Gry z Xbox 360 na PC?!

Czytelnik dnia 12 października, 2015 o 22:29    6 

games_e3_microsoft_27275347-1920x768

Czy to możliwe? Tak, przekonuje Phil Spencer.Wsteczna kompatybilność gier z 360 na XOne nie jest pomysłem innowacyjnym ale na pewno niektórych posiadaczy najnowszej konsoli Microsoftu ucieszyła wieść, że ich ulubione gry trafią również na nowszą generację.

Phil Spencer w wywiadzie udzielonym pewnemu serwisowi mówi, że taka możliwość w przyszłości może również trafić do posiadaczy komputerów PC. Jak sam mówi:

„Bardzo chciałbym móc kiedyś zagrać w tytuły z Xboksa 360 na PC, ale równie świetna byłaby możliwość zabawy z tytułami z pierwszego Xboksa. Zatem tak, chcę tego wszystkiego, ale jako firma mamy wiele innych rzeczy, które też chcielibyśmy zrobić.”

Widać, że Microsoftowi coraz bardziej zależy na tych, którzy nie posiadają ich konsoli. Jednak od razu nasuwa się jedno proste pytanie: Kiedy to będzie? Otóż nie wiadomo, więc równie dobrze możliwość gry w tytuły z konsoli na PC może nigdy nie wyjść z fazy planów.

Dodaj komentarz6 myśli nt. „Gry z Xbox 360 na PC?!

 1. MusialemToPowiedziec

  Prawdę mówiąc, jestem ciekawy ile osób używa tego „gry XB1 na PC”, zamiast podłączać konsolę do TV albo monitora…

  Bo dokładnie tak by to wyglądało, podłączasz X360 do PieCa i streamujesz. I się zastanawiasz, czemu tracisz na jakości grafiki :P

 2. Fantus

  Microsoft ma szansę wejść na jeszcze wyższy level swojej korpo-potęgi właśnie poprzez multiplatformowość.

  1. Na rynku PC/tablet/laptop konkurują z apple. To co pokazali na ostatniej konferencji było super (surface-book, brałbym…)
  2. Na rynku konsol konkurują z Sony. Niestety odstają. Chyba tylko z przyzwyczajenia po X360 amerykanie kupują XONE.
  3. Na rynku smartfonów konkurują z google. Odstają bardzo.

  Ten trend może się odmienić właśnie dzięki Win10 i koncepcji „nie ważne jaki sprzęt, gdzie, co i jak – wszędzie masz dostęp do wszystkiego”.

  Google nie ma systemu na stacjonarki. Apple nie ma konsoli. Sony nie ma systemu mobilnego czy czegokolwiek na PC.

  Jeśli MS tego nie spieprzy to mogą wygrać w dłuższej perspektywie. Nie powiem, kibicuję im.

Powrót do artykułu