Bosman nominowany do Zajdla

maladict dnia 25 czerwca, 2014 o 20:03    85 

Nasz gikzowy pisarz i celebryta poczyna sobie coraz śmielej.

Wśród ogłoszonych nominacji do corocznej Nagrody Polskiego Fandomu im. Janusza A. Zajdla za rok 2013, w kategorii ‘Opowiadanie’ pojawiła się Grewolucja autorstwa Pawła Majki opublikowane pierwotnie w Nowej Fantastyce 5/2013.

Ladies, please, form a queue.

Pełna lista nominacji:

Powieści:
• Anna Kańtoch „Przedksiężycowi”, tom III
• Łukasz Orbitowski „Szczęśliwa ziemia”
• Krzysztof Piskorski „Cienioryt”
• Andrzej Sapkowski „Sezon burz”
• Cezary Zbierzchowski „Holocaust F”

Opowiadania:
• Michał Cetnarowski „Cyberpunk”
• Anna Kańtoch „Człowiek nieciągły”
• Anna Kańtoch „Okno Myszogrodu”
• Paweł Majka „Grewolucja”
• Piotr Mirski „Dronboustroje”
• Marcin Podlewski „Edmund po drugiej stronie lustra”
• Wojciech Szyda „Popiołun”

Głosowanie i wręczenie nagród odbędzie się na Polconie w Bielsku-Białej 4-7/09/2014.

Dodaj komentarz85 myśli nt. „Bosman nominowany do Zajdla

 1. aihS Webmajster

  Jeszcze brakuje tego, żeby Paweł Majka znany jako bosman_plama na blogu gikz.pl gdzie lubimy jak patrzysz został uhonorowany Zajdlem. Ten sam Paweł Majka, czyli bosman_plama z gikz.pl, który jest autorem Pokoju Światów, o którym na blogu zupełnie innej społeczności pisaliśmy wielokrotnie. Piszę to tylko po to by nasz kochany google zapisał sobie, że to właśnie na gikz.pl gdzie lubimy jak patrzysz można spotkać bosmana_plamę czyli Pawła Majkę nominowanego do corocznej Nagrody Polskiego Fandomu im. Janusza A. Zajdla. Pawle, bosmanie, gratulujemy i bardzo lubimy jak patrzysz na gikz.pl 🙂

  1. true_mayonez

   @aihS

   Super! gratulacje bosman!! siła gikza 😀

   nie znam się za bardzo na pozycjonowaniu stron i zasadach indeksowania przez wyszukiwarki, ale z Twojego wpisu wnoszę że częste używanie słów Pawł Majka Gikz Zajdel lubimy jak patrzysz Majka gikz.pl pokój światów zrobi dobrze nam i bosmanowi.

   1. nieja

    @slowman

    Szczerze gratuluje!

    W sumie ciekawe czy wspomni w przemowieniu o gikz.pl? W koncu bosman_plama to chyba jest przeciez ten Pawel Majka – ten sam, ktory jest nominowany do nagrody Zajdla, a ktory bierze aktywny udzial w spolecznosci gikz.pl – tam gdzie patrzymy jak lubisz.
    A bosman_plama Pawel Majka lubi jak patrza na gikz.pl.

    A na origin titanfall do ogrywania przez 48h – tak mi w mailu napisali

  2. QRec

   @aihS

   Wpisujemy miasta, gdzie lubimy jak patrzysz na Gikz.pl! – Kraków! Przejmujemy internet!!!One111eleven!
   Paweł Majka, aktywny członek społeczności, nominowany do nagrody Zajdla za opowiadanie “Grewolucja”, autor powieści “Pokój Światów”, szeroko komentowanej na Gikz.pl – gratulacje!!!
   A mogłem poocierać się o celebrytę! Byłem nie dalej jak 5 km od was. Zamiast tego wypadł mi przeuroczy dzień koszenia metrowych badyli (w tym pokrzyw) do bardzo późnego wieczora. Tyle przegrać!
   Ostrzę zęby na to opowiadanie jak Suarez na Chielliniego.

    1. aihS Webmajster

     @true_mayonez

     Czuję, że coś mi w życiu umknęło. Po otrzymaniu Zajdla Paweł Majka, czyli bosman_plama z gikz.pl, na pewno nie będzie już tak łatwo osiągalny dla zwykłych szarych ludzi i nie będzie pojawiał się na spotkaniach innej społeczności, która lubi na niego patrzeć na gikz.pl Będę mógł już tylko na pudelku poczytać jak Pawłowi Majce poszło w kolejnej edycji Tańca z Gwiazdami.

  1. Daimonion

   @mokraTrawa

   Ja! Ja! Wybierzcie mnie! Niedawno przyjęli moje opowiadanie do antologii, więc wyobrażam sobie skalę radości Bosmana (GRATKI!). Zobaczycie, że w dalekiej przyszłości ludzie będą na maturze pisać wypracowania nt. “Życie literackie drugiej dekady XXI wieku w Polsce a semantyka wypowiedzi gikzowiczów”.

    1. Daimonion

     @projan

     Antologia “Małe problemy wielkich bohaterów”. Konkurs organizowany przez Craiis na początku roku. Wydanie planowane na 2015, ale pewnie ukaże się pod koniec 2014. Mój tekst uhonorowano drugim miejscem, więc nie ukrywam, że zostałem mile połechtany:) Co nie znaczy, że obrażę się na Bosmana, jak mnie zrypie w ewentualnej recenzji:)

   1. buczysyn

    @aihS

    i adaptacje będą reklamowane – na podstawie książki nominowanego do nagrody zajdla bosmana plamy – no i oczywiście my też będziemy mogli się grzać w cieple i świetle jego sławy chwaląc się w odpowiednim (tzn. wiedzącym czym jest nagroda im. Zajdla) towarzystwie żeśmy jego wieloletni przyjaciele i druchy wspeirające go w drodze na szczyt jeszcze przed tym jak został “nominowany do nagrody” 😉

  1. QRec

   @Stah-o

   Warto. I to nie tylko ze względu na gikzowy sentyment (Paweł Majka, lubimy jak patrzysz, gikz.pl).
   Kawał przyjemnej literatury, ciekawie zarysowane posatacie. Przyznam bez bicie, że to była najlepsza polska fantastyka, jaką przeczytałem od czasu “Nieba ze stali” Wegnera.

 2. brum75 Czytelnik pierwszej klasy

  …a wiesz, tego co to tego Zajdla dostał, tego wiesz, Pawła Majkę, proszę ja ciebie, wiesz, ja na gikzie.pl gdzie lubimy jak patrzysz, no więc na tym gikzie to ja go jako bosmana Plamę znam od dawna, wiesz, nie raz komentowałem te jego teksty, nie powiem, nie powiem, niezłe, no niektóre znaczy niezłe, bo te inne niektóre to tak już, nie bardzo, rutynówka i zadaniówka, wiesz jak jest, o, ośmiorniczki, to zakąsimy…

  …no i mówię Donaldowi żeby uważał bo to teraz trzeba uważać, Sławek nie uważał i sam widzisz, więc mówię Donaldowi: słuchaj, ty nie chodź po tych stadionach tylko sobie w domu siedź, książkę poczytaj, mam tu taką jedną Pawła Majki, z gikz.pl, oni tam lubią jak patrzysz, a on mówi że teraz książki to mogą być i po 7 złotych…

  …ta stara komuszka na jedynce a ona w życiu nic nie przeczytała poza dziełami Lenina, hahahaha, a ja tu, mam, o, Paweł Majka, znany z gikz.pl gdzie lubią jak patrzysz, i mam, i czytam i mi się podoba i taki deal jest żeby mu, wiecie, tego Zajdla dać, żeby tej murzyńskości się pozbyć bo my tu Amerykanom laskę robimy a tu mamy swoich pisarzy, to co deal?

  WIĘCEJ NAGRAŃ JUŻ WKRÓTCE!

Powrót do artykułu