Luźne gadki – Pixel Piracy ALFA – pierwsze zdobycze

Nitek dnia 19 grudnia, 2013 o 13:48    21 

ARRRRRRR! Doszły mnie słuchy, że istnieje ryzyko, iż szczury lądowe mogą nie ogarnąć podstaw zabawy w Pixel Piracy. Byłaby to szkoda i smuteczek nie lada, żeby ktoś miał się z tego powodu poddać, toteż prezentuję Wam na szybko sklecone porady, skryte pod owiewką “jak zacząć i się nie spocić”. ARRRR!

W sferze tekstowej popisałem już dość dużo tutaj. Zresztą to alfa, zatem nie ma co pisać, bo i tak pewnie w którymś momencie trzeba to będzie zrewidować. Poza tym są zasady.

TylerPierwsza zasady Alfy – nie mówimy o tym, co nie działa w alfie.

 

Na początek litery oddaję amonlb, który popełnił kilka porad w tamtejszym środowisku. On uważa to za spoiler, bo rzekomo odziera z ekscytacji odkrywania kolanka spod kiecy i inszych niespodzianek, ale myślę, że to dobra rada. Wujek Dobra Rada.

Na początku masz mały wybór części. Podstawowe dostajesz na starcie. Z tego co widzę nie opłaca się inwestować w statek bo po abordażu możesz przejąć pokonaną łajbę, a poprzednią po prostu zatapiasz i niby coś tam ci z tego zostaje. (Ostrożnie z zatapianiem) jeżeli zostawisz na jakimkolwiek statku załogę to pójdzie na dno razem z nim. Opcja zatopienia/przejęcia są obok siebie i raz utopiłem wszystkich razem ze statkiem.

Mini guide – uwaga mały spoiler jeśli wolisz sam wyrobić sposób na początek rozgrywki.

Poza tym na początku radzę zatrudnić sailor’a – specjalisa od sprzątania gówien i fightera – lepiej walczy. Reszta zbędna. I kup zapasy jedzenia bo żrą jakby wcześniej żarcia nie widzieli. Najlepszy sposób na expienie to pływanie od wyspy do wyspy polecam tak pływać do 4 – 5 lvl potem można zaatakować coś co ma zagrożenie 1, ewentualnie wyspę z tubylcami maksymalnie trzema. Jeżeli zrobisz cokolwiek innego to zginiesz.

Początek odwołuje się do możliwości budowania statków, własnych, funfel nówka nie śmiganych. Potem wiadomo. Z mojej strony rozbudowując porady, zostawiam listę perków którymi charakteryzowani są nasi kamraci, które w paskudnie i dość nieprzyjaźnie zaprojektowanym HUDzie nie są opisane. Jednak doszukałem się ich.

  • Avenger = kiedy ginie Twój członek ekipy, zwiększa się prędkość ataku
  • Assassin = zwiększone obrażenia krytyczne
  • Nimble = Większa szansa na unik
  • Gunslinger = zaczyna z pistoletem i ma większe szanse na znalezienie amunicji
  • Maniac = zaatakowany może odpalić rage mode, tracąc jednocześnie morale
  • Paralysis = czasami może zostać sparaliżowany
  • Anorexia = nie je za dużo
  • Hairy = może dropnąć brodę po śmierci (LeChuck!), plątając swym włosiem przeciwników zmniejsza prędkość ich ataków.
  • Seasick = traci HP będąc na łodzi
  • Old = może umrzeć w każdej chwili

Zapewne to nie wszystko, a i może lista jest już zmodyfikowana jednak przydatna to wiedza w kompletowaniu drużyny. Pamiętajcie też, by sprzątać kupy ze statku, bo te obniżają morale, a to może się skończyć masowym topieniem się załogi.

Nie przedłużając dalej. Wersja animowana. ARRRRRRRRRRRR!

Oczywiście jeśli ktoś posiada porady, sprzedawajcie je chyżo w komentarzach. Zawsze komuś pomożecie. Mi na przykład, bo zabawa jest przednia, choć dupa boli od ciągłych upadków.

Na stronie twórców znajdziecie demko, a na Steamie możecie zaopatrzyć się w wersje early access, która na bieżąco uzupełniana jest o nowe poprawki, rzeczy i takie tam.

Dodaj komentarz21 myśli nt. „Luźne gadki – Pixel Piracy ALFA – pierwsze zdobycze

Powrót do artykułu