Brejking Nius #2

moleskine0 dnia 1 sierpnia, 2014 o 11:15    38 

Ron (nie Jeremy) Burgundy przedstawia garść łamiących wiadomości, czyli o gołębiach, fejsbuczku i tym, że cosplay jest jednak szkodliwy.

GRA ROKU 2014 za trzy tygodnie na Steam
HatofulBoyfriend_1B
ez dwóch zdań będzie to produkcja, która zgarnie wszelkie możliwe do zgarnięcia statuetki. Wszyscy gotowi? Przed Wami… Hatoful Boyfriend!
Hatoful Boyfriend jest symulatorem… podrywania gołębi. Jako jedyny człowiek na Ziemi zostałeś, graczu, przyjęty do elitarnej szkoły – St. PigeoNation’s Institute – do której uczęszczają najbardziej utalentowane ptaki. Gra zapowiada się na interaktywną miłosną nowelkę, w której gracz wcielający się w homo sapiens podrywał będzie wszelkiej maści ptactwo. Twórcy zapowiadają wierną adaptację cieszącej się popularnością w Kraju Kwitnącej Wiśni mangowej historyjki autorstwa Hato Moa. W grze będziemy nie tylko flirtować z ptakami (m.in. dokarmiając je specjalnymi ziarnami etc.), ale produkcja ma mieć także charakter przygodowy. Wydawca, Devolver Digital (studio, które dało nam Hotline Miami czy Broforce…) zapowiada liczne spin-offowe wątki i tajemnice do odkrycia. Gra dostępna będzie od 21 sierpnia, a już dzisiaj można ją nabyć w przedsprzedaży. 7,19 euro w wersji podstawowej, bądź 12,59 euro w wersji Collector’s Edition, która zawiera prócz gry oryginalny soundtrack, komiks Hato Moa, ekskluzywną tapetę na pulpit oraz tzw. “yearbook”, czyli publikację z zdjęciami uczniów klasy, do której będzie uczęszczał protagonista Hatoful Boyfriend. Nic, tylko gruchać…

My się ustawialiśmy już na Luźne z tego, nie? Teraz możemy umoczyć gołęby także w strumyku – Nitek

Fejsbuk wciska nam nową aplikację
Scumbag-Mark-ZuckerbergKorzystacie z Facebooka na komci? Jeśli tak, nastawcie się na małą, choć znaczącą zmianę. Zuckerberg zdecydował, że w macierzystej aplikacji nie powinno być miejsca na czat. Dlatego też Messenger App, który był do pewnego czasu jedynie alternatywą, teraz stał się musem. By korzystać w pełni z aplikacji Facebooka, będziemy musieli zainstalować także Messengera. W naszym regionie ten warunek już się de facto dokonał, teraz przyszedł czas na użytkowników Facebooka w U-S-of-A.
Messenger jest niby fajny i faktycznie ułatwia komunikację, ma jednak kilka poważnych wad. Nie mamy kontroli nad tym, co Messenger wysyła do swojej centrali, aplikacja ma nieograniczony dostęp do kamerki i mikrofonu, więc teoretycznie używanie jej zagraża anonimowości i bezpieczeństwu w sieci. Czymże jednak jesteśmy bez fejsbuczka, selficzek i emotikonów w czatach, prawda?…

Cosplay szkodzi. I to bardzo.
iron-man-cosplay-564x600W niedzielę, podczas trwającego jeszcze Comic-Conu policja z San Diego aresztowała 29-letniego fotografa. Był on ostatnim świadkiem, który widział 17-letnią cosplayerkę w hotelu Marriott. Dziewczynę znaleziono nieprzytomną i zakrwawioną przy basenie hotelu. Fotograf, Justin Kalior, tłumaczy portalowi Polygon.com, że na Comic-Con zjawił się razem z 17-latką, choć był przekonany, że ma ona 20 lat. Dzień wcześniej, wieczorem, para pokłóciła się i Kalior stracił nastolatkę z oczu. Oboje wówczas znajdowali się w hotelu Marriott, którego lobby podczas każdego Comic-Conu jest miejscem wielu ciekawych spotkań i after-party. Po godzinie, zaniepokojony, poprosił ochronę o pomoc w poszukiwaniach dziewczyny, którą odnaleziono przy basenie. Nosiła ślady pobicia, była nieprzytomna i zakrwawiona. Nie wiadomo, czy była to napaść na tle seksualnym. Kalior został zatrzymany przez policję, choć jak sam twierdzi cały wieczór spędził wśród ludzi, później razem z ochroną i obsługą Marriotta szukał dziewczyny. Przypadek nastoletniej cosplayerki sprawił, że na wielu forach internetowych rozgorzały dyskusje na temat tego, czym cosplay był, a czym jest. Każdy szanujący się portal growy, a także serwisy pokroju 9gag i Acidcow co rusz publikują zdjęcia “gorących cosplayerek”, a sam fakt odgrywania popularnej (lub nie) postaci zupełnie zmienił znaczenie dla fanów. Fakt, że przebrania robią się coraz bardziej skąpe i zabarwione erotyzmem (by w wielu przypadkach nie napisać ‘pornografią’), sprawił, że ataki na “niegrzeczne” cosplayerki były tylko kwestią czasu. Oczywiście, nie można sprawy generalizować – być może atak na dziewczynę spowodowany był zupełnie innymi pobudkami, być może dziewczyna nie należała wcale do kategorii “hot cosplayers”. Póki co w tej sprawie wiele jest jeszcze do wyjaśnienia, a do sledczych z San Diego wciąż zgłaszają się ludzie, twierdzący, że wiedzą, co mogło się wydarzyć, że widzieli kogoś, z kimś i gdzieś. 17-latka znajduje się w szpitalu, z mediów społecznościowych wiemy, że jest mocno poobijana, ale jej stan jest stabilny.

@UPDATE sprzed kilku godzin – Dziewczyna nie została zaatakowana, obdukcja wykazała, że obrażenia są efektem silnego upadku. Potwierdzać mają to podobno zabezpieczone przez policję nagrania z monitoringu. 29-letni fotograf nie został zwolniony, nadal podejrzany jest o napaść, choć nie przyznaje się do winy.

Dodaj komentarz38 myśli nt. „Brejking Nius #2

       1. furry

        @Yerz

        W Trójce wczoraj rano mówili (jeśli dobrze usłyszałem i zrozumiałem), że statystycznie Polak zjada 14 kg rocznie (ja się spokojnie łapię). A żeby przejeść te, co do Rosji nie pójdą, trzeba jeszcze 4-5 kg dodatkowo, czyli rocznie circa about 20kg.

        Wychodzi miesięcznie 1 i 2/3 kg, kilogram to 5-6 jabłek, więc twoim patriotycznym obowiązkiem jest zjeść 10 jabłek miesięcznie. Możesz upiec szarlotkę, albo po prostu #PijCydr

        EDIT: Lubię te zestawienia, że Polacy jedzą za dużo tego, a za mało tamtego, pamiętam z dzieciństwa jak wziąłem podręcznik chyba do ekonomii którejś ze swoich ciotek, a tam dane statystyczne, z komentarzem że jeśli chodzi o palenie papierosów to hoho, doganiamy Europę! Podręcznik z połowy lat 80-tych.

Powrót do artykułu