Darkest Dungeon – jak przeżyć choć trochę

Nitek dnia 2 lutego, 2015 o 19:53    54 

W ciemnym lochu czają się pułapki. Oraz szkielety, bandyterka, wielkie koksy z pejczami i zło wszech wieczne. To, oraz tony skarbów, chwała i szaleństwo.

Nastawionym na metraż tekst, wybaczcie. Niełatwo coś napisać w stanie ciepłoty przewyższającej zimną rybę znacznie. Za to filmiki przygotowałem. Jeden zapoznawczy, jak pierwsze spotkanie po oblukaniu się na fotka.pl, drugi instruktażowy, ze streama, czyli jak grać i choć chwilę pożyć i nawet wygrać. Bazuje to na nagraniu live, koncertowym takim i jeśli chcieć będziecie, przyszykuję więcej.

Miłego szaleństwa życzę, jutro gra wchodzi do Early Access, wersje wczesną wczesną udostępnił wydawca.

Dodaj komentarz54 myśli nt. „Darkest Dungeon – jak przeżyć choć trochę

  1. aihS Webmajster

   @Probabilistyk

   Też nie wiem czemu nie słyszałeś, ale biorąc pod uwagę ile było “optymistycznych” news 2.0 o Darkest Dungeon to wyszłoby na to, że gikz nie dał rady spełnić misji hajpowania wyrzyganych pikseli.

   Na androida nie będzie na 99,99%. To nie jest platforma dobra do zarabiania pieniędzy.

 1. Goblin_Wizard

  Całkiem niezła gierka. Szkoda tylko, że po zrobieniu dwóch loszków całą aktualną drużynę trzeba odstawiać do psychiatryka i brać nową. Strasznie mało odporni ci “bohaterowie”. Przydałby się z jeden jakiś nie znający strachu Rambo co by podnosił drużynę na duchu i parł raźno do przodu. Ewentualnie jakiś kapłan/palladyn roztaczający aurę zajebistości i samouwielbienia. Sejwów też nie ma, ale to da się ogarnąć we własnym zakresie. Poza tym gra wygląda tak, że powinno się spokojnie dać ją zrobić jako przeglądarkową.

    1. aihS Webmajster

     @Goblin_Wizard

     Póki co w EA nie ma całej gry i nie ma questów, które mają być w pełnej wersji. Obecnie ustalony jest jeden quest w ramach testów – zabić dziewięciu bossów (trzech na trzech różnych poziomach) i wylevelować każdą klasę na maksymalny szósty poziom. Zabiłem 3/9 i mam 4 ludków na 4,5 lvl, 6 na 3 lvl i 4 na 1-2 lvl. To zajęło mi 20 godzin czystej rozgrywki praktycznie.

     1. aihS Webmajster

      @Kawira

      Obecnie wystarczy stunlocknąć jednego moba i możesz wyleczyć i odstresować całe party więc nie last hope. Muszą coś z tym zrobić, a najłatwiejszymi rozwiązaniami było by wypalanie się pochodni w walce i/lub coraz większe dawki stresu czym dłuższa potyczka.

 2. thewhitestar

  To może być mój erpeg 2015ego roku!
  Miał nim być Wiedźmin dla którego chciałem kupić kompa, ale doczytałem się że ‘rekomendowany’ sprzęt (taki z kartą za 1,5 kafla i prockiem za drugie tyle) w full hd uciągnie Wieśka w stałych 30 klatkach… To ja dziękuję, kupię za 4 lata, i kompa i Wieśka…
  A póki co wracam do indyków: Darkest Dungeon, Pillars, Torment… 2015 dobrze się zapowiada!

 3. Iago

  Jaram się jak stos pod heretykiem.

  BTW: odnośnie obiektów interaktywnych – niektóre warto potraktować itemkami z plecaka (głównie wodą święconą, czasem pochodnią itp.) – zmieniają się efekty (na bardziej pozytywne; np. urna z prochami po oczyszczeniu zawierać będzie fajny loot, konfesjonał – doda jakiegoś dobrego quirka, zamiast wspomnienia o grzechach i więcej stresu, ołtarz – błogosławieństwo zamiast pecha itp.). Bardzo fajny pomysł.

   1. Iago

    @Nitek

    Już dawno zalajkowane, sharenięte i skomentowane. Zdrowiej, czekam na ciąg dalszy streamu w najbliższej przyszłości 🙂

    Moje dotychczasowe wrażenia: pierwsza misja – plague doc gryzie ziemię. Druga misja – z dyliżansu wysiadło 4 melee (crusader, hellion, 2 leperów); jeden leper nie przeżył. Brutal! Love it!

 4. Tasioros

  No w końcu mogłem obejrzeć “7 powodów…” i muszę przyznać, że świetna robota. Konkretnie, treściwie, aż przypomniały mi się telewizyjne programy o grach, które to uwielbiałem oglądać. Chylę lekko chorego czoła. Zasłużyłeś na browara. Kup sobie.

 5. Tasioros

  hghguihjjikkhjhiu97 nn niuiin kjbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb jk j mmuuuuuuuuuuuuu gdfcccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccv vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvffffv6vv66666666666

 6. merle

  jakoś wole mniej u strukturyzowane Twoje dzieła, ale jest bardzo dobrze
  kóń cówka w pytę
  żeby było, że uważnie oglądałem to zwróciłem uwagę ,że 3 jest x 2 , no ale to i tak nieźle jak na 38,5;)
  20 ero to trochę za dużo, jak na grę która trąci nieco przeglądarkowością… bardzo ładnie rysowaną, ale jednak

 7. Iago

  Naskrobałem swoje pierwsze wrażenia. Wyszło mi coś pomiędzy recenzją, a zwykłą notką blogową – na recenzję za mało. Raczej nie nadaje się na artykuł na gikzie, więc odpuściłem wrzucanie. Chyba, że będzie zainteresowanie =]

  Wiem, troll jestem. Spod mostu.

Powrót do artykułu