Weź ufoka do domu – konkurs Xenonauts

Nitek dnia 30 czerwca, 2014 o 22:35    47 

Nostalgiczne dranie, dzień dobry. Konkurs jest, sprawa niezwykle niezwykła i niesamowita zarazem. Znani jesteśmy z tego, że kładziemy na łopatki polskie internety. Rozdajemy trzy klucze na Xenonanuts, wersja Steam. Dawno nic nie rozdawaliśmy, c’nie?

Recenzje i hajpu do buzi możecie naładować sobie w recenzji upichconej rękami borianello i mokrejTrawy. Możecie też czekać na Luźne gadki, ale z nimi trochę mi zejdzie, acz będą. Możecie też wziąć udział w konkursie i delektować się posyłaniem do piachu kosmiczne ścierwo już wkrótce. Se sami tak. Fest gruba impreza, misiaki. To jedziemy może z zadanie, co?

QUEST KONKURSOWY

Zadanie literackie, lubicie. Mogą być też rysunki. Właściwie to forma dowolna. Waszym zadaniem będzie w maksymalnie 200 słowach opisać bliskie spotkanie trzeciego stopnia. Uprasza się o małe natężenie sond analnych i wzierników wszelkiego rodzaju. Żeby było smacznie, o. Oraz kreatywnie, ale o tym mówić nie muszę. Wskazane jest także porzucenie podpinania wszelkiego folkloru gikzowego pod Wasze opowiadanie. Zaskoczcie nas na 140%.

The rules, czyli zasady

Odpowiedzi na maila!

konkurs@gikz.pl

Reszta po staremu, co przekleję. Odpowiedzi należy przysyłać do piątku 4 lipca do godziny 20:00, późniejsze maile nie będą czytane. Wyniki będą najpóźniej do końca lipca 😉

 • Każdy uczestnik może wpisać tylko jeden mail konkursowy. W przypadku dubla lub innej ilości, pod uwagę będzie brany ostatni.
 • Mail z którego będzie wysłana odpowiedź MUSI pokrywać się z tym podanym przy rejestracji na gikz.pl co ułatwi identyfikacje zwycięzcy
 • W temacie maila należy wpisać konkurs Xenonauts
 • Laureat otrzyma jeden klucz Steamowy Xenonauts.
 • Jakiekolwiek prezentowane obrazy graficzne nie mogą być wulgarne czy też pornograficzne.
 • Osoba biorąca udział musi posiadać konto na Gikzie (liczy się stan na 4 lipca 2014 roku, godzina 20:00).
 • W konkursie może brać każdy (kto spełnia powyższe warunki), poza członkami komisji oceniającej (dodam, że zasiadają wybitne osobistości).
 • Przesłane pracę mogą zostać opublikowane na gikz.pl
 • Gdybym coś zapomniał to se tu dopiszę.
 • Mówcie wszystkim o konkursie, babciom, psom sąsiada, emerytom na poczcie, szering is caring.
 • Wasze wpisy będzie oceniać Nitek oraz aihS. W przypadku nieścisłości pomoże nam Bea. Lubimy piwo. Bea woli wino.

Dodaj komentarz47 myśli nt. „Weź ufoka do domu – konkurs Xenonauts

 1. furry

  Jeśli wezmę udział, to tylko dla chwały i fanek. Gejb się na mnie obraził, taki kolega z niego, jak zakupów nie robię. A wziąłbym dziś Skyrim, ale GOTY jest tylko o 66% taniej, promo nie spełnia warunku koniecznego.

  Gabe, if you’re reading this, please enable linux version Xenonauts on Steam. For me, just for me, plz.

 2. /mamrotha

  Po raz: “Słowo to elementarna część mowy. Jego pisanym odpowiednikiem jest wyraz”
  Po dwa: “Wyraz to pewna wyróżniona fonetycznie, czy też graficznie, część wypowiedzi, składająca się z jednego lub więcej morfemów.”
  Po trzy: “Morfem – najmniejsza grupa fonemów, która niesie ze sobą określone znaczenie”

  NIemniej:
  „Wyraz” nie jest tworem w pełni obiektywnym i co jest wyrazem, a co nim nie jest, zależy w sporym stopniu od tradycji językoznawczej danego języka. W językach fleksyjnych pojęcie wyrazu jest dość jasne – wyrazem jest morfem bazowy z dołączonymi do niego wszystkimi morfemami odmiany, w przypadku języka polskiego dodatkowo granicę wyrazu wyznacza stały akcent na drugą sylabę od końca.”

  WIĘC PROSZĘ O DEFINICJĘ WYRAZU, KTÓRA BĘDZIE TU OBOWIĄZYWAŁA. Roboczo proponuję “ciąg liter umieszczony między dwoma spacjami lub znakami diakrytycznymi”

  O. tyle

 3. mr_geo

  Po pierwsze “pffffffffu”, to parówa.
  Po drugie “pffffffu” to tylko 200 słów.
  Po trzecie “pfffffffu” to i tak nie mogę dodawać załączników do maila, bo komuś kto konfigurował serwer poczty na statku odperwoliło na punkcie “bezpieczeństwa”…

  Czyli takie ogólne “PFFFFFFFU”…. 🙁

  1. VVReV

   @Yosh

   Przeczytałem wszystkie zarzuty…i:
   -większość jest zgodna z prawdą – tak – ufoki nie wychodzą z ufo (nie wiem dlaczego – powinni to naprawić), brakuje robienia kasy na workshopie, co było bardzo popularne w jedynce i dwójce, tak wszystkie bronie obcych są sprzedawane z automatu i trzeba wyprodukować własną ich wersję z powodu różnic w budowie ciała, itp, itd.

   ALE

   żadna gra UFO (po terror from the deep)nie podskoczyła xenonautom nawet do JAJ, a co dopiero mówić o wyższych częściach ciała,
   X-COM: Apocalypse (1997)
   X-COM: Interceptor (1998)
   X-COM: First Alien Invasion (1999)
   X-COM: Genesis (wstrzymano)
   X-COM: Enforcer (2001)
   X-COM: Alliance (zarzucona )
   XCOM: Enemy Unknown (2012; remake UFO: Enemy Unknown)
   XCOM: Enemy Within (2013)

   UFO: Kolejne starcie (2003)
   UFO: Decydujące starcie (2005)
   UFO: Afterlight – Bitwa o Marsa (2007)
   UFO: Alien Invasion (2005)
   UFO: Extraterrestrials (2006)

   Wszystkie te gry są słabą, albo bardzo słabą PODRÓBKĄ.
   Najgorsze z nich wszystkich jest XCOM: Enemy Unknown – mając taką kasę, takie możliwości, TAKI potencjał … zrobić
   T A K Ą K U P Ę !!!!! – powinni kogoś za to wykastrować.

   Podsumowanie: Dwie pierwsze części mimo iż genialne miały swoje niedociągnięcia i błędy. Tak też jest z Xenonautami. Mimo wszystkich błędów i niedociągnięć, oraz jako wierny fan UFO – ENEMY UNKNOWN i UFO – TERROR FROM THE DEEP – uważam że jest to pierwsza i jedyna gra która ma prawo nosić tytuł trzeciej części tej serii.
   Mam również nadzieję że twórcy dopracują błędy, a moderzy stworzą 1000-500-2-900 zajebistych modów, czego sobie i wam życzę!

   1. aihS Webmajster

    @VVReV

    Zgadzam się, że najnowszy XCOM nie ma startu do pierwszych dwóch gier, ale nazywanie go kupą na tle reszty wymienionych uważam za grubą przesadę. Połączyli stary koncept z nowoczesną formą i w rezultacie stworzyli grę, która odniosła relatywnie spory sukces. Strategia turowa odniosła sukces w 2012 roku, w erze fiziksów i brandzlowania się tytanami. Serio, trzeba jednak brać poprawkę na realia w jakich gra się ukazała.

    1. VVReV

     @aihS

     Najnowszy XCOM – to że gra “odniosła sukces” jest strasznie małym plusem przemawiającym za tym iż jest to gra godna uwagi. Dużo gier “odnosi sukces” pozostając kupami (np. COD). To już nie chodzi o to że jest słaba z założenia, ale ta gra jest niedopracowana/niedomaga w KAŻDYM punkcie rozgrywki. Dla mnie ta gra wygląda tak jakby twórcy robili jakiś element gry i gdy byli w połowie mówili – dobra to już mamy robimy coś innego.
     Grałem w XCOMa jakieś 25h, nie skończyłem – nie dałem rady. Ta gra maiła potencjał na zajebistą, ale pewnie trzeba było już wydawać.

     Patrząc na realia w jakich gra się ukazała to minecraft/teleglitch/FTL, itp. – to są cuda objawione, bo wydane “w erze fiziksów i brandzlowania się tytanami” ?!?

     Nie ma znaczenia jaka era, jaka grafika i o czym jest gra. Musi być dobra/dopracowana/bez bugów/musi się uruchamiać/nie wywalać do pulpitu co 6min42sek/nie mieć 500 płatnych DLC nie wnoszących nic do rozgrywki.

     edit: grałem zaraz po premierze, możliwe że ulepszyli grę w paczach. Nie grałem również w grę z DLC, więc możliwe że tutaj też coś zreperowali.

     1. aihS Webmajster

      @VVReV

      MC/TG/FTL są świetne, ale nie dlatego, że wydano je teraz, tylko pomimo tego 🙂

      XCOM ma 2 DLC i dodatek. Widać, że jesteś cholernie uprzedzony jak mniemam głównie przez problemy techniczne z grą, a może po prostu miałeś za duże lub nierealne oczekiwania. Bardzo upraszczając nowy XCOM jest jak Fallout 3.

 4. Mindestens

  Choćby się chciało rozpropagować końkurs, to nie znam innych polskojęzycznych serwisów o grach, a te pewnie i tak mają regulaminy zabraniające reklamowania końkurencji. No i tyle, jeśli chodzi o nowych czcicieli :P.

  A tymczasem tu się dzieje Grewolucja, którą współtworzy Paweł Majka, przecież lubimy jak patrzysz na Pokój Światów, pokój światom, pokój ludziom dobrej woli, a także Nagroda Zajdla, aby którą odebrać trzeba pojechać na Pyrkon, Pyrkon 2014, Nagroda im. Janusza Zajdla 2014 też.

Powrót do artykułu