihS – in minus.

        no to z czego mam się cieszyć? 🙂
        IMHO jest dla mnie tu gorzej niż było.

       3. Nitek De Kuń

        @aihS

        a widzieliście, że już pisałem o avatarze? 😀
        nie wiem o co kamą.
        w prawym góryn rożku widzę, że avatar jest, ale przy komciach go nie daje. zuploaduje go jeszcze raz.

        to jak ja mam tu prowadzić jakiś sensowny flame? skoro po 10 komciu trzeba będzie wracać się do 10 komentarza, bo tylko on ma reply.
        powiedz mi jak mam nie narzekać? przypomnij sobie chociaż dyskusję o kanapie…

 1. gc_reader

  Wyjechałem na chwilę z naszego pięknego kraju tydzień temu odcinawszy się tym samym od Sieci. Przed odjazdem GIKZ nie działał…
  Dziś już jestem w domu. Nie nadrobiłem jeszcze GIKZowych zaległości, ale to że piszę komentarz pod notką oznacza 3 rzeczy:
  – GIKZ działa
  – mamy forum
  – jest późno, ale idę spać spokojny 🙂

Powrót do artykułu