Przegląd newsów ze świata wyścigów

betterstranger dnia 17 maja, 2014 o 13:58    1 

Dawno newsów o simracingu i pochodnych nie było, czas więc to nadrobić.

Zaczynając od mojego ulubionego smakołyku – Assetto Corsa.

W zeszłym tygodniu pojawił się wreszcie upragniony przez wielu multiplayer. Oczywiście jest to na razie wersja rozgrzewkowa, ale mimo to, mamy do dyspozycji trochę serwerów, zarówno oficjalnych, jak i nieoficjalnych.

AC09MULTI-4Z tego co mi wiadomo działa całkiem nieźle (nie miałem niestety czasu jeszcze przetestować osobiście) – jak na wczesną wersję multi, rzecz jasna.
Pojawiło się w nim kilka ciekawych rozwiązań, jak system bookowania, czy ilość slotów na serwerach oficjalnych ogranicza liczbą pitboxów danego toru. Jest też oczywiście możliwość utworzenia serwera dedykowanego – co skwapliwie wykorzystała już społeczność.

Dodatkowo warto wspomnieć o najnowszym modzie – torze Suzuka, szczególnie, że modowalność jest na chwilę obecną mocno ograniczona i narzędzia modderskie pojawią się dopiero po ukazaniu się ostatecznej wersji v1.0.

Na sam koniec zostawiłem krótki, aczkolwiek ciekawy fan-trailer. Dobrych, krótkich i intensywnych video o ściganiu nigdy za wiele. Polecam.

Producenci pCARS również nie próżnowali ostatnio.

Jakieś 2~3 tygodnie temu pojawił się oficjalny trailer pCars. Zrobiony jest rzecz jasna znakomicie i każdy, bez względu na to czy jest fanem GT, FM, rF czy AC musi przyznać, że ta gra na filmikach wygląda o klasę lepiej od całej reszty. Warto też wspomnieć, że na dzień dzisiejszy video ma już 600 tysięcy wyświetleń na youtubie – wynik pozytywnie zasakujący.

Kolejną ciekawą rzeczą są pierwsze screenshoty z wersji PS4. Przez bardzo długi czas informacje o wersjach konsolowych tego tytułu, ograniczały się do logo PS, Xboxa czy Nintendo pojawiających się na końcu filmików.
Poniższa garść obrazków, powinna więc wzbudzić radość u fanów grania na kanapie.

rFactor 2 z oficjalną licencją Formula Renault.

Modów do rF2 mamy od groma, wyrastają one jak grzyby po deszczu, natomiast na oficjalny content wydany przez ISI – producenta gry, zawsze warto zwrócić uwagę.
Nowa licencja sprawi, że w grze pojawi się Formula Renault. Obecnie model jest w fazie testów, ale powinien się ukazać już niedługo. Jeśli lubicie open wheelery, czas zacząć ostrzyć sobie zęby.

RaceRoom Racing Experience/DTM Experience również z multi.

I również w fazie alpha. Jako pierwsi do multiplayera będą mogli się dorwać użytkownicy DTM Experience. Brak będzie mistrzostw, lig itd. jednak główne ficzery (w tym pełny grid w DTM E) będą dostępne, więc szykuje się fajne ściganie w najbliższym czasie. Szczególnie, że DTM E, to całkiem udany dodatek do R3E, nad którym warto się zastanowić, jeżeli interesuje was tematyka samochodów turystycznych.

3559470_orig

I to by było na tyle w kwestii ostatnich nowości ze świata wyścigów. W miarę moich mocno ostatnio ograniczonych możliwości, postaram się Was informować na bieżąco o kolejnych istotnych ścigankowych sprawach.

Dodaj komentarzJedna myśl nt. „Przegląd newsów ze świata wyścigów

Powrót do artykułu