March of the Eagles – rozstrzygnięcie konkursu

maladict dnia 3 marca, 2013 o 19:03    14 

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, nie spodziewałem się tylu odpowiedzi. Serio.

Oczywiście na postawione w konkursie pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Co oznacza, że możecie zebrać kilku historyków – miłośników epoki, zadać to pytanie a następnie z bezpiecznej odległości obserwować rezultaty. Tylko nie zapomnijcie zaopatrzyć się w popcorn.

Jeśli zaś chodzi o mnie, to osobiście za najważniejszą uważam bitwę pod Trafalgarem (1805), w wyniku której Napoleon stracił szansę na udaną inwazję na Wyspy Brytyjskie. To z kolei pozwoliło Anglikom uparcie stawać na czele kolejnych koalicji, by w końcu doprowadzić do upadku Cesarza i przywrócenia balance of power na kontynencie. Nie należy też zapominać, że dzięki tej bitwie rum zyskał poetycką nazwę 'kropla krwi Nelsona'. Ale o tym może kiedy indziej.

Wracając do konkursu. Po długim namyśle i będąc świadomym ciążącej na mych barkach odpowiedzialności przed Bogiem, historią i duchami przodków zdecydowałem, że nagrody – klucze do March of the Eagles otrzymają Kerdej99 za przypomnienie, że Berezyna była prawdziwym majstersztykiem Bonapartego i Kiler na element patriotyczny podczas Bitwy Narodów oraz odpowiedni dobór cytatów. Ich odpowiedzi (jak i odpowiedzi innych uczestników) znajdziecie w komentarzach pod recenzją, a samym laureatom gratuluję i polecam systematyczne sprawdzanie skrzynki z PM-ami. mailowej podanej podczas rejestracji.

Dodaj komentarz14 myśli nt. „March of the Eagles – rozstrzygnięcie konkursu

 1. Kiler

  Dzięki za kluczyk 🙂 szkoda z musi jeszcze parę dni poczekać do skończenia magisterki : /
  tak przy okazji bitwy pod Trafalgarem tutaj trochę inne spojrzenie:
  [url=”http://www.polityka.pl/historia/1506088,1,bitwa-pod-trafalgarem.read”]http://www.polityka.pl/historia/1506088,1,bitwa-pod-trafalgarem.read[/url]
  🙂
  * poprawione

  1. Goblin_Wizard

   @mokraTrawa

   [quote]Hahah dopiero teraz oczy zauważyłem[/quote]
   Ja też. Właściwie to nie rozumiem dlaczego wszyscy się tak nią zachwycają. Z twarzy zupełnie przeciętna. Ja wiem, nie o twarz w tym biznesie chodzi ale jednak. Co do jej talentów aktorskich, tu też nie wyróżnia się jakoś specjalnie na tle współzawodniczek. Może chodzi o jej charyzmę? Może nie trafiłem na jej najlepsze filmy i najbardziej brawurowe role. No nic. Jakoś będę musiał z tym żyć.;)

    1. urt_sth

     @Pdzm

     Nie sama “gwiazda” jest ciekawa tylko przypadek jej popularności w internecie. Przydały by się jakieś ciekawe statystyki (w googlach jest w “rokujących” pozycjach [url=”http://e-spec.pl/top-10-google-styczen-2013″]google hasła 2013-01[/url] ). Ostatnią “sławną” z tej branży, która kojarzę jest Cicciolina, ale jej przypadek jest inny bo “przd-internetowy” z epizodem w parlamencie.
     Taka przypadkowa sława jest ulotna, w jej przypadku ciekawy jestem czy to pomaga w karierze na emeryturze, czy raczej przeszkadza. Do reklamy chyba się nie załapie, bo co miała by reklamować (no chyba, że serię wydawniczą “Poczytaj mi …)

      1. urt_sth

       @Pdzm

       To właśnie jest ciekawe, czy “dzięki” czy “pomimo”. Ale ze względu mnogość chyba jednak “dzięki”. Chyba trochę szkoda, że skandal (abstrahując od tego konkretnego przypadku, równie dobrze może być to głośne zabójstwo) jest dźwignią do mediów głównego nurtu.

       1. Goblin_Wizard

        @urt_sth

        O jakim skandalu piszesz (bo chyba nie nie o samym fakcie bycia aktorką porno)? Ja słabo siedzę w tym temacie.

        btw ja oduczyłem się już używania słowa “abstrahując”. Nie wiedzieć czemu, większość filtrów zamienia je na gwiazdki ;). A tutaj jak widać mamy jeszcze wolność słowa.

Powrót do artykułu