Opóźniona premiera Epizodu 7 (w Polsce)

furry dnia 24 lipca, 2015 o 13:27    28 

No pasaran!

Jak donosi Bastion polskich fanów Star Wars, premiera Epizodu Siedem „Przebudzenie Mocy” odbędzie się w Polsce 25 grudnia, tydzień po światowej. Prawdopodobnie polski dystrybutor po zeszłorocznym sukcesie trzeciej cześci Hobbita postanowił pójść za ciosem i ponownie zaczekać z premierą do świąt Bożego Narodzenia. Różnica jest taka, że wtedy z grubsza wiadomo było, czego się spodziewać, a teraz internet zostanie zalany spoilerami i przez tydzień strach będzie usiąść do komputera.

W związku z tym na facebooku pojawiło się wydarzenie Chcemy wcześniejszej premiery Przebudzenia Mocy w Polsce, akcja skierowana pewnie do polskiego dystrybutora. Jeśli lubicie podpisywać, czy dołączać, proszę bardzo, czas wyjąć widły świetlne i ruszyć do boju!

I trzeba jeszcze koniecznie hasztagować #WeWantEarlyAwakens – wtedy na pewno się uda.

A tu są daty premier na świecie według portalu IMDB.

Dodaj komentarz28 myśli nt. „Opóźniona premiera Epizodu 7 (w Polsce)

 1. aihS Webmajster

  Nie żeby mnie to jakoś specjalnie obchodziło, ale to, że nawet na Ukrainie premiera jest 17.12 to już trochę śmieszne. Na miejscu tych fanów to w dobie tanich linii lotniczych zamiast śmiesznych petycji już bym rezerwował bilety. Jak polski dystrybutor chce sobie napchać kieszenie to niech łapie worki z cebulą.

  #disnejcwel

 2. PeteScorpio

  Pffff życzę powodzenia. Już to widzę, jak ktoś się tą śmieszną akcją zainteresuje. Widocznie mają swoje powody, by przesunąć premierę o tydzień…wow…tydzień, o zgrozo! Czy to pierwszy raz gdy dystrybutorzy traktują nas jak kraj Trzeciego Świata?! Uważam, że i tak w ostatnich latach sytuacja się poprawiła. Co do samych spoilerów, jak ktoś chce to ominie je szerokim łukiem. To nie jest wcale trudne, zwłaszcza że gikzy raczej mają uczulenie do wszelkich portali społecznościowych. Plus unikanie wykopu, demotywatorów czy kwejka przez tydzień może okazać się bardzo zdrowe ;)

  1. MusialemToPowiedziec

   @PeteScorpio

   Powód jest prosty: $. A nawet $$$. A co gorsza, zauważ że to nie USA leje na Europę, to jakiś Polak podjął decyzję, że Polska jako jedyny kraj Europy przez tydzień ma się odciąć od internetów.

   IMO jedyna opcja, by się ktoś zainteresował akcją to przejście na opcję „Oglądamy Star Wars z całym światem, dzięki pośrednictwu Pirate Bay, jednocześnie olewając kina”.

     1. brum75 Czytelnik pierwszej klasy

      @Toc85

      Obstawiam raczej opcje „przed świętami to rodzice myślą o organizowaniu wigilii, karpiu, prezentach i nie mają czasu pójść z dziećmi do kina”. Zresztą takie decyzje podejmuje się raczej po przeanalizowaniu arkuszy excela z danymi za kilka ostatnich lat.

 3. aryman222

  ja p… najpierw Mad Maxa nie ma w IMAXie, teraz SW przesunięte na BN. co za zjeby decydują o takich sprawach? przecież w święta nie będę lazł do kina, żeby zostać stratowanym! jak bym miał salę IMAXa w domu to figę by na mnie zarobili – spiraciłbym film i obejrzał u siebie. wiedzą, że nie dysponuję takim obiektem (= trzymają mnie za jaja) i dlatego sobie pogrywają …

Powrót do artykułu