Defiance – rewolucja w rozrywce?

Yerz dnia 6 czerwca, 2012 o 14:47    0 

Co się stanie gdy dwie gałęzie rozrywkowe połączą siły w boju o konsumenta.  Na to pytanie odpowiedź będziemy mogli poznać w 2013 roku.

Mamy czasy gdy seriale wypierają dobre produkcje filmowe, a gry głównego nurtu nie posiadają niczego innowacyjnego. Kanały telewizyjne wypuszczają, przynajmniej, dwa razy do roku nowe propozycje serialowe.Kontynuują, w którymś tam z kolei sezonie, przygody bohaterów uwielbianych przez miliony widzów na całym świecie. Gry stawiają na mocno naszpikowaną adrenaliną akcję. Do tej pory mieliśmy do czynienia z przenoszeniem tego co zobaczymy na ekranie  telewizorów na ekrany naszych komputerów i odwrotnie. Bez jakiegokolwiek oddziaływania tych dwóch produkcji na siebie. Ma się to zmienić.

Trion Worlds, twórcy Rifta i zbliżającego się dużymi krokami RTS MMO End of Nations, wraz z amerykańskim kanałem telewizyjnym SyFy, tworzą projekt Defiance. Gra ma być  MMO Shooterem silnie związanym z fabułą serialu. Tło do wydarzeń stanowi przybycie na naszą planete cywilizacji pozaziemskiej – Votan. Ich układ słoneczny został zniszczony, więc postanowili poszukać nowego lokum żeby się osiedlić. Negocjacje z naszą rasą nie poszły im jednak za dobrze i szybko konflikt, między Ziemianami a przybyszami, się zaostrzył. To właśnie w tej wojnie przyjdzie nam brać udział.

Wydarzenia w serialu mają mieć wpływ na świat gry i, co ważne, gracze mają mieć wpływ na zdarzenia w serialu.Nie wyobrażam sobie sytuacji w której to społeczność graczy mogłaby zabić głównego bohatera, więc pewnie oddziaływanie nie będzie za mocne. Na razie akcja serialu ma toczyć się w innym miejscu niż akcja gry. Znając jednak możliwości zapaleńców MMO i mając na uwadze fakt , że gracze mogą jednoczyć siły pod nawet najgłupszym pomysłem, jestem bardzo ciekaw co z  tego wyniknie.

Gra ma ukazać się na Xbox 360, Ps3 oraz PC.

Dodaj komentarz