Firefox odpala Unreal Engine 3

mokraTrawa dnia 2 kwietnia, 2013 o 19:16    5 

Niedługo nie będziemy skazani na proste gry w przeglądarkach.

Mozilla właśnie pokazała Unreal Engine 3 uruchomiony w przeglądarce. Jest to jeden z najpopularniejszych silników graficznych. Z Mozillą przy tym przedsięwzięciu współpracował Epic. Projekt wykorzystuje HTML, JavaScript oraz WebGL, wszystko bez zewnętrznych pluginów. Dzięki zastosowaniu bibliotek ajm.js przeglądarka jest w stanie zminimalizować straty wydajności w porównaniu do kodu natywnego. To już tylko krok, aby skomplikowane aplikacje oraz zaawansowane gry można było uruchamiać bezpośrednio w przeglądarce. 

Tak to wygląda

 
Będziecie chcieli grać w przeglądarkach? Ciekawie będzie się pracować …

Dodaj komentarz5 myśli nt. „Firefox odpala Unreal Engine 3

   1. PanHydraulik

    @mokraTrawa

    Wąskim gardłem rozwiązania jest Javascript jako język. Nie pisze o wydajnosci czy braku ficzerów w porównaniu z bardziej nowoczesnymi jezykami, ale o samym fakcie, ze kazdy, przy odrobinie starań, bedzie mogl sobie ‘gierke’ shackowac (vide Firebug dla FF). Czy to jest showstopper? W niektorych przypadkach jestem sobie w stanie wyobrazic chociazby aimbota aplikowanego jako plugin do przegladarki.

 1. Goblin_Wizard

  [quote]To już tylko krok, aby skomplikowane aplikacje oraz zaawansowane gry można było uruchamiać bezpośrednio w przeglądarce.[/quote]
  Problem ze skomplikowanymi i zaawansowanymi aplikacjami jest taki, że zajmują sporo mega lub nawet giga. Ściąganie tego jak flash’ówek jest, mówiąc oględnie, bez sensu. Owszem, można by je było ściągać raz i potem uruchamiać w przeglądarce. Usilnie nasuwa się jednak pytanie – po ..uj tak się pieprzyć? Oczywiście, jak zwykle gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

Powrót do artykułu