Gamecorner Team – Trylogia Śmierci – część 3

Kirq dnia 26 listopada, 2012 o 20:50    6 

Sytuacja zmieniła się ze złej, na tragiczną. Talibowie, Armia Afgańska ruszyły do ofensywy. Do tego jeszcze rebelia Pułownika Ali Zaziza Ahmeda. Wycofujemy się! Cywile w regionie już to zrobili i uciekli z wiosek.

18 września

…Nic nie napisałem przez ostatnie dwa dni. Nie miałem siły, ani ochoty. Trudno przelać na papier smutek po straconych kolegach, towarzyszach broni ….Zginęło pięciu…. sześciu ciężko rannych wywieziono śmigłowcem dopiero po kilku godzinach próśb i błagań. Bo te kurwy z dowództwa bały się rakiet AA! Do tego straciliśmy większość sprzętu, ale o dziwo HQ nie czepiało się o to. Bardziej ich martwił fakt Rosjan w regionie i pociski AA. A nam na stanie zostały zdezelowane samochody Arabów..
…Oczywiście Rosjanie wszystkiego się wyparli. Twierdzili, że to jacyś bandyci, przebrani w mundury ich wojsk specjalnych. A śmigłowce Mi-17 ma tyle państw w regionie, że to żaden dowód.
…My mamy to gdzieś. To na górze się gryzą. Ale niestety to Ci na górze decydują o Naszym losie. Morale jest niskie…Wróciliśmy do Bazy 1 i staramy się dotrwać do końca września, do dnia naszego wycofania się z tego największego gówna, w które zdarzyło mi się wdepnąć……tęsknię za domem i za Tobą ukochana…..

19 września

..Może być gorzej? Może. Armia Afgańska, no i przy okazji my, bo nikt nam nic nie mówi…dowiedziała się, że zestrzeleni agenci CIA, mieli negocjować warunki pokojowe za ich plecami. Czy coś w tym stylu…generalnie wściekli się bardzo i teraz nasi i oni wzajemnie się obwiniają o niepowodzenia w walce z Talibami.
Rosjanom (dalej zaprzeczają) to nie było na rękę. Ich wywiad dowiedział się o tym i w ten właśnie sposób byli w stanie przechwycić i zestrzelić naszego UH-1. Do tego sprzęt łączności, którego nie znaleźliśmy w czasie ostatniej misji został prawdopodobnie przekazany Talibom…pięknie!
….kilka godzin temu, jeden z naszych Apache został zestrzelony przez Talibów. Trafiony został pociskiem kierowanym AA, dostarczonym prawdopodobnie przez Rosjan. Historia lubi być przewrotna i zataczać koła, ale to już jest naprawdę ironia losu…..Nasze radio i my sami nie wytrzymujemy natłoku informacji. Dziw, że tyle się może wydarzyć w tak krótkim czasie…
DS1.jpg

 

20 września

…dobre i złe wieści….Spierdalamy z stąd! Afgańce ostrzelali naszą bazę w Kabulu. Było kilka dużych zamachów. Talibowie w całym kraju ogłosili ofensywę. Jakiś pułkownik ich Armii zdezerterował razem ze swoją brygadą i w sumie nie wiadomo, po której stronie walczy. Do tego jakieś jego oddziały są w pobliżu nas! NATO nakazało natychmiastowe wycofanie się z Afganistanu…wygląda to jak drugi Wietnam i paniczna ewakuacja z Sajgonu.

..My też uciekamy. Ale nie wygodną drogą lotniczą. Podobno w naszym regionie jest zbyt duże ryzyko AA. Do tego Armia Afgańska nie chce by Talibowie umocnili się w tych górach i ruszyli z ofensywą! Walą do wszystkich, więc rozkazy nakazują nam unikać ich i traktować za wroga…kuźwa mać!….Musimy się przebić na południe, gdzie zrobiono małą bazę, w której gromadzone są i zabierane śmigłowcami, takie oddziały jak nasz….mamy tylko czas do 1500….ruszamy o świcie….dokoła nas powoli rozpętuje się piekło….Drugi Sajgon? Oby nie….To już nie nasza wojna i nie nasza sprawa…
 

Misja Trzecia – Droga Śmierci

Sytuacja zmieniła się ze złej, na tragiczną. Talibowie, Armia Afgańska ruszyły do ofensywy. Do tego jeszcze rebelia Pułownika Ali Zaziza Ahmeda. Wycofujemy się! Cywile w regionie już to zrobili i uciekli z wiosek.

Załączona mapa pokazuje naszą trudną sytuację!

mapads.png

Natychmiast opuścić Bazę 1 i wycofać się do Bazy Freedom Gate , gdzie zostaniemy ewakuowani śmigłowcem. Baza znajduje się za wioską Skadarhar. Baza da wam wsparcie moździerzy , jednak ich zasięg jest ograniczony. W tej chwili jesteście poza zasięgiem wsparcia ogniowego.

Nie jesteśmy w stanie podać Wam pozycji wroga, gdyż zbyt szybko się przemieszcza. Uważajcie na patrole lotnicze oraz pojazdy zmechanizowane. W wiosce Sanaag Bari jest HQ armii afgańskiej, lepiej nie wkraczać do tej wioski.

Zagrożenie to piechota Talibów i Afagńczyków. Pojazdy M113, Bmp, t34, t55 i inne. Możliwe patrole lotnicze wroga, który lekceważy zagrożenia pocisków AA w rejonie.

Drużyna ma do dyspozycji sprzęt ocalały z poprzedniej misji tj. ciężarówka Ural, UAZ z km`em i Land Rover z M2. Dodatkowo inżynier jest w stanie naprawić częściowo uszkodzone koła pojazdów. Część uzbrojenia i amunicji jest w ciężarówce Ural, reszta w skrzynkach w Bazie 1.
Baza oraz broń, która nie może zostać zabrana nie może wpaść w ręce wroga dlatego została zaminowana. Po bezpiecznym jej opuszczeniu dowódca odpali podłożony ładunek komunikatem radiowym 0.0 Alfa!
Zadania:
-wysadzić Bazę 1
-ewakuować się do Bazy Freedom Gate
-przetrwać!

Powodzenia!

 

 

Autorem kampanii Trylogia Śmierci, w tym powyższego briefingu jest Tom13J, znany na Gamecornerze jako Netruslaka.

 

W związku z chwilową przerwą w aktywności GCT, tradycja armowych śród na Gikz ulega zawieszeniu do odwołania. Dzisiejszą relację traktujcie jak "season finale". Kirq, over and out.

Dodaj komentarz6 myśli nt. „Gamecorner Team – Trylogia Śmierci – część 3

    1. Kirq Autor tekstu

      @s2892

      Bardziej przepustka do domu 😉 Myślę, że wrócimy na pewno, najpóźniej wraz z Armą 3. Liczę jednak, że coś ruszy się już po nowym roku, na wtedy zapowiada swój powrót część członków grupy. Ja sam odpadłem z rozgrywek do odwołania z przyczyn rodzinnych.

Powrót do artykułu