Invisible, Inc. jeszcze latem w przedwczesnym dostępie

Mindestens dnia 16 lipca, 2014 o 16:03    10 

InvisibleInc-1920x1080

Szpiegowska taktyczna turówka Klei Entertainment.

Ostatnim razem Trawa informował o zmianie nazwy z Incognita, teraz wieść gminna niesie, że Invisible Incorporated zbliża się do przedwczesnego dostępu na Steamie, dokąd dotrzeć ma przed końcem lata. „Przedwczesny” być może jest w tym przypadku jednak nie na miejscu, bo Klei Entertainment chyba udowodniło już przy okazji Don’t Starve, że wie, jak publikować nieukończoną jeszcze grę. Cóż, zawsze pozostaje nadzieja, że tym razem im się nie uda (bo przecież jesteśmy niemili).

„Teraz” to może też lekka przesada, bo news sprzed miesiąca, ale dowiedziałem się o sprawie dopiero co, poważniej rozważając zakup wersji alfa poprzez Humble Store, gdzie gry jednak nie znalazłem. Okazuje się – jak zostaje wyjaśnione na forum studia – iż sprzedaż została wstrzymana do chwili, gdy gra ukaże się na Steamie w Early Access. Niebawem. Jeszcze latem. W międzyczasie gra ma przejść różne poprawki, a wersja alfa przemieni się w <strike>pięknego motyla</strike> betę.

Dla przypomnienia, filmik z gry:

A tak poza tym na IGN-ie video-wywiad z Jamiem Chengiem – założycielem i dyrektorem generalnym Klei o grze oraz studiu. Innymi słowy, tym, co rozpaczał nad żałosnym losem późniejszych Splinter Cellów.

Dodaj komentarz10 myśli nt. „Invisible, Inc. jeszcze latem w przedwczesnym dostępie

 1. aihS Webmajster

  Jak już nagrałem wideo i chciałem zabrać się do pisania to gra przeszła taki lifting, że się wszystko przeterminowało. Zmianie uległa nie tylko nazwa, ale większość mechaniki i to w momencie gdy wreszcie opanowałem poprzednią wersję ;)

  1. Mindestens Autor tekstu

   @mokraTrawa

   aihS to brał w Humble Store i sprzedawane to było tam jako dostęp do alfy. To jest dodawane do biblioteki na nieco podobnej zasadzie, co na przykład prototypy Double Fine z Indie Fortnight – w bibliotece je widzisz, ale na profilu steamowym tego nie znajdziesz, +1 do liczby gier też to nie dodaje. Zmieni się to dopiero, jak dev uzna, że to się nadaje do dystrybucji sklepowej.

Powrót do artykułu