Cosplay #1 – Na chwałę Imperatora – WH40K

dnia 1 czerwca, 2012 o 10:37    0 

Jako iż jest piątek popołudniu (dla mnie) i czas na relaks, a nie na jakieś głębokie filozoficzne debaty, będzie tylko jedna definicja i nie dużo tekstu.

Na wstępie owa krótka definicja. Podążając za Wikipedią

Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się iż w kraju mojego obecnego pobytu (prawie) nikt nie interesuje się historycznymi replikami, a cały fandom ma bzika na punkcie cosplay’a. Na chwilę obecną o ile zamówienie repliki średniowieczny półtoraka graniczy z cudem o tyle zdobycie pełnego kostiumu Zeldy czy X-man można zorganizować w ciągu 15 min. Cena takich kostiumów wachą się od 600 PLN do 10,000 PLN (mowa tutaj o normalnie wytwarzanych produkcjach). Kostiumy, które są w galerii poniżej, oczywiście są wykonywane ręcznie, a ich cena wcale nie musi być większa niż cena gotowych produktów, jednakże czas potrzebny na zrobienie zbroi Space Marines to lekka ręką licząc 3 – 4 miesiące roboty.

O zagadnieniach turniejowych, kategoriach, czy sposobie przygotowywania kostiumów etc napiszę dokładniej następnym razem, gdyż jest to temat rzeka.

Jak wspominałem w moim poprzednim wpisie, jestem fanem Warhammer 40K i ta galeria jest poświęcona najlepszym kostiumom z tej tematyki.

(1) Definicja cosplay – za wikipedia.pl

(2) wszystkie zdjęcia wykorzystane w galerii – http://www.cosplay.com/

Dodaj komentarz