Dostęp do HBO GO będzie uniezależniony od tv

mokraTrawa dnia 15 października, 2014 o 20:41    10 

truedetdot

WOW. Jak to mówią lepiej późno niż wcale.

Dokładnej daty brak, tylko ogólne 2015, no i tylko stany na początek. Reszta wieśniaków w drugimy sorcie, a my pewnie w jakimś 2020 się doczekamy.

Speaking at the Time Warner Inc. Investor Meeting today, Richard Plepler, chairman and CEO, HBO, announced that the company will offer a stand-alone HBO streaming service in 2015. Following a portion of his presentation focused on HBO’s domestic business, during which he cited significant growth opportunities inside the pay-TV universe, Plepler then turned to the current ten million broadband-only homes, which is projected to grow.

That is a large and growing opportunity that should no longer be left untapped. It is time to remove all barriers to those who want HBO.

So, in 2015, we will launch a stand-alone, over-the-top, HBO service in the United States. We will work with our current partners. And, we will explore models with new partners. All in, there are 80 million homes that do not have HBO and we will use all means at our disposal to go after them.

Dodaj komentarz10 myśli nt. „Dostęp do HBO GO będzie uniezależniony od tv

  1. BlahFFF

   @Nitek

   HBO Go jest chyba dostepna na Xbox One, choc chyba tylko na terenie USA jako aplikacja. Z drugiej strony ciezko mi pojac czemu czekali tak dlugo i nadal kaza czekac do 2015 (w USA). Na TV Samsunga i LG (smart z 2012) aplikacja byla u nas dostepna juz przy okazji premiery drugiego sezony Gry o Tron i dzialala. Odpiecie tego od lokalnych operatorow kablowych i pozostawienie klientowi wyboru czy chce wersje tylko przez internet nie wydaje sie skomplikowane, zwlaszcza, ze i tak funkcjonuje a wymog oplaca obu abonamentow jest sztuczny.

   1. lupus_yonderboy

    @BlahFFF

    Nie ma wymogu opłacania OBU abonamentów, bo są po prostu 2 wersje w polskich kablówkach: HBO albo HBO z GO. W US uwolnienie samego GO nastąpiło już w zeszłym roku. Dodatkowo HBO wielu osobom w Polsce oferowało vouchery (kupony?)na samo hbo go. Sęk w tym, ze HBO nie ma odpowiedniej ilości CDNów używanych do strumieniowania materiałów, albo po prostu nie wykupiło odpowiedniej przepustowości, vide problemy z odtwarzaniem pierwszego odcinka 4 sezonu – w US zabrakło przepustowości, u nas też. Za każdym razem jak jest jakiś darmowy weekend to ludzie opłacający abonament się irytują, bo HBO nie ma mechanizmu kolejkującego osobno płacących i tych „darmowych”. Ostatnio na „Watahę” rzucili się jak baba z Radomia na napój gazowany.

    1. aihS Webmajster

     @lupus_yonderboy

     To niech sprzedają imienne licencje na ściąganie i posiadanie materiałów HBO z dowolnego źródła. Rozwiązanie idealne. Wpływy rosną w postępie geometrycznym, wydatki na infrastrukturę stoją w miejscu, chętni klienci mogą się zalegalizować. Tylko jak tu nagle wytłumaczyć wszystkim, że sieci P2P jednak nie są z definicji dziełem szatana? ;)

     1. lupus_yonderboy

      @aihS

      @BlahFFF
      Już funkcjonuje coś takiego, nawet u nas, ale musiałbyś mieć niezłe wtyki w jakiejś kablówce z wielkiej piątki – dostajesz po prostu kod rejestracyjny do hbo go ważny 2 tygodnie od zalogowania. Więc technicznie jest to możliwe do realizacji i już niedługo (może w tym roku) będzie to dostępne.
      @aihS
      HBO nie ma na razie takiej ilości serwerów rozsianych po świecie. Inaczej jest problem z dostępnością usługi – jak jesteś w Amerykaninem w Polsce to ma cię łączyć do do serwera w PL czy macierzystego w USA?
      Powtórzę co pisałem poprzednio – premiera 4 sezonu GOT i darmowy 1wszy odcinek wysadziły serwery w USA i w PL. Natomiast P2P to dla takich koncernów jest jak ebola, rak i HPV zebrane razem, my możemy o tym dywagować, a oni na to hasło spluwają za lewe ramię i pocierają królicza łapkę…

    2. BlahFFF

     @lupus_yonderboy

     Tyle, ze ja chcialbym miec np dostep do samego Go, tylko przez internet w ogole nie oplacajac normalnych kanalow telewizyjnych bo i tak nie mam czasu ich ogladac. Tak sie chyba nadal u nas nie da. Co do braku przepustowosci – mozna probowac rozwijac inna technologie. Na rynku jest chocby cos takiego jak acestream czyli krotko mowiac streaming na zasadzie torrentow, gdzie im wieksza ilosc ogladajacych tym lepiej dla zrodla. Moze dalo by sie to zaadaptowac na potrzebny tego typu serwisow.

 1. Fantus

  Mam wątpliwości czy chodzi o HBO GO czy o coś zupełnie innego.

  HBO GO jest uzupełnieniem obecnej oferty HBO w postaci kanałów TV. To o czym mowa w komunikatach to całkowita zmiana modelu dystrybucji i przejście na coś w rodzaju Netflixa. Owszem HBO GO jest obecnie czymś takim, ale w ograniczonym zakresie (oferta).

  Od około 1,5 roku, w Skandynawii pilotażowo działa HBO Nordic (z pamięci piszę), które właśnie jest tym czego dotyczy komunikat. Pilot się udał i w 2015 HBO wejdzie z tą usługą na największy rynek – do USA.

  Ameryka to jest ogólnie cyrk jeśli chodzi o kablówki i TV. Niby „land of the free”, ale ofertę mają tragiczną. Do tego nierzadko monopol w danym mieście czy stanie, bo Comcast czy Warner kupił sobie kilku kongresmenów pod stołem. Tamtejszy rynek to nie miliony, ale MILIARDY dolców. To co robi HBO to też przemyślana strategia i wcale nie jest powiedziane, że się uda. Pamiętać należy, że dziś HBO dostaje kasę niezależnie czy ktoś korzysta czy nie – wystarczy, że wykupi pakiet kanałów zawierających HBO. W sprzedawaniu takich, kablówki są mocno wyspecjalizowane.
  Uruchomienie modelu dystrybucji niezależnego od kablówek to może jeszcze nie wypowiedzenie wojny, ale na pewno zerwanie sojuszu. Ciekawe kto wygra – niekoniecznie będzie to HBO :)

Powrót do artykułu