„Pokój światów” Deluxe Limited Edition już w kwietniu

furry dnia 20 marca, 2018 o 17:07    16 

1170x475_pictures_Baner_MadBooks_glowna

Kto czekał, ten się doczekał. No prawie… Wydanie z okładką topless, acz bez sutków, nawet się nie ukazało. Wydanie w twardej oprawie zaginęło w lochach empiku. Ale wydawca, Genius Creations, się nie poddaje i na 20 kwietnia zapowiedziano premierę trzeciego wydania, z ilustracjami wykonanymi przez Marka Rudowskiego, które można obejrzeć na blogu Szuler Losu.
Książka będzie miała 580 stron, oczywiście twardą okładkę i pomieści trzy dodatkowe teksty:

 • Czarny piesek gryzie światło
 • Tam pracuj ręko moja tam świstaj mój biczu
 • Mirosław Kutrzeba na ścieżkach nie tylko słowiańskiej kosmologii

Cena w przedsprzedaży to 49,99 zł, książka dostępna jest wyłącznie w sklepie madbooks.com i podobno wydanie jest limitowane do 500 egzemplarzy. Autor nieoficjalnie zapowiedział, że kontynuacja, czyli „Wojny przestrzeni” też doczekają się takiego wydania.

kutrzeba-twarz

Książka „Pokój światów” zdobyła nagrodę im. Jerzego Żuławskiego oraz była nominowana do nagrody im. Janusza A. Zajdla. Dla porządku wkleję jeszcze notkę ze strony wydawcy:

Ziemia po Kresie

I wojna światowa była tragedią, ale nie skończyła się tak, jak mówią podręczniki historii. Na Ziemi wylądowali Marsjanie. Inwazja została odparta, a uwięziony na powierzchni planety najeźdźca zasymilowany, jednak odtąd nic już nie było takie jak dawniej.

Sprowadzone przez Obcych mitbomby uwolniły energię wiary, która ożywiła postaci z mitologii, baśni i legend. Domy otoczono ochronnymi barierami, boscy patroni strzegą poszczególnych miast, po ulicach przechadzają się upiory i magowie. Miejsce dawnych państw zajęły spółki handlowe, Republika Narodów i na pół świadome państwa-organizmy: Wieczna Rewolucja, Wiekuista Puszcza czy Matka Tajga.

Czego poszukuje zorganizowana przez Nowakowskiego – bogatego krakowskiego Marsjanina – ekspedycja na wschód? Trwają lata Pokoju, ale wyprawa sterowcem nad Kresami Rzeczypospolitej nigdy nie należała do bezpiecznych… Czy barwna zbieranina indywidualności – opętany przez nienawiść Mirosław Kutrzeba, stworzony w laboratorium ślepy bóg Szuler Losu, uzależniony od czarciego mleka były inspektor kolejowy Grabiński, cyganka Sara, olbrzym Burzymur i naiwny Jasiek – wie, na co się porwała?

Zamieszkująca ciało Kutrzeby zmora dopilnuje, żeby nie zapomniano o zemście.

Brawurowa powieść Pawła Majki to fantastyka przygodowa na najwyższym poziomie, która zachwyca dynamiką wydarzeń, spójnością opisywanego świata i rozmiarem kreacji. Od czasów H.G. Wellsa wojna światów nie została nakreślona z takim rozmachem!

I bonus dla uważnych czytelników, w GOG kupicie Battle Brothers za 49,99 zł, czyli 50% taniej. To ta gra, która podobno wcale nie jest adaptacją Czarnej Kompanii.

Dodaj komentarz16 myśli nt. „„Pokój światów” Deluxe Limited Edition już w kwietniu

  1. bosman_plama

   @lemon

   Bo „bicz” na końcu zawsze brzmi mocniej!
   No i w „Dziadach” (w każdym razie tych, z których korzystałem) tak to jednak brzmi:).
   Każde opowiadanie z tej serii Koryckiego ma tytuł ukradziony z klasyki. Pierwsze z Baczyńskiego, drugie z Mickiewicza, trzecie… W tej chwili nie wiem, bo tekst niedokończony kandydatów jest kilku.
   Zatem, jeśli zażalenia, to do Mickiewicza:D.

Powrót do artykułu